30

У чому різниця між дешевими й дорогими страховками по Автоцивілці

Изображение статьи

Про те, що «Автоцивілку» оформляти обов’язково — знають усі власники автомобілів. А ось у тому, як правильно вибрати документ, починають розбиратися тільки з часом. До того, як набираються досвіду: переплачують за послугу або навпаки, економлять собі в збиток. Їдуть купувати паперовий поліс, замість електронного та дотримуються рекомендацій страхових представників, у яких свій інтерес у продажах. Щоби відразу розібратися і вибрати корисний документ за оптимальну ціну, потрібно знати відповіді на запитання:

  • Що таке «Автоцивілка» і, як формується її вартість?
  • Які бувають пільги для водіїв?
  • Як вибрати оптимальний варіант поліса?

Що таке «Автоцивілка» і як формується її вартість

Цей документ називається ОСЦПВ, але в народі його частіше називають «автоцивілкою». Тому що, купують поліс для транспорту, але водночас страхує він не цей транспорт, а відповідальність. Відповідальність того, хто буде за кермом авто. І того, хто може стати причиною ДТП, у якому постраждають інші автомобілі або люди.

Навіщо придумали такий тип страховки? Наприклад, ви — власник авто. У цей транспорт врізався інший автомобіль. А у водія, який завдав вашому авто пошкодження — немає грошей на ремонт. Починаються судові розгляди, поступові виплати. З такими темпами, через необережність чужої людини, автомобіль ще довго буде перебувати в ремонті. Щоби такого не траплялося — держава зобов’язує страхувати відповідальність. Працює це за такою схемою: власник авто купує страховку в компанії на певний проміжок часу. А якщо за цей період відбудеться ДТП із його вини — компанія повинна покрити завдані збитки замість клієнта.

Від чого залежить вартість поліса:

  • Місце реєстрації автомобіля. Столичні машини страхувати завжди дорожче, ніж у селах десь у центральній Україні. Відбувається це тому що у великих містах величезний потік машин на дорозі, а значить і ймовірність аварії вище.
  • Розмір двигуна в транспорту — чим він більший, тим дорожче застрахувати. Цим пояснюється різна вартість для легкового авто, вантажівки або мотоцикла.
  • Водійський стаж, а також безаварійний стаж водія. Власник автомобіля, який раніше не створював аварійних ситуацій — може купити поліс за вигідною ціною. Але так прораховують вартість не всі компанії.
  • Період дії документа. На 15 днів оформити дешевше, але ця послуга не користується популярністю. Найчастіше транспорт страхують відразу на рік і забувають про цю проблему. Але бувають випадки, коли короткочасна страховка потрібна. Наприклад, якщо немає грошей, щоби зараз купити документ на весь рік. Або ж скоро наберуть чинності нові правила страхування й не хочеться ще рік їздити на старих умовах. Тоді немає сенсу переплачувати за річну послугу, якщо можна купити поліс на місяць або на півроку.
  • Франшиза. Вона може бути нульова, а може бути 2 тисячі гривень. Про те, що це і яку франшизу обрати — у наступному пункті.

У чому різниця між дешевими й дорогими страховками по Автоцивілці (фото 1)

Які бувають пільги для водіїв

Оскільки даний вид страхування зобов’язує оформляти держава — від неї є певні пільги. Деяким водіям передбачена знижка в половину вартості, а деякі й зовсім звільняються від необхідності купувати документ.

Знижку на ОСЦПВ у 50 % зобов’язані видавати таким категоріям: пенсіонери, інваліди II групи. Ті, у кого є чорнобильське посвідчення I або II категорії та учасники війни.

А звільняються від цивільної відповідальності: учасники бойових дій (з посвідченням УБД), інваліди I групи (які водять транспорт самостійно), інваліди війни. Їм не потрібно зовсім оформляти страховку. Якщо з вини пільгових категорій відбувається аварія — витрати замість них покриває Моторне транспортне страхове бюро України.

Як вибрати оптимальний варіант поліса

Щоби не економити на корисних функціях страховки, потрібно знати, що входить у вартість документа. За деякі речі дійсно варто доплатити, а деякі — залишити так, як є:

1. Франшиза — яку вибрати? Це сума, яку водій сам виплатить, якщо станеться ДТП. Оскільки за законом не можна виставляти франшизу понад 2 тисячі гривень — вона не вдарить по кишені в разі аварії.

Від франшизи залежить вартість документа: якщо вона нульова — то поліс коштує дорожче. Оскільки всі, навіть найдрібніші витрати — покриває страхова компанія. Дешевше коштує документ із франшизою 2 тисячі. Але яку вибрати?

У чому різниця між дешевими й дорогими страховками по Автоцивілці (фото 2)

Це той випадок, коли варто економити: адже платите ви стабільно раз на рік. І, на щастя, не факт, що за цей час відбудеться одна аварія або більше. Тим паче — з вашої вини. А, навіть якщо станеться й подряпаєте трохи чужу машину — простіше самостійно сплатити 2 тисячі за ремонт, ніж оформляти всі документи на компенсацію.

2. У стандартного документа фіксований ліміт покриття: 200 тисяч гривень за шкоду пасажирам іншого авто і 100 тисяч гривень на ремонт самого транспорту.

Але є й додаткове страхування до Автоцивілки: це окремий документ, який розширює її ліміт. Можна збільшити максимальну суму покриття, навіть до 850 тисяч гривень. Відповідно — чим більше розширюється ліміт, тим дорожче обійдеться документ. Чи варто за це переплачувати?

Тільки в разі, якщо живете у великому місті, де їздить багато іномарок. Або часто їздите трасами з машинами з різних міст. Є велика ймовірність, що в разі страхового випадка — не вистачить ліміту на покриття ремонту. Обслуговування іномарки обходиться значно дорожче, ніж 100 тисяч гривень і ліміт краще розширити хоча б ще на 150 тисяч додатково.

3. Паперовий або електронний варіант? Купуйте електронний поліс, щоби заощадити час і гроші. Він коштує дешевше, ніж паперовий і документ не обов’язково друкувати. Просто зберігайте копію на телефоні — так, навіть, надійніше, ніж носити із собою паперову страховку, яка може загубитися або зіпсуватися.

4. Надійність компанії. Останній, але не менш важливий пункт. Не варто купувати поліс у сумнівних, невідомих, тільки що зареєстрованих компаній — тільки тому що там дешевше. Звертайтеся до перевірених фірм із позитивними відгуками щодо виплат і вже серед них вибирайте за ціною. Тоді економія буде виваженою й не вплине на якість страхування