< Повернутися до списку

Купили поліс Зеленої карти, а поїздка зірвалася. Чи можна повернути гроші?

Купили поліс Зеленої карти, а поїздка зірвалася. Чи можна повернути гроші?
author
Автор:
Єва Антонова

30 Липня 2019

965

Страхування відповідальності на час виїзду в іншу країну — обов’язкове. І коштує воно недешево, так що купувати його «щоби було» на цілий рік не хочеться. Для короткострокової відпустки підійде й найдешевша Зелена карта на 15 діб. Але якщо все ж поїздка скасувалася, а поліс уже куплений — як бути? Адже дати там вказані точні. Відповідаємо на питання:

Як купити Зелену карту на необхідний період

Зелена карта — міжнародне страхування, яке діє у всіх країнах, що межують з Україною. Щоби виїхати з країни вона просто необхідна. Її оформлення досить просте, купити поліс можна на кордоні, коли виїжджаєте з України. Або придбати в інтернеті, на сайті однієї з перевірених страхових компаній.

Купили поліс Зеленої карти, а поїздка зірвалася. Чи можна повернути гроші? (фото 1)

Щоби не потрапити на шахраїв, перевіряйте всю інформацію на сайті Моторного транспортного страхового бюро України. Там можна подивитися невеликий список компаній, у яких є ліцензія, що дозволяє видавати Зелену карту. Щоб в онлайн режимі розрахувати вартість страховки, на сайтах страхових є калькулятор, завдяки якому можна легко дізнатися вартість грін карти в Європу або на інший напрямок.

Параметри, вибрані для поліса, формують його точну ціну. Сума може змінюватися залежно, від багатьох чинників, але істотно вона відрізняється через:

  • Тип транспорту: мотоцикл, легковик або вантажівка.
  • Термін дії: на 15 днів, 6 місяців або 1 рік.
  • Зону покриття. Якщо потрібно виїхати не в Європу, а в Білорусь, Азербайджан, Росію або Молдову, то можна купити карту дешевше.

Значить, щоби придбати правильний поліс, потрібно точно знати, на чому будете їхати, у якому напрямку й коли повернетеся в Україну. Якщо не впевнені, що встигнете доїхати додому за 2 тижні — краще купити страховку на місяць і не ризикувати.

У страховці завжди має бути кілька зайвих днів у запасі. Купуйте поліс після того, як спланували маршрут.

Як планувати поїздку на авто, щоби вона не зірвалася

Купили поліс Зеленої карти, а поїздка зірвалася. Чи можна повернути гроші? (фото 2)

Існують чинники, крім правильно обраного поліса — які можуть впливати на те, чи відбудеться поїздка. Подорож на автомобілі в іншу країну передбачає тривалі переїзди, до яких потрібно підготуватися.

  • У машині повинно бути два водії. Якщо один із водіїв захворів в останній момент / отримав травму / не зможе з іншої причини поїхати в подорож — його буде кому замінити. Завжди повинен бути запасний водій, щоби поїздка не зірвалася через одну людину.
  • Перш, ніж купувати поліс — продумайте інші нюанси. Складіть маршрут, розрахуйте, коли та в яке місто приїдете. Забронюйте житло в обраних містах. Якщо купите поліс, а потім виявиться, що ніде зупинитися — поїздка може не відбутися.
  • Підберіть групу мандрівників, відповідальних за спільні плани. Плануйте все разом, бронюйте житло та обговорюйте бюджет до того, як купите поліс. Щоби не виникло ситуації, коли страховка вже на руках, а пасажири раптом змінили плани і їхати вже немає з ким.

Чи можна повернути гроші за поліс і, як це зробити

Повернути поліс, а відповідно гроші — можна. Але враховуйте, що це буде не повна сума. Частина грошей піде страховій компанії, як збір за послуги. Є два способи повернути Зелену карту:

Анулювати договір за Зеленою картою

Анулювати договір можна протягом першої доби, після внесення даних у базу МТСБУ. Цю процедуру має право здійснити, як клієнт, так і представник страхової компанії.

У цьому варіанті гроші клієнту не повертаються, але бланк залишається чистим і всю інформацію на ньому можна ввести заново. Це означає, що зірвану поїздку можна перенести: ввести інші дати.

Купили поліс Зеленої карти, а поїздка зірвалася. Чи можна повернути гроші? (фото 3)

Достроково розірвати договір за Зеленою картою

Дострокове припинення договору — опція, яка недоступна клієнту. Розірвати договір може тільки представник страхової компанії. Коли він введе дані про припинення й точну дату, то зможе дізнатися й повідомити клієнту суму компенсації.

Подати заяву про бажання достроково припинити дію договору можна не пізніше, ніж за місяць до закінчення його терміну. Що може послужити причиною припинення договору?

  • Машина потрапила в ДТП на території України.
  • Авто перебуває в ремонті й водій не встигає його відремонтувати.
  • Автомобіль був знищений, його вкрали.

Також, страхова компанія може самостійно достроково припинити термін дії договору, якщо клієнт уже вичерпав страховий ліміт. Наприклад, водій уже виїжджав за межі країни та потрапив у ДТП. Максимальна сума відшкодування була виплачена постраждалим. Але до закінчення терміну дії поліса залишилося ще 4 місяці. У такому випадку страхова компанія розриває договір, тому що ліміт виплат вичерпано і вона більше не несе відповідальності за цей транспортний засіб.

Навіть якщо можна повернути гроші за поліс — то тільки частину, а значить витрат не уникнути. Так що намагайтеся заздалегідь планувати поїздку. Готувати до довгої дороги автомобіль і враховувати всі нюанси, а вже потім купувати Зелену карту

Поділитися:

Компанії з новини

Чи можна купити туристичний поліс, перебуваючи за кордоном

Чи можна купити туристичний поліс, перебуваючи за кордоном

Франшиза в ОСЦПВ і на що вона впливає

Франшиза в ОСЦПВ і на що вона впливає

Найпопулярніші статті