< Повернутися до списку

Агентам страхових компаній хочуть заборонити торгувати BITCOIN

Агентам страхових компаній хочуть заборонити торгувати BITCOIN

24 Грудня 2015

1303

Продаж криптовалюта, у тому числі Bitcoin, Litecoin, Ripple, OneCoin, на небанківському фінансовому ринку України стала проблемою для фінустанов, оскільки підриває їх репутацію, заявив член Нацкомфінпослуг Олександр Залєтов. За його словами, особливо страждають компанії зі страхування життя, агенти яких активно взялися реалізувати «віртуальної валюти» серед населення. «Тим самим вони завдають шкоди репутації страхових компаній, так як операції з криптовалюта в нашій країні носять нелегальний характер, і клієнт далеко не завжди розуміє суть і наслідки такої операції», - говорить Залєтов. Комісія сьогодні прийняла рішення офіційно нагадати учасників небанківського фінринку про незаконність операцій з криптовалюта.

Віртуальні гроші

«Віртуальна валюта» - це цифрові монети, які можна зберігати в електронних гаманцях і переводити між ними. Така валюта не має матеріального носія - реальних грошових банкнот. Але вона може обмінюватися на звичайні гроші через спеціалізовані майданчики для торгів. Центробанки багатьох країн не визнають «віртуальну валюту» грошима. Нацбанк у листопаді 2014-го своїм листом також заборонив українським банкам використовувати криптовалюта, назвавши її грошовим сурогатом.

Але, не дивлячись на це, вартість таких грошей у світі швидко зростає. Найперша криптовалюта 1 Bitcoin (від англійського bit - одиниця інформації «біт» і coin - «монета») - на момент свого створення в 2009 році коштувала всього 5 центів, а в 2015-му - $ 250.

На тлі чергового зльоту цін на цю валюту і втрату довіри населення до інших інструментів зберігання коштів після «банкопаду» останніх років, інтерес до криптовалюта серед українців значно зріс. Цим і скористалися страхові агенти. «Доходи від продажу накопичувального страхування життя падають через кризу, тому агенти вирішили підзаробити на криптовалюта», - пояснив «Капіталу» Олександр Залєтов.

Агенти впливу

Ринок страхування життя за останні роки помітно звузився. Якщо в 2013 році у страховиків було укладено 510 000 договорів накопичувального страхування життя, то в нинішньому - трохи більше 300 тис.

 «Незважаючи на це продавати екзотичну валюту людям аморально, тому може призвести до появи нових фінансових пірамід, - вважає голова правління компанії зі страхування життя" Юпітер VIG "Руслан Васютін, - Населення в масі своїй не розуміє суті таких інвестицій і того, як працює цей фінансовий інструмент. І людей можуть обдурити, як в сумнозвісних МММ ». На думку голови правління Aegon Life Ukraine Ніни Гузей, продажу таких інструментів посередниками підривають віру українців в страхування життя. «Торгуючи Bitcoint агент, швидше за все, представляється співробітником страхової компанії. І коли люди втратять свої кошти, вони будуть винити не агента, а страховика », - вважає Ніна Гузей.

Тому саме страховики, в першу чергу, повинні навести порядок у роботі своїх посередників, вважає голова правління компанії «Блакитний поліс» Сергій Тарасов. «В Україні робота страхових агентів регулюється не органом нагляду, а страховими компаніями. Тому страховики повинні пояснити своїм агентам наслідки таких операцій. А ще краще - юридично оформити заборону на таку діяльність », - вважає Тарасенко.

Піраміда Маслоу

Але страхові компанії життя, особливо в умовах падіння ринку, дуже залежні від посередників, тому не стануть агентам нічого забороняти, вважає голова комісії зі страхування Українського товариства фінансових аналітиків В'ячеслав Черняховський. «Страховики готові закривати очі на продаж агентами хоч Bitcoint, хоч косметики Oriflame бо залежні від продавців, а тим нічим сьогодні" годуватися ". З чого їм жити, якщо продажі полісів падають? », - Говорить Черняховський. З іншого боку, на його думку, ніхто не заважає комісії відрегулювати діяльність страхових агентів, у тому числі визначивши, які санкції можуть бути застосовані до них за операції з незаконними фінансовими інструментами.

За словами Олександра Зальотова, у Нацкомфінпослуг для цього сьогодні недостатньо повноважень. Такі умови можуть бути створені на рівні законодавства, зокрема, закону «Про заборону фінансових пірамід в Україні», проект якого був прийнятий парламентом у першому читанні ще два роки тому. Поки документ порошиться в стінах ВР, комісія готує до нього зміни, які стосуватимуться також продажів населенню «віртуальної валюти».

 

За матеріалами: Капитал

Поділитися:

Компанії з новини

Вартість страховки від кібератак зростає

Вартість страховки від кібератак зростає

Нацкомфінпослуг назвала найгірших страховиків 2015 року

Нацкомфінпослуг назвала найгірших страховиків 2015 року

Найпопулярніші статті