30.07.2019
2949
Страхування відповідальності на час виїзду в іншу країну — обов’язкове. І коштує воно недешево, так що купувати його «щоби було» на цілий рік не хочеться. Для короткострокової відпустки підійде й найдешевша Зелена карта на 15 діб. Але якщо все ж поїздка скасувалася, а поліс уже куплений — як бути? Адже дати там вказані точні. Відповідаємо на питання:
Зелена карта — міжнародне страхування, яке діє у всіх країнах, що межують з Україною. Щоби виїхати з країни вона просто необхідна. Її оформлення досить просте, купити поліс можна на кордоні, коли виїжджаєте з України. Або придбати в інтернеті, на сайті однієї з перевірених страхових компаній.
Щоби не потрапити на шахраїв, перевіряйте всю інформацію на сайті Моторного транспортного страхового бюро України. Там можна подивитися невеликий список компаній, у яких є ліцензія, що дозволяє видавати Зелену карту. Щоб в онлайн режимі розрахувати вартість страховки, на сайтах страхових є калькулятор, завдяки якому можна легко дізнатися вартість грін карти в Європу або на інший напрямок.
Параметри, вибрані для поліса, формують його точну ціну. Сума може змінюватися залежно, від багатьох чинників, але істотно вона відрізняється через:
Значить, щоби придбати правильний поліс, потрібно точно знати, на чому будете їхати, у якому напрямку й коли повернетеся в Україну. Якщо не впевнені, що встигнете доїхати додому за 2 тижні — краще купити страховку на місяць і не ризикувати.
У страховці завжди має бути кілька зайвих днів у запасі. Купуйте поліс після того, як спланували маршрут.
Існують чинники, крім правильно обраного поліса — які можуть впливати на те, чи відбудеться поїздка. Подорож на автомобілі в іншу країну передбачає тривалі переїзди, до яких потрібно підготуватися.
Повернути поліс, а відповідно гроші — можна. Але враховуйте, що це буде не повна сума. Частина грошей піде страховій компанії, як збір за послуги. Є два способи повернути Зелену карту:
Анулювати договір можна протягом першої доби, після внесення даних у базу МТСБУ. Цю процедуру має право здійснити, як клієнт, так і представник страхової компанії.
У цьому варіанті гроші клієнту не повертаються, але бланк залишається чистим і всю інформацію на ньому можна ввести заново. Це означає, що зірвану поїздку можна перенести: ввести інші дати.
Дострокове припинення договору — опція, яка недоступна клієнту. Розірвати договір може тільки представник страхової компанії. Коли він введе дані про припинення й точну дату, то зможе дізнатися й повідомити клієнту суму компенсації.
Подати заяву про бажання достроково припинити дію договору можна не пізніше, ніж за місяць до закінчення його терміну. Що може послужити причиною припинення договору?
Також, страхова компанія може самостійно достроково припинити термін дії договору, якщо клієнт уже вичерпав страховий ліміт. Наприклад, водій уже виїжджав за межі країни та потрапив у ДТП. Максимальна сума відшкодування була виплачена постраждалим. Але до закінчення терміну дії поліса залишилося ще 4 місяці. У такому випадку страхова компанія розриває договір, тому що ліміт виплат вичерпано і вона більше не несе відповідальності за цей транспортний засіб.
Навіть якщо можна повернути гроші за поліс — то тільки частину, а значить витрат не уникнути. Так що намагайтеся заздалегідь планувати поїздку. Готувати до довгої дороги автомобіль і враховувати всі нюанси, а вже потім купувати Зелену карту