< Повернутися до списку

Як збільшити ліміт страхового відшкодування на авто

Як збільшити ліміт страхового відшкодування на авто
author
Автор:
Єва Антонова

25 Вересня 2019

1896

ОСЦПВ — це обов’язкове страхування відповідальності. Але просто купити страховку не достатньо. Важливо правильно її вибрати, а якщо необхідно — збільшити ліміт страхового відшкодування. Розповідаємо про те, як вибрати страховку й підвищити страховий ліміт. А також, про зміни, яких варто чекати українським водіям у 2020 році:

Страхування ОСЦПВ: що це і як вибрати

Страхування відповідальності власників транспорту потрібне для безпечного руху на дорогах. ОСАЦВ оформляти потрібно обов’язково. Штраф за відсутність страховки — це найменша проблема, з якою може зіткнутися водій. А ось якщо стане винуватцем ДТП — доведеться відшкодовувати збиток постраждалій стороні з власної кишені. Зазвичай, суми виявляються непосильними для середньостатистичного водія. І щоби таких ситуацій не відбувалося, існує «автоцивілка». Ви платите за поліс (раз на рік) і невелику суму франшизи, а в разі виникненні ДТП — страхова компанія бере на себе всі витрати.

ОСАЦВ покриває збитки, завдані клієнтом. Це може бути збиток іншому транспортному засобу або ж життю пасажирів / пішоходів.

Як збільшити ліміт страхового відшкодування на авто (фото 1)

Ціна поліса відрізняється залежно від таких чинників:

  • Виду транспорту. Для мопеда страхування коштує куди дешевше, ніж для вантажівок.
  • Стан транспорту, рік випуску.
  • Стаж водія. Чи були в нього страхові випадки або штрафи в минулому.
  • Місто реєстрації транспорту. У столиці страхування обходиться дорожче.
  • Від розміру франшизи. Франшиза — сума, яку водій зобов’язується відшкодувати самостійно, якщо виникне страховий випадок. В електронному полісі можна оформити франшизу від 1 000 гривень. Але пам’ятайте, що чим менша франшиза — тим дорожчий поліс.
  • Впливає також наявність пільг у водія й те, до якої компанії ви звернулися за послугою.

Щоби не потрапити на шахраїв, перевіряйте інформацію про страхову компанію на сайті Моторного транспортного страхового бюро України.

Який ліміт страхового відшкодування?

Автоцивілка покриває витрати на ремонт автомобіля постраждалої сторони, а також на лікування, якщо хтось постраждав. На транспорт і на лікування ліміт встановлюється окремо. У 2019 це 200 000 гривень на лікування і 100 000 на ремонт транспорту.

Розрахувати вартість ремонту можна з незалежною експертизою або довірити це питання страхової компанії. Але, погодьтеся, суми для 2019 року здаються не такими вже й великими. Якщо в ДТП водій пошкодив дорогу машину — 100 000 гривень буде замало для покриття ремонту. У такому випадку, решту суми водій платить із власної кишені. Щоби цього не сталося — потрібно заздалегідь підвищити страховий ліміт.

Як збільшити ліміт страхового відшкодування на авто (фото 2)

Навіщо і як підвищити страховий ліміт?

Що зробити, щоби не доплачувати різницю у вартості ремонту самостійно? Оформити Добровільне страхування, додатково до стандартного поліса ОСЦПВ. Цей документ дозволяє збільшувати ліміт страхового відшкодування.

Так, у деяких страхових компаніях, можна збільшити ліміт на відшкодування збитків життю від 200 000 до 250 000 гривень, а на ремонт авто з 100 000 до 250 000 або, навіть, 850 000 гривень.

Додатковий добровільний поліс цивільної відповідальності дозволяє дійсно застрахувати свою відповідальність у разі ДТП. Адже якщо лікування звичайний поліс цілком покриває, то ремонт автомобіля часто обходиться дорожче.

Як оформити додаткову автоцивілку?

Потрібно вказати номер уже дійсного поліса ОСЦПВ, виданого українською страховою компанією. До нього, за додаткову плату, вам дадуть ще один документ, який розширить страховий ліміт. Вартість документа залежить від того, на яку суму ви вирішили розширити ліміт страхового відшкодування. А оформляється поліс, як і ОСЦПВ, на 1 рік.

Як діє ця страховка? Наприклад, ліміт страхового відшкодування на авто у вашому полісі становить 100 000 гривень. Стався страховий випадок і з вини водія постраждала дорога машина. Її ремонт обійшовся 150 000 гривень, що перевищує страховий ліміт ОСЦПВ. Тоді 50 000 гривень, яких не вистачає на ремонт, виплачуються коштом додаткової автоцивілки.

Електронна версія або паперова?

Обидва варіанти передбачають, як паперову, так і електронну версію. Другий документ зовсім не обов’язково показувати під час перевірки. Він знадобиться тільки вже в разі виникнення страхового випадку.

Як збільшити ліміт страхового відшкодування на авто (фото 3)

Якщо ж говорити про звичайний поліс, то краще вибрати електронний варіант. Його можна відразу перевірити на сайті МТСБУ, він не загубиться й не зіпсується. Завжди можна роздрукувати нову копію і возити в машині, а електронна версія буде в смартфоні.

Зміни в майбутньому

З кінця вересня 2019 року ліміти були збільшені на 30% і складають 130 000 гривень по майну і 260 000 гривень по здоров'ю.

З нового, 2020 року, планується ще більша зміна страхового ліміту у полісі ОСЦПВ. Так, страхові виплати за ремонт авто збільшать з 130 000 до 500 000 гривень. А за шкоду здоров’ю або життю виплати зростуть від 260 000 відразу до 1 000 000 гривень.

Плануються зміни ліміту й у 2025 році, тоді суми зростуть до 8 000 000 гривень на ремонт транспортного засобу і 20 000 000 на відшкодування шкоди життю або здоров’ю.

Але, такі закони набудуть чинності тільки у 2020 році й будуть діяти на страхування, оформлене після внесення змін. До того часу, щоб убезпечити себе, потрібно оформляти добровільне додаткове страхування. Це єдиний спосіб збільшити ліміт страхового відшкодування на авто

Поділитися:

Компанії з новини

Як максимально себе застрахувати під час поїздки за кордон

Як максимально себе застрахувати під час поїздки за кордон

Чим відрізняється Автоцивілка від Зеленої карти

Чим відрізняється Автоцивілка від Зеленої карти

Найпопулярніші статті