< Повернутися до списку

Мед страховка в Європу

Мед страховка в Європу
author
Автор:
Єва Антонова

4 Листопада 2019

1025

Ця стаття буде корисна тим, хто вперше вибирає страховку перед подорожжю в Європу. Відповідаємо на низку популярних питань про медичний поліс і розповідаємо, як його вибрати. Почнемо з питань, які найчастіше виникають до пошуку першого страхового поліса:

Часті питання

Чи є обов’язковою медична страховка в Шенген? Чи пустять без неї в Європу? 

Відповідаємо відразу — пустять. Страхування життя і здоров’я це відповідальність і турбота особисто мандрівника. Про наявність страховки можуть запитати, але з імовірністю 99 % ніхто не буде уточнювати цей момент. Адже якщо станеться страховий випадок, а страховки не буде, то платити доведеться саме вам. Так що без цього документа в Європу пустять, але для особистої безпеки краще витратити кілька сотень гривень і все-таки придбати поліс.

Яка ціна поліса? 

Усе залежить від виду полісу, терміну дії, країн дії. Ціни починаються від 50 гривень і до кількох тисяч гривень. У вашому випадку, якщо потрібна медична страховка в європейські країни на 1 рік, то хороший поліс буде коштувати приблизно від 500 до 900 гривень.

Мед страховка в Європу (фото 1)

Як не потрапити на шахраїв? Чи можна купувати електронний документ?

Шансів потрапити на шахраїв в інтернеті не більше, ніж у реальному житті, купуючи паперовий поліс. Просто вивчайте відгуки про компанії перед покупкою і перевіряйте реквізити.

Чи потрібно друкувати електронний поліс?

Ні, це робити не обов’язково. Можна просто зберігати в телефоні під час поїздки. Також, потрібно прочитати договір, коли купуєте поліс, вивчити, що він покриває, а що ні. Далі розповімо про це більш детально.

Що входить у медичну страховку

Медична страховка покриває витрати на лікування в іншій країні, якщо таке знадобиться, під час нещасного випадку. Тоді вам покриють витрати на:

  • Першу невідкладну допомогу, візит лікаря або строкову поїздку в лікарню.
  • Термінову стоматологічну допомогу — під час нещасного випадку, а не профілактика.
  • Оплата накладення гіпсу, швів, пов’язок. Консультацію та огляд лікарів, прописані медикаменти, інші процедури.
  • Консультацію представника фірми телефоном.
  • Деякі страховки включають ще й послуги адвоката, приїзд родичів у країну в разі потреби через травму, дострокове повернення додому.

Мед страховка в Європу (фото 2)

Але, на це все є ліміт: 30 тисяч євро. Його, за бажання, можна збільшити до 50 тисяч євро, але перед покупкою документа (після така опція відсутня).

Що не покриває медичний поліс

Є й випадки, коли страхова компанія може відмовитися відшкодовувати витрати на лікування. Це може статися, коли:

  • Клієнт отримав травму з власної вини. Як таке може статися? Наприклад, побився з кимось, а правоохоронні органи встановили, що клієнт сам був ініціатором бійки. Якщо людина умисно завдала собі шкоди. Також, страховики відмовляються відшкодовувати витрати тим, хто травмувався в п’яному стані або під дією наркотичних речовин. Вони стверджують, що людина сама винна в отриманих у такому стані травмах, а значить, сама повинна покривати витрати.
  • Якщо послуга була не екстреною необхідністю, а просто за бажанням. Наприклад, нещасного випадку не було, а клієнт просто хотів сходити на зустріч до лікаря, перевірити здоров’я. У Європі ця послуга не дешева, обійдеться від 100 євро і вище. Якщо її необхідність не буде доведена, то консультацію повинен сплатити клієнт.
  • Те ж саме стосується процедур, які були оплачені під час нещасного випадку, але не торкалися його й не були схвалені страховиками. Наприклад, у нещасному випадку клієнт пошкодив зуб. А на терміновому візиті до стоматолога ще й поставив собі пломбу в інший зуб. Однаково, доведеться показувати виписки зі страхового випадку з лікарні, у страховій компанії це побачать і клієнтові доведеться заплатити за пломбу самостійно.
  • Що робити, щоби не довелося платити? Завжди спочатку радитися телефоном або електронною поштою з представником страхової компанії. Тільки коли почуєте підтвердження, що все йде за планом і погодите подальші дії, можна платити за якісь послуги в лікарні. Якщо подорожуєте всією сім’єю, то розкажіть про ці нюанси всім, щоби вони знали про свою відповідальність і розуміли наслідки.

Мед страховка в Європу (фото 3)

Як вибрати й купити документ

Найпростіше вибирати й купувати документ в інтернеті. Не потрібно, навіть, заходити на всі сайти популярних компаній. Можна скористатися одним сайтом, страховим сервісом, де зібрана інформація про всіх популярні види страховок.

На страховому сервісі є калькулятор, де можна відразу розрахувати вартість документа. Для цього потрібно ввести дані про свою поїздку: кількість осіб та вік, тривалість поїздки, країна або країни. Вам запропонують список компаній на вибір: з різними цінами та відгуками від клієнтів.

Рекомендуємо відібрати тільки ті компанії, у яких найвищі відгуки. А вже з них вибирати найбільш вигідний за ціною документ. Тоді ви будете впевнені, що придбали не просто папірець, а якісну послугу.

Поділитися:

Компанії з новини

Електронний європротокол в ОСЦПВ і як його використовувати

Електронний європротокол в ОСЦПВ і як його використовувати

Як і від чого захищає ОСЦПВ

Як і від чого захищає ОСЦПВ

Найпопулярніші статті