05.07.2023
349
Коли на дорозі ваше авто зупиняє поліція, до розмови готуватися вже запізно. Краще заздалегідь знати, як правильно вибудовувати спілкування з поліцейським, щоб спиратися на законодавство і знати, як коректно відстоювати свої права. Розглянемо, за яких обставин така розмова може відбутися.
Якщо під час поїздки на авто вас зупинила патрульна поліція, як водій ви маєте знати, що варто робити, а від чого краще утриматися.
Правило 1. Починайте спілкування з поліцейським, не виходячи з автомобіля, тобто прямо з водійського сидіння через привідкрите вікно. Це допоможе уникнути додаткових підозр, які можуть виникнути, якщо ви самі вийдете з автівки.
Правило 2. Перш за все, уточніть підстави для зупинки, аби зрозуміти:
Не поспішайте видавати одразу багато інформації, уважно слухайте та розповідайте тільки те, що від вас хочуть почути.
Правило 3. У жодному разі не намагайтеся пропонувати хабар. Зауважте, що за таку пропозицію наше законодавство передбачає кримінальну відповідальність. Безпечніше буде заплатити штраф, якщо ви справді порушили правила дорожнього руху. Також пам’ятайте, що у вас є можливість оскаржити постанову в суді.
Правило 4. Не варто погоджуватися з усім, що вам кажуть поліцейські. Вони теж люди і можуть помилятися. Тому якщо ви впевнені в своїй правоті, спробуйте спокійно обґрунтувати думку. Використовуйте наявні докази — показання свідків, відео чи аудіозапис, фото тощо.
Правило 5. Не потрібно одразу обурюватися, вихвалятися знанням законодавства та жартувати. Усе, що буде виходити за межі нормального діалогу, по-перше, викликає підозри, по-друге — точно не сприяє швидкому закінченню розмови. Не втрачайте контроль над своєю поведінкою та поводьтеся в рамках закону, посилаючись на нього лише в тих випадках, коли це справді має допомогти. І не переводьте все в жарт, оскільки невдалий вислів може бути розцінений як неповага до правоохоронних органів.
Українське законодавство чітко регламентує причини, з яких поліція має право зупиняти авто. Зверніть увагу, що це відбувається не тоді, коли спаде на думку поліцейському, а лише за таких обставин:
Під час зупинки транспортного засобу з однієї з перерахованих вище причин поліцейський має право перевірити наявність усіх документів, зокрема діючої автоцивілки. Тому радимо прямо зараз переконатися, що ваш поліс ОСЦПВ чинний. У разі коли до дати його закінчення залишилося небагато часу (мінімум три дні), варто подбати про придбання нового. На сайті Parasol.ua це можна зробити онлайн за лічені хвилини:
Отже, спілкування з поліцейським може бути конструктивним і доволі коротким, якщо ви готові до цієї зустрічі. А за наявності діючої автоцивілки ви не наражатимете себе на штраф.