< Повернутися до списку

Чи можна купити туристичний поліс, перебуваючи за кордоном

Чи можна купити туристичний поліс, перебуваючи за кордоном
author
Автор:
Єва Антонова

26 Липня 2019

1420

Один із важливих документів, які варто оформити перед подорожжю — це туристична страховка. Як мінімум, щоби застрахувати себе на випадок травм і інших проблем зі здоров’ям. Адже лікування за кордоном коштує недешево і є ризик переплатити в десятки разів, якщо немає страховки. Розповідаємо, чому може знадобитися страховка вже в дорозі, як її швидко вибрати та купити в іншій країні:

Чому може знадобитися страховка вже в дорозі

Найбанальніший варіант — мандрівник забув купити туристичний поліс. Буває, так хвилюєшся перед дорогою, що забуваєш щось важливе. Але головне, що це не паспорт, адже страховку можна просто купити в аеропорту або в іншій країні.

Другий варіант — термін її дії закінчився під час поїздки, а турист побачив це вже в дорозі. Тоді потрібно заново оформляти документ. Таке може статися, якщо купуєте поліс на цілий рік: легко забути дату закінчення його дії.

Мандрівник вирішив продовжити поїздку, і повертатися пізніше, ніж планувалося. Наприклад, купив житло на два тижні, оформив страховку на ці 14 днів, а потім вирішив залишитися на тиждень і відвідати ще одне місто. У такому випадку, необхідно купити туристичну страховку на ці дні, що залишилися.

У поїздці знадобилося змінити тип полісу. Чому так може статися? Наприклад, ви вибрали звичайний медичний поліс, у який включені тільки базові послуги. А в дорозі відвідали гори й вирішили спробувати свої сили в альпінізмі. Для занять активними видами спорту, у перелік яких входить і альпінізм — є інший тип страхування. Щоби піднятися на гору, без ризику потрапити в лікарню не застрахованим — потрібно вже в поїздці купити страховку, яка захищає від нещасних випадків під час занять спортом.

Як швидко вибрати туристичний поліс

Чи можна купити туристичний поліс, перебуваючи за кордоном (фото 1)

Щоби швидко вибрати туристичне страхування, потрібно вміти розбиратися в його різновидах. І знати, яка страховка потрібна в даному випадку. Визначтеся з такими параметрами:

  • Тривалість дії: документ потрібен на тиждень, місяць або рік.
  • Які послуги входять у вартість: базовий пакет медичних послуг, розширене страхування, покриття витрат через затримку рейсу, загублених багажу або документів.
  • Чи немає особливих опцій, які варто вказати. До таких можуть належати страховки для вагітних (на останніх місяцях), літніх людей, людей із хронічними хворобами. А також тих, хто збирається займатися активними видами спорту.
  • Франшиза й сума покриття витрат. Франшиза — це сума, яку застрахований клієнт зобов’язується оплатити сам, за необхідності скористатися страховкою. Вона може бути невеликою (орієнтовно 50 євро), а може й більше, але тоді страховка обійдеться дешевше. А сума покриття — це максимальна кількість грошей, які страхова компанія заплатить, якщо виникне страховий випадок. Усе що понад цієї суми — клієнт оплачує сам, так що не варто занадто знижувати розмір покриття.
  • Звісно ж, слід враховувати ціну, на яку ви розраховуєте — у різних компаній вони можуть істотно відрізнятися.

Як купити туристичний поліс під час відпустки

Найпростіший спосіб — звернутися за електронною страховкою. Її можна придбати прямо зі свого смартфона, а оплатити банківською картою. Це зручно, тому що не потрібно буде витрачати готівку у валюті, яка ще знадобиться у відпустці.

Якщо немає мобільного інтернету — просто під’єднайтеся до бездротової мережі з відкритим доступом. Такі можна знайти в аеропорту, у готелях, ресторанах, торгових центрах, кав’ярнях.

Перегляньте пропозиції на різних сайтах страхових компаній, для цього, в пошуковику гугл досить написати фразу - туристична страховка ціна. Вибирайте за двома критеріями: наскільки тип страховки підходить для поїздки, а потім уже — за вартістю в різних компаній.

Коли купите — документ прийде на електронну пошту. Відразу завантажте його, щоби поліс був доступним без інтернету. Далі випишіть собі найважливішу інформацію з документа: серію та номер страховки, а також номери телефонів представників компанії. Щоби потім, якщо вона раптом знадобитися, не шукати довго дані в електронному документі. Відразу зможете зателефонувати та назвати номер страховки, щоби швидко отримати консультацію й допомогу.

Чи можна купити туристичний поліс, перебуваючи за кордоном (фото 2)

Як не потрапити на шахраїв, купуючи терміново страховку

Купуючи поліс через інтернет, багато туристів бояться потрапити на шахраїв і придбати липовий документ. Це дійсно неприємно, адже якщо станеться страховий випадок — доведеться платити за все самостійно. Як перевірити компанію?

Вивчіть відгуки про страхову фірму на різних ресурсах. Та не на її офіційних сторінках, а в незалежних джерелах. Подивіться, що пишуть про цю компанію інші туристи. Це можна зробити на тематичних форумах або в Google відгуках.

Дізнайтеся, як давно вони працюють і де зареєстровані. Коли купите документ — зателефонуйте за вказаними номерами, щоби перевірити, чи можна додзвонитися до страхового представника.

У вас траплялися ситуації, коли потрібно було застрахуватися вже перебуваючи в подорожі? Краще витратити на це 20–30 хвилин відпустки, зате потім бути впевненим, що за необхідності страховка  буде поряд, ніж ризикувати та думати про це до повернення додому. Після — можна забути про документи і продовжувати насолоджуватися відпусткою

Поділитися:

Компанії з новини

У чому різниця між дешевими й дорогими страховками по Автоцивілці

У чому різниця між дешевими й дорогими страховками по Автоцивілці

Купили поліс Зеленої карти, а поїздка зірвалася. Чи можна повернути гроші?

Купили поліс Зеленої карти, а поїздка зірвалася. Чи можна повернути гроші?

Найпопулярніші статті