29.09.2023
987
Війна в Україні триває вже понад півтора роки. Весь цей час українці вчаться жити в умовах підвищених ризиків для життя, здоров’я, майна (рухомого та нерухомого), адже обстріли з боку росії не припиняються. Також наші громадяни виїжджають за кордон, зокрема на власних автомобілях, оскільки для українців все ще є можливість отримати тимчасовий захист у Європейському Союзі, Великобританії, Канаді, США й інших державах. Як усе це пов’язано зі страхуванням і яким чином військовий стан його змінює?
Коли ідеться про страхування під час військового стану, страхові компанії та їхні клієнти стикаються з додатковими складнощами при оформленні страховки. Наприклад, далеко не всі фізичні офіси працюють (як це було до початку повномасштабного вторгнення) або не всі страхувальники мають змогу дістатися потрібної точки для оформлення паперового полісу. Тут нас виручила діджиталізація: за останній рік, за спостереженнями страхового сервісу Parasol.ua, українці стали все частіше віддавати перевагу саме онлайн-страхуванню.
Наприклад, за даними МТСБУ, у січні-червні 2023-го тільки автоцивілки в електронному вигляді було придбано в кількості понад 2,3 млн шт., що на 29% більше, ніж торік.
Переваги е-страхування очевидні:
Головне питання — від чого можна страхуватися, коли діє військовий стан, і чи доцільно це робити?
Перш за все, наголосимо, що військовий стан не припиняє дію закону про автоцивілку, а значить кожен законослухняний водій, який виїжджає на українські дороги, повинен мати діючий поліс ОСЦПВ.
На сайті страхового сервісу Parasol.ua ви маєте змогу ввести параметри свого авто та побачити пропозиції страхових компаній з автоцивілки, зокрема зі знижками та можливістю одразу додатково розширити страховий ліміт на майно.
Зверніть увагу, що ОСЦПВ має вичерпний перелік страхових випадків, які не включають військові ризики. Також договір не діятиме на тимчасово окупованих чи інших територіях, де не працюють українські державні органи. Водночас, в підконтрольних Україні областях у стандартних ДТП поліс має повноцінну силу. Тому навіть під час військового стану існує необхідність його купувати.
Те саме стосується випадку, коли водій планує на власному автомобілі перетинати український кордон. Обов’язково оформлюйте «Зелену картку» — міжнародний аналог автоцивілки. По-перше, наявність цього полісу перевіряють прикордонники, по-друге, за водіння за кордоном без Зеленої картки ви наражаєте себе на чималий штраф і, навіть, конфіскацію транспортного засобу. Повірте, статус біженця тут вас не врятує.
Якщо збираєтеся виїжджати за межі України чи вже перебуваєте в іншій країні, в контексті страхування варто подумати про медичні послуги, зокрема і допомогу при інфікуванні коронавірусною інфекцією.
Наразі чимало наших громадян, які перебувають за кордоном тривалий час, розповідають про місцеву медицину багато історій, на жаль, з негативним контекстом. До переліку головних скарг потрапили:
Уникнути подібних ситуацій допоможе туристичне страхування. На страховому сервісі Parasol.ua ви можете підібрати для себе та своїх близьких оптимальну програму за потрібними параметрами. Так само є пропозиції від страхових компаній, які готові компенсувати витрати, пов’язані з лікуванням від COVID-19. Залишайтеся захищеними, навіть далеко від дому.
Тим, хто залишається в Україні, також варто задуматися про власне здоров’я, особливо зараз, коли на нас впливає постійний стрес. Оформлення добровільного медичного страхування (ДМС) дозволить вам перекласти на страховика усе, що пов’язано з належним лікуванням. У цей поліс включені всі види медичної допомоги з покриттям витрат на суму від 75 000 до 150 000 грн.
Вам не потрібно думати про записи до лікаря, наявність медикаментів в аптеці та чи достатньо у вас коштів на медичні послуги. Про це потурбується страховик. Мінімальний пакет ДМС коштує 1200 грн на рік, тобто 3,28 грн на день. Дорого? Ваше здоров’я точно коштує дорожче!
Дбайте про себе й обирайте потрібні страхові послуги, бо страхування навіть під час війни залишається такою ж необхідністю, як і раніше.