< Повернутися до списку

У чому різниця між дешевими й дорогими страховками по Автоцивілці

У чому різниця між дешевими й дорогими страховками по Автоцивілці
author
Автор:
Єва Антонова

23 Липня 2019

2411

Про те, що «Автоцивілку» оформляти обов’язково — знають усі власники автомобілів. А ось у тому, як правильно вибрати документ, починають розбиратися тільки з часом. До того, як набираються досвіду: переплачують за послугу або навпаки, економлять собі в збиток. Їдуть купувати паперовий поліс, замість електронного та дотримуються рекомендацій страхових представників, у яких свій інтерес у продажах. Щоби відразу розібратися і вибрати корисний документ за оптимальну ціну, потрібно знати відповіді на запитання:

Що таке «Автоцивілка» і як формується її вартість

Цей документ називається ОСЦПВ, але в народі його частіше називають «автоцивілкою». Тому що, купують поліс для транспорту, але водночас страхує він не цей транспорт, а відповідальність. Відповідальність того, хто буде за кермом авто. І того, хто може стати причиною ДТП, у якому постраждають інші автомобілі або люди.

Навіщо придумали такий тип страховки? Наприклад, ви — власник авто. У цей транспорт врізався інший автомобіль. А у водія, який завдав вашому авто пошкодження — немає грошей на ремонт. Починаються судові розгляди, поступові виплати. З такими темпами, через необережність чужої людини, автомобіль ще довго буде перебувати в ремонті. Щоби такого не траплялося — держава зобов’язує страхувати відповідальність. Працює це за такою схемою: власник авто купує страховку в компанії на певний проміжок часу. А якщо за цей період відбудеться ДТП із його вини — компанія повинна покрити завдані збитки замість клієнта.

Від чого залежить вартість поліса:

  • Місце реєстрації автомобіля. Столичні машини страхувати завжди дорожче, ніж у селах десь у центральній Україні. Відбувається це тому що у великих містах величезний потік машин на дорозі, а значить і ймовірність аварії вище.
  • Розмір двигуна в транспорту — чим він більший, тим дорожче застрахувати. Цим пояснюється різна вартість для легкового авто, вантажівки або мотоцикла.
  • Водійський стаж, а також безаварійний стаж водія. Власник автомобіля, який раніше не створював аварійних ситуацій — може купити поліс за вигідною ціною. Але так прораховують вартість не всі компанії.
  • Період дії документа. На 15 днів оформити дешевше, але ця послуга не користується популярністю. Найчастіше транспорт страхують відразу на рік і забувають про цю проблему. Але бувають випадки, коли короткочасна страховка потрібна. Наприклад, якщо немає грошей, щоби зараз купити документ на весь рік. Або ж скоро наберуть чинності нові правила страхування й не хочеться ще рік їздити на старих умовах. Тоді немає сенсу переплачувати за річну послугу, якщо можна купити поліс на місяць або на півроку.
  • Франшиза. Вона може бути нульова, а може бути 2 тисячі гривень. Про те, що це і яку франшизу обрати — у наступному пункті.

У чому різниця між дешевими й дорогими страховками по Автоцивілці (фото 1)

Які бувають пільги для водіїв

Оскільки даний вид страхування зобов’язує оформляти держава — від неї є певні пільги. Деяким водіям передбачена знижка в половину вартості, а деякі й зовсім звільняються від необхідності купувати документ.

Знижку на ОСЦПВ у 50 % зобов’язані видавати таким категоріям: пенсіонери, інваліди II групи. Ті, у кого є чорнобильське посвідчення I або II категорії та учасники війни.

А звільняються від цивільної відповідальності: учасники бойових дій (з посвідченням УБД), інваліди I групи (які водять транспорт самостійно), інваліди війни. Їм не потрібно зовсім оформляти страховку. Якщо з вини пільгових категорій відбувається аварія — витрати замість них покриває Моторне транспортне страхове бюро України.

Як вибрати оптимальний варіант поліса

Щоби не економити на корисних функціях страховки, потрібно знати, що входить у вартість документа. За деякі речі дійсно варто доплатити, а деякі — залишити так, як є:

1. Франшиза — яку вибрати? Це сума, яку водій сам виплатить, якщо станеться ДТП. Оскільки за законом не можна виставляти франшизу понад 2 тисячі гривень — вона не вдарить по кишені в разі аварії.

Від франшизи залежить вартість документа: якщо вона нульова — то поліс коштує дорожче. Оскільки всі, навіть найдрібніші витрати — покриває страхова компанія. Дешевше коштує документ із франшизою 2 тисячі. Але яку вибрати?

У чому різниця між дешевими й дорогими страховками по Автоцивілці (фото 2)

Це той випадок, коли варто економити: адже платите ви стабільно раз на рік. І, на щастя, не факт, що за цей час відбудеться одна аварія або більше. Тим паче — з вашої вини. А, навіть якщо станеться й подряпаєте трохи чужу машину — простіше самостійно сплатити 2 тисячі за ремонт, ніж оформляти всі документи на компенсацію.

2. У стандартного документа фіксований ліміт покриття: 200 тисяч гривень за шкоду пасажирам іншого авто і 100 тисяч гривень на ремонт самого транспорту.

Але є й додаткове страхування до Автоцивілки: це окремий документ, який розширює її ліміт. Можна збільшити максимальну суму покриття, навіть до 850 тисяч гривень. Відповідно — чим більше розширюється ліміт, тим дорожче обійдеться документ. Чи варто за це переплачувати?

Тільки в разі, якщо живете у великому місті, де їздить багато іномарок. Або часто їздите трасами з машинами з різних міст. Є велика ймовірність, що в разі страхового випадка — не вистачить ліміту на покриття ремонту. Обслуговування іномарки обходиться значно дорожче, ніж 100 тисяч гривень і ліміт краще розширити хоча б ще на 150 тисяч додатково.

3. Паперовий або електронний варіант? Купуйте електронний поліс, щоби заощадити час і гроші. Він коштує дешевше, ніж паперовий і документ не обов’язково друкувати. Просто зберігайте копію на телефоні — так, навіть, надійніше, ніж носити із собою паперову страховку, яка може загубитися або зіпсуватися.

4. Надійність компанії. Останній, але не менш важливий пункт. Не варто купувати поліс у сумнівних, невідомих, тільки що зареєстрованих компаній — тільки тому що там дешевше. Звертайтеся до перевірених фірм із позитивними відгуками щодо виплат і вже серед них вибирайте за ціною. Тоді економія буде виваженою й не вплине на якість страхування

Поділитися:

Компанії з новини

На які транспортні засоби потрібно оформляти поліс Зелена карта

На які транспортні засоби потрібно оформляти поліс Зелена карта

Чи можна купити туристичний поліс, перебуваючи за кордоном

Чи можна купити туристичний поліс, перебуваючи за кордоном

Найпопулярніші статті