< Повернутися до списку

Від чого залежить вартість ОСЦПВ

Від чого залежить вартість ОСЦПВ
author
Автор:
Єва Антонова

4 Вересня 2019

2476

Щоби замовити послугу у фахівця — потрібно й самому трохи розбиратися в тому, що купуєш. Це стосується різних сфер життя, у тому числі, страхування. Вивчіть інформацію про формування ціни поліса — й зможете отримати необхідний документ та не переплатити за нього. Почергово розбираємося:

ОСЦПВ — що входить у вартість

Автоцивілка страхує не автомобіль власника поліса, а його відповідальність. Цей документ оформляти обов’язково кожному українському власникові транспорту. У разі можливого ДТП — не виникне ситуації, що винуватець не може компенсувати ремонт авто потерпілому. Цей обов’язок бере на себе страхова фірма.

Від чого залежить вартість ОСЦПВ (фото 1)

Грубо кажучи, клієнт перекладає фінансову відповідальність на компанію, купуючи цей поліс. Компанія, зі свого боку, зобов’язується відшкодувати збиток у разі виникнення ДТП із вини клієнта. Але існує ліміт суми, яку повинна виплатити компанія. Це 200 тисяч гривень виплат за шкоду здоров’ю та 100 тисяч гривень за шкоду майну.

Як формується ціна страхування ОСЦПВ

Ціна документа відрізняється, залежно від низки чинників:

  • Місце реєстрації вашого транспорту. У Києві страхування дорожче, як і в інших великих містах. У селах і невеликих населених пунктах поліс оформляти дешевше. Таку різницю легко пояснити: у великих містах потік машин регулярний, дороги завантажені й потрапити в ДТП ймовірність куди вище.
  • Розмір двигуна транспорту — чим він більший, тим дорожче застрахувати. 
  • Водійський стаж власника автомобіля, а також його безаварійний стаж. Той, хто жодного разу не потрапляв у ДТП — купить поліс за вигідною ціною. А якщо клієнт був винуватцем ДТП ще минулого року — ціна для нього зросте.

Від чого залежить вартість ОСЦПВ (фото 2)

  • Вид транспорту: зареєструвати мотоцикл коштує набагато дешевше, ніж легкову машину. А ось для вантажного автомобіля поліс обійдеться ще дорожче.
  • Період дії страхування. Як правило, водії страхують транспорт 1 раз у рік, але є й можливість оформити документ на 15 днів і ця послуга коштує значно дешевше.
  • Франшиза. Це розмір суми, яку водій сам повинен відшкодувати потерпілій стороні в разі аварії. Вона заздалегідь прописується в договорі й може складати від 0 до 2 тисяч гривень. Чим менше франшиза — тим дорожче коштує поліс.
  • Вартість автоцивілки залежить і від компанії, до якої ви вирішили звернутися за страховкою.

Пільги, що впливають на ціну:

Від загальної вартості ОСЦПВ віднімається 50 % для таких категорій клієнтів, як: пенсіонери, інваліди II групи. Учасники війни, власники чорнобильських посвідчень I і II категорій.

Є й випадки, коли ОСЦПВ зовсім не потрібно оформляти. Згідно із законом, від цієї необхідності звільняються: інваліди I групи (які особисто керують транспортом), учасники бойових дій, інваліди війни. Ця пільгова категорія не несе відповідальності в ДТП, а збиток постраждалій стороні компенсує Моторне транспортне страхове бюро України.

Додаткова послуга: Добровільне страхування

Ліміту на відшкодування шкоди автомобілю може виявитися не достатньо. Особливо, якщо водите машину у великому місті, де багато іномарок. Є ймовірність стати винуватцем ДТП і завдати шкоди дорогому автомобілю. У такому випадку, 100 тисяч на ремонт може не вистачити. А значить, відсутню суму клієнт повинен сплатити самостійно.

Щоби цього не сталося, потрібно розширити страховий ліміт. Це не просто додаткова опція, а окремий документ і вартість на нього розраховується окремо. Водночас, чинники, від яких залежить сума додаткового страхування, такі ж, як і в ОСЦПВ.

Додаткова добровільна Автоцивілка дозволяє розширити ліміт на відшкодування ремонту від 100 до 250, 500 або 850 тисяч гривень. Від обраної суми теж залежить вартість оформлення.

Просто прикріпіть добровільне страхування до обов’язкового, і в разі виникнення ДТП можете ним скористатись. Якщо ремонт постраждалого автомобіля обійдеться в 170 тисяч гривень, то 100 тисяч відшкодує ОСЦПВ, а відсутні 70 тисяч — цей додатковий поліс.

Як вигідно і швидко оформити ОСЦПВ

Від чого залежить вартість ОСЦПВ (фото 3)

Дешевше обійдеться оформлення страховки через інтернет. Ця процедура займає до 20 хвилин, при собі потрібно мати документи, після оплати можна отримати електронний поліс на свою пошту.

Які документи необхідні:

  • Оригінал або копія технічного паспорта транспорту.
  • Оригінал або копія посвідчення водія або паспорта, а також ідентифікаційного номера.

Після придбання страховки, відразу ж перевірте номер поліса на офіційному сайті МТСБУ. Так зможете переконатися, що зробили все правильно і автомобіль застрахований.

Поділитися:

Компанії з новини

На який мінімальний і максимальний термін можна застрахувати авто за Зеленою картою

На який мінімальний і максимальний термін можна застрахувати авто за Зеленою картою

Як максимально себе застрахувати під час поїздки за кордон

Як максимально себе застрахувати під час поїздки за кордон

Найпопулярніші статті