10.07.2019
3163
З 2017 року подорожі для українців стали куди більш комфортними. З безвізовим режимом можна за лічені дні спланувати маршрут і відправитися в Європу. А ті, у кого є власний автомобіль, можуть, навіть не чекати вигідних цін на квитки, просто зібрав речі й поїхав. Але спонтанно поїхати за кордон може тільки той, хто вже хоча б раз подбав про всі деталі. Підібрав правильні страховки, вивчив правила, підготував авто. Чи можна обійти оформлення різних страховок і чи пустять без них в іншу країну? Розповідаємо про кожну:
Туристичне страхування призначене для кожного з мандрівників: і водія, і пасажирів. Можна вибрати групову страховку, відразу для всіх, задля економії. Залежно від типу туристичної страховки, вона покриває:
Чи пустять у країну без цієї страховки? Якщо ви відправляєтеся в країну, куди потрібно оформляти візу — ні. Для отримання візи подається обов’язковий пакет документів, до якого входить туристична страховка. Але якщо подорожуєте в країни, з якими в України безвізовий режим — про страховку ніхто не питає. Цей пункт залишається на відповідальності самого туриста. Так що, без туристичної страховки можна виїхати за кордон, питання лише в тому, чи готовий турист ризикувати.
КАСКО оформляється всередині країни, але є можливість розширити його дію на час поїздки за кордон. Таку послугу оформлюють приблизно на 1 місяць. Для чого вона потрібна? КАСКО за кордоном покриває:
Як себе захистити від таких випадків? Застрахувати здоров’я й цінні речі допоможе туристична страховка, а відшкодувати збиток третій особі — Зелена карта.
Чи пустять вас без КАСКО в іншу країну? Так, але тоді ваш автомобіль залишиться не застрахований і в разі ДТП доведеться платити за все самостійно.
Зелена карта потрібна для страхування вашої відповідальності. У разі виникнення ДТП із вини мандрівника — Зелена карта покриє збитки постраждалим у цій події особам.
Покриває вона відразу дві категорії: збиток транспортному засобу, а також здоров’я водія й пасажирів.
Чи можна виїхати в іншу країну на машині без Зеленої карти? Ні, її оформляти обов’язково, інакше не пропустять на кордоні. Ця страховка потрібна в будь-якій країні, незалежно від того, їдете з візою або біометричним паспортом. Оскільки мова йде вже не тільки про туриста, а про його відповідальність перед іншими.
Якщо ви хочете убезпечити себе від можливих проблем під час подорожі, краще оформити всі три види страхування, а не тільки обов’язкову Зелену карту. З двома додатковими страховками ви будете спокійні за збереження свого автомобіля й цінних речей. А найголовніше — за своє здоров’я.
Нехай не лякає те, що страховка не одна, а цілих три. Цей факт ніяк не ускладнить подорож, якщо ви часто виїжджаєте з країни. Зелену карту й туристичне страхування можна придбати відразу на 1 рік і надовго закрити це питання. А розширити зону дії КАСКО на місяць — завдання просте, його можна вирішити, поки збираєте речі.
Усе це потрібно не тільки заради зручності. В іншій країні вас можуть оштрафувати, якщо в машині не виявиться чогось із цього списку. Також, з виплатами за страхуванням після ДТП можуть виникнути труднощі, якщо виявиться, що машина не була підготовлена і в ній не виявилося, наприклад, вогнегасника.
Так, взяти й поїхати в будь-який момент на непідготовленій і не застрахованій машині реально — якщо ви просто купили Зелену карту в той же день і вирушили в подорож, до речі дізнатися ціну на Зелену карту можна перейшовши за посиланням. Але тоді водій може зіткнутися з такими складнощами як: штрафи, величезні витрати на ремонт автомобіля або медичні послуги. Усього цього можна уникнути, якщо один раз витратити час на оформлення всіх страховок та комплектацію автомобіля всім необхідним. Тоді спонтанна поїздка за кордон на машині стане не тільки можливою, але й безпечною.