Порівняти ціни, дізнатися умови і купити поліс за найкращою ціною
За десятиліття громадяни України звикли до існування поліса ОСЦПВ. Автоцивілка — внутрішньодержавний страховий поліс, його тарифи, функції і всі інші нюанси регламентуються законодавством України. Так як глобалізаційні процеси призводять до трудової та соціальної міграції в інші країни, то світова спільнота давно вже придумало страховий поліс "Зелена карта", який страхує автоцивільну відповідальність в разі поїздки на авто за кордон.
Ідея створити універсальний страховий поліс, який би визнавали всі країни, з'явилися ще в 1949 році. Відразу було організовано Страхове Бюро, а перша страховка Грін карта (Green card) була випущена вже в 1953 році. Принцип простий — якщо країна стала членом системи "Зелена картка", то інші країни-члени угоди визнають у себе таку автомобільну страховку іноземного власника авто.
Сьогодні штаб-квартира Страхового Бюро знаходиться в столиці Бельгії, а спільнота Зеленої карти налічує 48 країн. Страховка Грін карта стала настільки популярною, що сьогодні страховий поліс визнають не тільки в ЄС, але й інших європейських країнах (Білорусі, Молдові), і навіть на Близькому Сході, в Азії та Африці. Завдяки Зеленій карті, страхування авто для виїзду за кордон стало набагато простіше і дешевше.
Україна з 1997 року співпрацює з системою "Зелена карта". Тепер всі власники авто зобов'язані придбати Грін карту, якщо збираються покинути межі країни на машині. Страховка Зелена карта має уніфікований для всіх країн зразок (ви можете побачити зразок внизу), а гарантом виплат по страховці Грін карта є Моторно-Транспортне страхове Бюро України (МТСБУ). МТСБУ також визначає тарифи, тобто держава вирішує, скільки коштує Грін карта в Росію чи Польщу, наприклад. На страховку Грін карта вартість в Україні для одного і того ж напрямку приблизно однакова, але безпосередньо на кордоні купити Зелену карту буде дорожче.
Купити Грін карту для виїзду за кордон можуть як фізичні, так і юридичні особи. Варто усвідомити, що страховка Грін карта не покриває пошкодження автомобіля і багажу, шкоди здоров'ю винуватця ДТП, витрати на відшкодування завданої навколишньому середовищу шкоди від автомобіля власника страховки. Існує й ряд інших нюансів по виплатах, які регулюють міжвідомчі угоди країн-учасників системи "Зелена карта". По суті, це аналог поліса ОСЦПВ, але діє страховка Зелена карта лише під час вашої іноземній поїздки.
На сайті Parasol.ua ви можете розрахувати вартість і купити Грін карту типу "Вся Європа" або "Східна Європа" на необхідний термін перебування в іншій державі.
— Ірина, експерт зі страхування Parasol.uaЗелена карта потрібна якщо збираєтесь виїхати за межі України на авто
- На кордоні обовязково перевірять наявність полісу
- Покупка полісу на кордоні зазвичай дорожче, ніж придбати заздалегідь
- Штрафи за поїздку без полісу від 800€ до 1600€ та затримка автомобіля
Ця угода про взаємне визнання країнами-учасницями (47 країн) страхового полісу, що страхує відповідальність власника транспортного засобу перед третіми особами за кордоном України. Загалом цей поліс потрібен всім, хто зібрався виїжджати на транспортному засобі за межі України. Без нього не пропустять на кордоні :)
Платіж залежить від терміну перебування за кордоном, а страхові суми встановлюються на підставі законодавства країни-перебування і можуть варіюватися від декількох тисяч до мільйонів євро
Поки немає. Поліс існує тільки на бланку.
Після оформлення і оплати полісу наша служба підтримки з легкістю може вислати скан-копію полісу на електронну адресу або Viber. Але пам'ятайте - оригінальний поліс оформляється тільки в паперовому вигляді на бланку. Сканкопія не несе юридичної сили
Поліс можна оформити тільки в тій країні, де зареєстровано ТЗ, тобто за кордоном придбати поліс на українське авто Ви не зможете. Якщо не впевнені в даті повернення додому, краще оформити поліс з запасом і не ризикувати
Можна, тільки всі витрати за міжнародною доставкою полісу Новою Поштою лягають на Вас (до 50 $, в залежності від терміновості)
Оформляється на господаря авто або будь-якого іншого страхувальника. Дія поліса поширюється на будь-яку людину, яка керує транспортним засобом на законних підставах. Фактично "Зелена карта" оформлюється на автомобіль
Мінімальний термін оформлення - 15 днів (менше ніяк) і до 1 року
Пільг — немає
Так, договір можна переоформити. Якщо Ви продали старе авто і придбали нове, а по зеленій карті є ще місяць дії, Вам потрібно просто звернутися до страхової компанії. Також договір можна анулювати, і повернути кошти за дні, що залишилися, але потрібно бути готовими до того, що страхова компанія утримає збори за послуги.
Перевірити Зелену карту можна відразу ж після оформлення на сайті МТСБУ, всі договори потрапляють в базу протягом 10 секунд після оформлення.
Так і повинно бути, адже Зелена карта активізується у всіх країнах, крім тієї, де зареєстрований Ваш автомобіль
Можна, тільки поліс буде дорожчий. Так само є ризик, що продадуть підробку. Зараз "гуляє" багато бланків збанкрутілих страхових компаній
Так, на кордоні вимагають пред'явити поліс. Оформляти чи ні - вибір за Вами
Оплатити можна банківською картою на сайті при покупці полісу (без комісії), готівкою кур'єру або в офісі, при отриманні на Новій Пошті (доставка поліса НП безкоштовна, але комісію за переказ оплачуєте Ви)
Безкоштовна доставка Новою Поштою, самовивіз з офісу в Києві, доставка кур'єром по Києву
Ми анулюємо Ваш поліс і повернемо 100% коштів якщо поліс, ще не вступив в дію і страховий платіж ще не перераховано на страхову компанію. В іншому випадку необхідно звернутися із заявою в страхову компанію. Наша служба підтримки підготує для Вас всі необхідні заяви
Оскільки офіс не працює у вихідні дні і державні свята - отримати поліс можна тільки за попереднім погодженням. Ми завжди намагаємося йти назустріч клієнтам і якщо Ви попередньо погодили таку можливість - поліс Ви отримаєте. Всі замовлення, що надійшли у вихідні та святкові дні, обробляються в перший робочий день