< Повернутися до списку

Як повернути, розірвати поліс ОСЦПВ

Як повернути, розірвати поліс ОСЦПВ
author
Автор:
Єва Антонова

13 Серпня 2019

5049

ОСЦПВ або ж «Автоцивілка» є обов’язковим страхуванням для кожного власника авто. Значно дешевше оформляти цей документ відразу на максимальний термін, тобто на рік. Але що робити, якщо через кілька місяців виявилося, що страховка більше не потрібна? Таке може статися, наприклад, якщо автомобіль не підлягає ремонту або ви зібралися його продати. Розповідаємо:

Як правильно оформити «Автоцивілку»

Страхування відповідальності обов’язкове для всіх українців, які їздять на автомобілях. Виняток — деякі пільгові категорії. Інваліди першої групи, які самостійно керують транспортом та учасники бойових дій — не страхують відповідальність. Розв’язанням їхніх питань і покриттям витрат займається безпосередньо Моторне транспортне страхове бюро України. А всім іншим купувати документ потрібно. Залишилося тільки вибрати, яким способом:

  • Поїхати в страхову компанію й укласти договір в офісі.
  • Замовити документ кур’єром.
  • Оформити електронний документ та оплатити послугу банківською картою.
  • Оформити електронний документ через додаток банку, послугами якого регулярно користуєтеся.

Перші два варіанти слід вибирати — якщо для вас важливо мати паперовий ОСЦПВ. Але оскільки з 2018 року й електронний вважається офіційним документом — такої необхідності немає. Електронний документ можна друкувати, водночас у вас завжди буде можливість скопіювати його на будь-який пристрій. А ось якщо втратите паперовий — піде якийсь час на відновлення.

Останній варіант зручний тим, що якщо натрапите на шахраїв — можна звернутися в банк і вам повернуть перераховані за послугу гроші. Але такого не станеться, якщо перед оформленням поліса зайти на сайт МТСБУ й перевірити інформацію про компанію. Також, не зайвим буде прочитати відгуки клієнтів на незалежних джерелах.

Коли визначилися з вибором компанії — зберіть пакет документів, надішліть поштою, сплатіть послугу й отримаєте поліс. Через кілька днів слід перевірити його дію. Для цього введіть номер «Автоцивілки» на сайті МТСБУ. Там побачите, що він дійсний, зареєстрований на вас і вся інформація / дати вказані вірно. Якщо щось не так — відразу ж довідаєтеся і зможете розв’язати проблему.

Як повернути, розірвати поліс ОСЦПВ (фото 1)

Як можна достроково повернути страховку

Що зробити, щоби повернути поліс або достроково припинити його дію, водночас повернувши, за можливості, гроші? Для такої процедури повинні бути вагомі причини:

  • Клієнт продав автомобіль і тепер ним керує хтось інший.
  • Авто не підлягає відновленню, на ньому фізично вже ніхто не зможе їздити.
  • Власник транспорту помер, а майно переходить родичам.
  • Закінчення ліцензії у фірми, яка видала поліс. Але в такому випадку — повернути гроші буде майже не реально. Для цього рекомендуємо звертатися за страховкою тільки до перевірених компаній, які вже багато років на ринку.

Щоби розірвати договір, потрібно подати заяву. У ній вказати: номер страхування й номер транспорту. Дані про клієнта, з яким укладався договір. Також, доступно викласти вагомі причини для повернення документа.

Які документи подавати із заявою?

Наприклад, повернути поліс потрібно, тому що ви продаєте авто. Тоді прикріпіть стандартні документи: чеки про оплату ОСЦПВ, копію свого паспорта, оригінал страховки. А до них: договір про купівлю-продаж транспорту. Відповідно, якщо причина розірвання — смерть власника, то потрібно надати свідоцтво про смерть. Якщо причина — знищення транспорту, то акт його утилізації.

Сума, яку можуть повернути після розірвання договору, залежить від кількості використаних днів. Значить, якщо оформили поліс ОСЦПВ на рік і повернете його через місяць — компенсація буде більшою, ніж якщо повернете його через півроку. Максимальний термін для повернення коштів: за 30 днів до закінчення терміну дії. Але слід врахувати — компенсація буде настільки несуттєвою, що, можливо, ви більше грошей витратите на оформлення й подачу заяви.

Як повернути, розірвати поліс ОСЦПВ (фото 2)

Якщо є сенс чекати компенсацію — страхова компанія повинна її перерахувати через 14 робочих днів після подачі заяви. Надайте номер своєї банківської картки для перерахування компенсації, адже далеко не всі компанії користуються готівкою в роботі з клієнтами.

Які заходи може вжити страхова компанія

Страхова компанія має право відмовитися повертати гроші, якщо в клієнта немає вагомої причини розірвати договір. А значить, якщо захочете повернути гроші через кілька місяців, тому що «передумали», то нічого не вийде.

Також, страхова компанія може самостійно розірвати договір із клієнтом. Це може статися, якщо клієнт навмисно вказав про себе неправдиву інформацію. Або ж, якщо за страховими випадками компанія вже перевищила ліміт виплат. Тоді договір анулюють, оскільки комапанія виконала всі зобов’язання. Після розірвання — потрібно відразу ж заново купляти ОСЦПВ. Адже його оформляють в обов’язковому порядку, перш, ніж виїжджати на дорогу.

Поділитися:

Компанії з новини

Що робити в разі ДТП за кордоном

Що робити в разі ДТП за кордоном

Що покриває й не покриває туристичне страхування

Що покриває й не покриває туристичне страхування

Найпопулярніші статті