22.08.2019
5203
Щоб оформити туристичну страховку прямо перед вильотом — може бути кілька причин. Турист просто забув про це, виявив уже в аеропорту, що термін дії поліса закінчився. Або ж вирішив обійтися без страховки, а потім передумав. У будь-якому випадку, її легко оформити прямо в аеропорту, навіть якщо до реєстрації рейсу залишилося 20 хвилин. Розповідаємо, що потрібно знати для швидкого оформлення туристичної страховки:
У європейські країни, де страховка для туриста обов’язкова умова — оформляється віза. Також, якщо у вас не біометричний паспорт, а старого зразка — в усі країни Євросоюзу потрібно оформляти візу. Це робиться завчасно і про необхідність туристичної страховки ви дізнаєтеся відразу.
Що ж стосується безвізового відвідування країн — страховку оформляти необов’язково, без неї спокійно пропустять на паспортному контролі. Інше питання — чи потрібно їхати за кордон без страховки? Навіть консультація в лікаря, за необхідності, може обійтися приблизно 100 євро. Не кажучи вже про інші процедури. Страховка на 1 рік обійдеться вам значно дешевше, так що не варто економити на здоров’ї й безпеці.
Поліс може стати в пригоді в таких ситуаціях, як: нещасні випадки, переломи і вивихи, отруєння їжею, алергія, струс мозку; події на дорозі; в окремих випадках — допоможе отримати компенсацію скасування рейсу, втрати багажу або документів.
Оформлення займає від 5 до 20 хвилин, усе що потрібно — закордонний паспорт. А також, правильно вказати побажання, щоби підібрати відповідний вид страховки.
Страхування ділиться на кілька типів, у пакет послуг може входити покриття різних випадків. Вивчіть страховку, яку збираєтеся купувати й переконайтеся, що в ній є необхідні параметри. Деякі можуть покривати тільки базові послуги, такі, як виклик швидкої й перша допомога, а деякі покриють дзвінки в лікарню, таксі для родичів та інші витрати.
Якщо купуєте страховку в аеропорту — вибір компаній і цін невеликий. Так що слід купувати там, де знайдете найбільш відповідний вид поліса або в інтернеті.
У Києві є два аеропорти: «Бориспіль» і «Жуляни». Зайдіть у будівлю в зону відправлення й озирніться. Там побачите невеликі магазинчики й офіси. Можна купити каву, листівки та сувеніри, їжу. Зняти гроші з картки й обміняти валюту.
Також, буде відразу кілька офісів страхових компаній — підходьте, вибирайте страховку. Надайте закордонний паспорт, оплатіть і вже через кілька хвилин поліс буде готовий.
Оформити на місці туристичну страховку можна в інших популярних аеропортах України: «Харків», «Львів», «Одеса». Як управління аеропортів, так і туристичні компанії — зацікавлені в тому, щоби ставити в зоні відправлення офіси, де можна оформити поліс.
У деяких відділеннях можна оплатити страховку банківською картою, але в деяких — тільки готівкою, у гривнях або в євро. Щоби не витрачати євро ще в Україні — завжди варто брати із собою в подорож готівку в гривнях. Ці гроші також можуть знадобитися для покупки поліса, щоби надрукувати документи, попити кави або викликати таксі повернувшись додому.
В аеропорту, як правило, є відкритий бездротовий інтернет. Навіть без підключення — можна скористатися мобільним інтернетом на смартфоні. А значить не обов’язково шукати страхову компанію на території залу очікування. Можна знайти в інтернеті відповідну страхову компанію, прочитати всю інформацію про поліс і оплатити банківською картою.
Для цього потрібні номер і серія паспорта, гроші на карті, адреса електронної пошти. На пошту прийде електронний поліс. Друкувати його необов’язково, але це теж зазвичай можна зробити на території аеропорту.
Рекомендуємо не відкладати рішення таких важливих нюансів поїздки на останній момент. Збирати всі документи, у тому числі поліс — заздалегідь. Але якщо забули й потрібно оформити страховку в аеропорту — це можна зробити онлайн або ж на території зони очікування перед посадкою. Обидва варіанти не віднімуть понад 20 хвилин.