16.08.2019
3771
Green Card це те ж ОСЦПВ або, простіше кажучи, «Автоцивілка» для інших країн. Це страхування відповідальності водія на дорозі. Якщо з його вини в іншій країні станеться Дорожня транспортна пригода, то страхова компанія виплатить збиток постраждалій стороні. Але, оскільки Зелена карта оформлюється для виїзду з України, то і правила / нюанси страхування вже інші й у них потрібно розібратися. Розповідаємо:
Поліс діє на території покриття системи Green Card. У неї входить понад 40 країн, серед яких і Україна. Це вся Шенгенська зона й деякі країни СНД. З України можна доїхати майже в кожну цих країн-учасниць на власному авто. Система існує для того, щоби зробити безпечними дороги в країнах, де часто їздять водії з інших країн.
Тому що якщо в кожній країні є свої страхові поліси й закони, то в разі ДТП за участі двох водіїв із різних країн можуть виникнути труднощі. Щоби такого не траплялося, і потерпілий від машини з іншої країни власник авто міг отримати відшкодування, існує система Зелена карта.
Без Зеленої карти в ці країни машину не пропустять. Серед тих, які з’єднані з Україною кордонами, всі входять у систему: Угорщина й Польща, Росія й Білорусь, Словаччина й Молдова. Так що, щоби виїхати з країни на автомобілі, оформляти Зелену карту — обов’язкова умова.
З популярних серед українців туристичних країн, у систему входять: Туреччина, Чехія, Болгарія, Кіпр, Греція. А також Іспанія та Італія, Франція й Німеччина.
Документ потрібен, щоби проїхати і в Австрію, Бельгію, Швейцарію й Данію, Латвію й Литву. У напрямку: Чорногорії, Сербії, Албанії, Боснії й Герцеговини, Македонії.
У такі країни, як Естонія і Фінляндія, Норвегія, Ісландія. В Ірландію і Великобританію. У Швецію й Люксембург, Нідерланди й Ліхтенштейн.
Популярна для подорожей на автомобілі Хорватія, а ще Андорра, Словенія, Марокко. Крім того, Азербайджан, Ізраїль і Туніс, Іран і Мальта.
Страхові виплати зі збитку здійснюються відповідно до лімітів. У кожній країні, яка є учасницею міжнародної страхової системи Зелена карта, ці ліміти різні. Але якими б вони не були — покриває суму страхова компанія й це ніяк не відбивається на клієнті. Причому, у деяких країнах немає страхового ліміту.
Наприклад, у Бельгії, Ізраїлі, Великобританії, Франції або Фінляндії. А значить, якщо суд зобов’язав винуватця ДТП довічно утримувати сім’ю потерпілого (летальний випадок), то страхова компанія буде зобов’язана здійснювати ці виплати.
Щоб уникнути підробки, потрібно подивитися на сайті МТСБУ назви страхових компаній, у яких є дозволи на видавання цього поліса. Поліс — це паперовий бланк, який складається з 4 сторінок. Перша, друга й четверта залишаються у власника транспорту, а третю забирає страхова компанія. Важливо звірити, щоб інформація на аркуші компанії й на вашому повністю збігалася.
На документі не повинно бути печаток, він, як правило, просто заповнюється від руки. Головна його цінність — це оригінальний бланк, виданий надійною страховою компанією.
Важливо: Під час купівлі поліса Зелена карта вперше, водіїв може збентежити, що в бланку закреслена позначка UA (там, де перераховуються країни, у яких діє документ). Але так і повинно бути, адже Зелена карта активізується у всіх країнах, крім тієї, де зареєстрований ваш автомобіль. А в нашому випадку він діє у всіх інших 47 країнах, крім України.
Розберемо послідовно дії під час купівлі поліса:
Як підготуватися? Потрібно подивитися вимоги до комплектації автомобіля в країнах, які збираєтеся відвідати. Як правило, повинні бути: аптечка, вогнегасник, інструменти, запасне колесо, трос для буксирування, мапи в навігаторі або паперові.
Також, радимо вивчити інструкції й дії в разі ймовірного ДТП, щоби вміти скористатися полісом, якщо він дійсно знадобиться. Ці знання допоможуть не розгубитися і правильно поводитися у відповідальний момент.