411
Українське страхування за 2022 рік зазнало певних змін. Зокрема, купити Зелену карту під час воєнного стану стало можливо онлайн. Це допомагає українцям, які виїжджають за кордон, дотримуватися місцевого законодавства.
Існує кілька причин, чому брати участь у дорожньому русі за межами України варто тільки за наявності Грін Карти:
Крім того, радимо заздалегідь купити зелену карту онлайн, бо якщо оформляти паперовий поліс це під час перетину кордону, це може обійтися дорожче.
Завдяки сучасним діджитал-технологіям і можливостям української банківської системи, придбати страховку ви можете за 5 хвилин. Для цього знадобляться тільки ПК, планшет або смартфон і доступ до інтернету.
Щоб дізнатися вартість Зеленої карти, перейдіть на сайт Parasol.ua. Тут зібрані пропозиції страхових компанія, які мають ліцензію на продаж Грін Кард для транспортних засобів.
Далі:
Зверніть увагу на правильність зазначених даних, особливо електронної пошти, оскільки на неї СК надішле заповнену страховку після того, як ви за неї заплатите.
За даними МТСБУ, наразі до міжнародної системи Зеленої карти входять 44 країни. Серед них, зокрема, є Україна, країни Європейського Союзу, Азії й Африки. Перевірити, чи наявна потрібна вам держава в цьому списку можна за цим посиланням.
Якщо ви перебуваєте за межами України довше, ніж діє ваша Грін Карта на транспортний засіб, радимо скористатися можливістю і придбати цю страховку онлайн. Важливо розуміти, що це потрібно зробити саме в тій країні, де зареєстроване ТЗ, тобто в українського страховика.
Коли ви плануєте відвідати не одну, а кілька країн, що входять системи Зеленої карти, це необхідно відобразити в полісі. Наприклад, на сайті Parasol.ua вся Європа включена в одну систему, тому вам не потрібно самостійно вибирати держави, де будете пересуватися на авто.
Серед параметрів, на які також слід звернути увагу, — термін дії договору страхування. Він повинен відповідати періоду вашого перебування (разом із ТЗ) за межами України.
Із цим не виникне проблем. Для цього потрібно зайти на сайт Центральної бази даних МТСБУ , де зберігається вся інформація про міжнародні страхові поліси. Далі вам потрібно ввести номер страховки й обрати дату, що вас цікавить. Пошук відбувається автоматично і займає не більше хвилини. До речі, так ви маєте змогу перевірити наявність страховки на будь-яке авто. Якщо людина подбала про те, щоб купити зелену карту, система покаже це.