< Повернутися до списку

Які країни входять у систему Зелена карта

Які країни входять у систему Зелена карта
author
Автор:
Єва Антонова

16 Серпня 2019

2343

Green Card це те ж ОСЦПВ або, простіше кажучи, «Автоцивілка» для інших країн. Це страхування відповідальності водія на дорозі. Якщо з його вини в іншій країні станеться Дорожня транспортна пригода, то страхова компанія виплатить збиток постраждалій стороні. Але, оскільки Зелена карта оформлюється для виїзду з України, то і правила / нюанси страхування вже інші й у них потрібно розібратися. Розповідаємо:

Система Зелена Карта і які країни до неї входять

Поліс діє на території покриття системи Green Card. У неї входить понад 40 країн, серед яких і Україна. Це вся Шенгенська зона й деякі країни СНД. З України можна доїхати майже в кожну цих країн-учасниць на власному авто. Система існує для того, щоби зробити безпечними дороги в країнах, де часто їздять водії з інших країн. 

Тому що якщо в кожній країні є свої страхові поліси й закони, то в разі ДТП за участі двох водіїв із різних країн можуть виникнути труднощі. Щоби такого не траплялося, і потерпілий від машини з іншої країни власник авто міг отримати відшкодування, існує система Зелена карта.

Без Зеленої карти в ці країни машину не пропустять. Серед тих, які з’єднані з Україною кордонами, всі входять у систему: Угорщина й Польща, Росія й Білорусь, Словаччина й Молдова. Так що, щоби виїхати з країни на автомобілі, оформляти Зелену карту — обов’язкова умова.

З популярних серед українців туристичних країн, у систему входять: Туреччина, Чехія, Болгарія, Кіпр, Греція. А також Іспанія та Італія, Франція й Німеччина.

Які країни входять у систему Зелена карта (фото 1)

Документ потрібен, щоби проїхати і в Австрію, Бельгію, Швейцарію й Данію, Латвію й Литву. У напрямку: Чорногорії, Сербії, Албанії, Боснії й Герцеговини, Македонії.

У такі країни, як Естонія і Фінляндія, Норвегія, Ісландія. В Ірландію і Великобританію. У Швецію й Люксембург, Нідерланди й Ліхтенштейн.

Популярна для подорожей на автомобілі Хорватія, а ще Андорра, Словенія, Марокко. Крім того, Азербайджан, Ізраїль і Туніс, Іран і Мальта.

Як виплачується збиток за Зеленою картою

Страхові виплати зі збитку здійснюються відповідно до лімітів. У кожній країні, яка є учасницею міжнародної страхової системи Зелена карта, ці ліміти різні. Але якими б вони не були — покриває суму страхова компанія й це ніяк не відбивається на клієнті. Причому, у деяких країнах немає страхового ліміту. 

Наприклад, у Бельгії, Ізраїлі, Великобританії, Франції або Фінляндії. А значить, якщо суд зобов’язав винуватця ДТП довічно утримувати сім’ю потерпілого (летальний випадок), то страхова компанія буде зобов’язана здійснювати ці виплати.

Як повинен виглядати паперовий документ Зелена карта

Щоб уникнути підробки, потрібно подивитися на сайті МТСБУ назви страхових компаній, у яких є дозволи на видавання цього поліса. Поліс — це паперовий бланк, який складається з 4 сторінок. Перша, друга й четверта залишаються у власника транспорту, а третю забирає страхова компанія. Важливо звірити, щоб інформація на аркуші компанії й на вашому повністю збігалася.

На документі не повинно бути печаток, він, як правило, просто заповнюється від руки. Головна його цінність — це оригінальний бланк, виданий надійною страховою компанією. 

Важливо: Під час купівлі поліса Зелена карта вперше, водіїв може збентежити, що в бланку закреслена позначка UA (там, де перераховуються країни, у яких діє документ). Але так і повинно бути, адже Зелена карта активізується у всіх країнах, крім тієї, де зареєстрований ваш автомобіль. А в нашому випадку він діє у всіх інших 47 країнах, крім України.

Які країни входять у систему Зелена карта (фото 2)

Висновки: як оформити поліс у потрібну країну 

Розберемо послідовно дії під час купівлі поліса:

  • Зайти на сайт Моторного транспортного страхового бюро України. Там є список компаній — повних членів МТСБУ, у яких є право оформляти поліси грін карта на авто. Далі знайти ці компанії в інтернеті.
  • На офіційному сайті компанії або страховому агрегаторі розрахувати вартість поліса і порівняти ціни. Ціна залежить від періоду, на який оформляєте поліс (від 15 днів до 1 року) та виду транспорту .
  • Вибрати країни, у які плануєте поїздку. Від цього теж залежить ціна. Наприклад, у Польщу або Білорусь відправитися дешевше, ніж в усі держави Євросоюзу разом.
  • Замовити Зелену карту. Забрати її в офісі або ж чекати кур’єра. Перевірити поліс на наявність усіх необхідних деталей і готуватися до поїздки. 

Як підготуватися? Потрібно подивитися вимоги до комплектації автомобіля в країнах, які збираєтеся відвідати. Як правило, повинні бути: аптечка, вогнегасник, інструменти, запасне колесо, трос для буксирування, мапи в навігаторі або паперові.
Також, радимо вивчити інструкції й дії в разі ймовірного ДТП, щоби вміти скористатися полісом, якщо він  дійсно знадобиться. Ці знання допоможуть не розгубитися і правильно поводитися у відповідальний момент.

Поділитися:

Компанії з новини

Що покриває й не покриває туристичне страхування

Що покриває й не покриває туристичне страхування

Як купити туристичну страховку в аеропорту

Як купити туристичну страховку в аеропорту

Найпопулярніші статті