26.09.2019
3211
Чим відрізняється ОСЦПВ від Зеленої карти та саме яка страховка потрібна вам? Усе залежить від ситуації й від типу поїздки. Розбираємо пунктами, коли яка страховка потрібна і як вибрати кожну з них. У статті ми відповімо на питання:
ОСЦПВ або ж, як заведено його називати «автоцивілка» — це поліс, який страхує відповідальність власника автомобіля. Цей поліс потрібен, щоб убезпечити матеріально водія, у разі виникнення ДТП.
Приклад: Клієнт, який застрахував свою відповідальність стає учасником ДТП. Виявляється, аварія сталася з його вини. Замість того, щоби виплачувати постраждалій стороні велику суму грошей, він користується своєю страховкою. Страхова компанія відшкодовує збиток третій особі, потерпілій з вини клієнта.
Це державне страхування і воно обов’язкове для кожного власника автомобіля. Якщо не оформили вчасно ОСЦПВ — доведеться заплатити штраф. Але сума штрафу мінімальна й застрахувати відповідальність — в інтересах самого водія. Адже це йому доведеться платити зі своєї кишені, якщо в ДТП постраждав чийсь автомобіль.
Існує ліміт покриття. У 2019 це: 130 тисяч гривень на відшкодування збитків майну й до 260 тисяч гривень — за збитки життю і здоров’ю.
Ліміт можна розширити. Додаткова «Добровільна Автоцивілка» допоможе розширити ліміт до 250 тисяч гривень на відшкодування збитків здоров’ю. На вибір, можна збільшити суму покриття збитків майну. До 350, 650 або 950 тисяч гривень.
Можна оформити онлайн. Цей тип страхування завжди можна отримати в електронному вигляді. У такому форматі є низка переваг. Це швидко і зручно, завжди під рукою є електронний варіант, якщо паперовий зразок загубився. У базі можна швидко перевірити справжність і актуальність страховки.
Від чого залежить вартість. Вартість ОСЦПВ залежить від декількох чинників, таких як: тип транспортного засобу, рік випуску і його стан. Термін дії поліса, сума франшизи та сума ліміту покриття. А також водійський стаж.
Зелена карта, як і ОСЦПВ — є обов’язковим документом. Це страхування відповідальності власника авто, яке діє на території покриття системи Green Card. У неї входять усі країни Євросоюзу, східні країни та Україна. Тобто, всюди, куди з території України можна доїхати на автомобілі, діє Зелена карта.
Загалом — Зелена карта призначена для тих же функцій, що й ОСЦПВ. Якщо клієнт — винуватець ДТП в іншій країні, збиток покриває Моторне транспортне страхове бюро України.
Вартість Зеленої карти залежить від терміну дії, виду транспортного засобу, а також від країн, у які плануєте здійснити подорож.
Обидва документи є обов’язковими: без Зеленої карти вас не пустять за кордон, а без ОСЦПВ не можна їздити в Україні. Але, тоді, як Зелена карта діє в інших країнах — вона не поширюється на країну, де зареєстрований автомобіль. З ОСЦПВ навпаки: діє тільки в межах України, але не в інших країнах.
Чи захищають ОСЦПВ й Зелена карта власника страховок і його автомобіль?
Ні, обидві страховки не відшкодовують збитки транспортному засобу клієнта. Якщо ДТП сталося з вини іншого водія — збиток покриває його страховка. Якщо клієнт винуватець ДТП — то свій автомобіль він ремонтує сам.
Щоби застрахувати свій транспорт від збитків в такому випадку — потрібен окремий поліс, а саме КАСКО. Він діє в межах України, але завжди можна замовити короткочасну послугу й розширити дії поліса на інші країни.
Усі три види страхування відрізняються, але кожен із них є частиною безпечного водіння й оберігає водія в різних ситуаціях