15.08.2019
1981
Запитайте навіть у тих, хто регулярно подорожує — відповіді будуть різними. Тому що кожен користується різними типами страхування. Купують різні пакети послуг і вибирають із безлічі страхових компаній. Як самостійно розібратися і зробити вірний вибір страхування на час подорожі — читайте далі. Розглянемо питання:
Від того, яке страхування виберете — залежить його ціна. Туристичне страхування може відрізнятись:
За тривалістю відпочинку. Їдете ви на тиждень або на місяць — вартість змінюється. Навіть якщо купуєте страхування на рік, потрібно дізнатися про те, на скільки днів на рік воно призначене. Наприклад, деякі типи покривають 30 днів, проведених у подорожі, протягом року. Деякі — діють 45 днів в інших країнах, і так далі.
Напрямками. Страхування, що покриває лише подорожі країнами Шенгенської зони — відрізняється від того, яке призначене для поїздок усім світом. Якщо зібралися їхати в Шрі-Ланку взимку — страхування тільки в межах Європи не підійде, треба купувати окрему послугу. Так що подумайте про плани на рік, перш ніж зробити покупку.
Також, страхування може відрізнятися за такими параметрами, як вік мандрівника. Страховим лімітом — максимальною сумою, яку компанія покриє при необхідності.
Визначивши для себе всі параметри, зазначені вище, відмінності не закінчуються. Ще вартість страховки може залежати від пакета послуг, включених у неї.
Висновок: це проста медична страховка, яка діє в інших країнах. Вона не покриває компенсацію за втрату багажу, затримку рейсу й інші страхові випадки.
Також, деякі види страховок можуть включати виплати при втраті особистих документів або послуги адвоката.
Перш ніж купувати страховку, це варто дослідити. Можливо — для вашої поїздки потрібен інший тип страхування й пакет послуг.
Наприклад, якщо ви берете участь у спортивних змаганнях — страхування не покриває лікування можливих травм. А якщо мандрівник працює в поїздці — йому потрібна робоча страховка. Усі травми, отримані на робочому місці, не належать до туристичного страхування.
До останнього пункту потрібно поставитися з особливою увагою. Якщо ви, не повідомивши страхову компанію, вирішите, що вам потрібна консультація лікаря, покупка дорогих ліків або термінова транспортування додому — компанія може відмовитися покрити витрати. Щоби такого не сталося — звертайтеся за номером, вказаним у страховці, перш ніж приймати будь-які міри.
Страховка на рік, з урахуванням днів, проведених в інших країнах — це вигідніше, ніж покупка декількох короткочасних страховок протягом року. Вибирайте, враховуючи всі можливі чинники: у яких країнах плануєте побувати і скільки днів у сумі будете знаходитись за кордоном.
Якщо хвилює тільки медична допомога при необхідності — достатньо буде базового пакета послуг. Таке страхування підійде для звичайних подорожей в інші міста, з легким багажем (без цінних речей) і недорогими квитками на літак.
Тим, кого все ж хвилює питання збереження багажу або втрати великої суми через скасування рейсу — краще вибирати пакет послуг, що захищає від таких випадків.
Окремі випадки, коли потрібно ретельно підбирати туристичну страховку: подорожі під час вагітності або ж із метою занять спортом. Наприклад, поїздка на гірськолижний курорт, заняття альпінізмом або серфінг. А тим, хто подорожує на власному автомобілі — потрібна окрема страховка для транспорту.
Щоб отримати якісні послуги, потрібно врахувати всі чинники подорожей. Адже хтось витратив на авіаквитки 40 євро і йому ні до чого страхування від скасування рейсу. А іншому цей пункт важливий, тому що квитки обійшлися 500 євро в одну сторону.
Коли визначилися, яка саме потрібна страховка для виїзду за кордон — вивчіть аналогічні пропозиції від різних компаній. Крім ціни, варто звернути увагу на відгуки та рейтинг компанії, яка бере на себе відповідальність за мандрівників.