< Повернутися до списку

Що покриває й не покриває туристичне страхування

Що покриває й не покриває туристичне страхування
author
Автор:
Єва Антонова

15 Серпня 2019

1855

Запитайте навіть у тих, хто регулярно подорожує — відповіді будуть різними. Тому що кожен користується різними типами страхування. Купують різні пакети послуг і вибирають із безлічі страхових компаній. Як самостійно розібратися і зробити вірний вибір страхування на час подорожі — читайте далі. Розглянемо питання:

Які бувають типи туристичного страхування?

Від того, яке страхування виберете — залежить його ціна. Туристичне страхування може відрізнятись:

За тривалістю відпочинку. Їдете ви на тиждень або на місяць — вартість змінюється. Навіть якщо купуєте страхування на рік, потрібно дізнатися про те, на скільки днів на рік воно призначене. Наприклад, деякі типи покривають 30 днів, проведених у подорожі, протягом року. Деякі — діють 45 днів в інших країнах, і так далі.

Напрямками. Страхування, що покриває лише подорожі країнами Шенгенської зони — відрізняється від того, яке призначене для поїздок усім світом. Якщо зібралися їхати в Шрі-Ланку взимку — страхування тільки в межах Європи не підійде, треба купувати окрему послугу. Так що подумайте про плани на рік, перш ніж зробити покупку.

Що покриває й не покриває туристичне страхування (фото 1)

Також, страхування може відрізнятися за такими параметрами, як вік мандрівника. Страховим лімітом — максимальною сумою, яку компанія покриє при необхідності.

Визначивши для себе всі параметри, зазначені вище, відмінності не закінчуються. Ще вартість страховки може залежати від пакета послуг, включених у неї.

Що покривають різні туристичні страховки?

Послуги, які входять у стандартний (базовий) пакет:

 • Виклик швидкої допомоги й першу медичну допомогу.
 • Лікування, послуги лікарні та лікарів, медикаменти. У рамках страхового ліміту.
 • Невідкладну стоматологічну допомогу.

Висновок: це проста медична страховка, яка діє в інших країнах. Вона не покриває компенсацію за втрату багажу, затримку рейсу й інші страхові випадки.

Якщо вибрати більш оптимальний варіант, до медичних послуг додадуться:

 • Компенсація за втрату багажу, затримку рейсу, скасування рейсу.
 • Передчасне повернення в Україну при необхідності.
 • Витрати на затримку в країні при необхідності (готель, транспорт).

Також, деякі види страховок можуть включати виплати при втраті особистих документів або послуги адвоката.

Що не входить у вартість туристичної страховки?

Перш ніж купувати страховку, це варто дослідити. Можливо — для вашої поїздки потрібен інший тип страхування й пакет послуг.

Що покриває й не покриває туристичне страхування (фото 2)

Наприклад, якщо ви берете участь у спортивних змаганнях — страхування не покриває лікування можливих травм. А якщо мандрівник працює в поїздці — йому потрібна робоча страховка. Усі травми, отримані на робочому місці, не належать до туристичного страхування.

Крім того, туристична страховка не покриває:

 • Травми, отримані в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння.
 • Стоматологічні послуги. Якщо це не невідкладна допомога, а стандартні процедури.
 • Пологи — для цього теж потрібен інший вид страховки.
 • Лікування хвороб, які були в мандрівника ще до здійснення поїздки.
 • Ліки, якщо це не гостра потреба, а профілактичні препарати, вітаміни та інше.
 • Косметичні послуги: операції, підтяжки, лазерне видалення родимок і пігментних плям, інші послуги у сфері краси.
 • Витрати, які ви не погодили зі страховою компанією.

До останнього пункту потрібно поставитися з особливою увагою. Якщо ви, не повідомивши страхову компанію, вирішите, що вам потрібна консультація лікаря, покупка дорогих ліків або термінова транспортування додому — компанія може відмовитися покрити витрати. Щоби такого не сталося — звертайтеся за номером, вказаним у страховці, перш ніж приймати будь-які міри.

Оптимальний варіант за ціною й пакету послуг

Страховка на рік, з урахуванням днів, проведених в інших країнах — це вигідніше, ніж покупка декількох короткочасних страховок протягом року. Вибирайте, враховуючи всі можливі чинники: у яких країнах плануєте побувати і скільки днів у сумі будете знаходитись за кордоном.

Якщо хвилює тільки медична допомога при необхідності — достатньо буде базового пакета послуг. Таке страхування підійде для звичайних подорожей в інші міста, з легким багажем (без цінних речей) і недорогими квитками на літак.

Тим, кого все ж хвилює питання збереження багажу або втрати великої суми через скасування рейсу — краще вибирати пакет послуг, що захищає від таких випадків.

Окремі випадки, коли потрібно ретельно підбирати туристичну страховку: подорожі під час вагітності або ж із метою занять спортом. Наприклад, поїздка на гірськолижний курорт, заняття альпінізмом або серфінг. А тим, хто подорожує на власному автомобілі — потрібна окрема страховка для транспорту.

Що покриває й не покриває туристичне страхування (фото 3)

Щоб отримати якісні послуги, потрібно врахувати всі чинники подорожей. Адже хтось витратив на авіаквитки 40 євро і йому ні до чого страхування від скасування рейсу. А іншому цей пункт важливий, тому що квитки обійшлися 500 євро в одну сторону.

Коли визначилися, яка саме потрібна страховка для виїзду за кордон — вивчіть аналогічні пропозиції від різних компаній. Крім ціни, варто звернути увагу на відгуки та рейтинг компанії, яка бере на себе відповідальність за мандрівників.

Поділитися:

Компанії з новини

Як повернути, розірвати поліс ОСЦПВ

Як повернути, розірвати поліс ОСЦПВ

Які країни входять у систему Зелена карта

Які країни входять у систему Зелена карта

Найпопулярніші статті