19.09.2019
2019
Дізнавшись, що для виїзду в Європу з України, туристична страховка не обов’язкова — багато хто нехтує цим документом. Або ж купують дешевий пакет послуг, який покриває тільки медичні послуги. Але проблеми зі здоров’ям, це не єдина складність, яка може виникнути в іншій країні. У мандрівника можуть вкрасти документи або багаж. Також, відпустку здатні зіпсувати скасування рейсу або інші непередбачені обставини. Щоби цього не сталося — рекомендуємо вивчити всі види туристичного страхування і вибрати той, який дійсно може стати в нагоді.
Розповідаємо про базовий пакет послуг, який входить у звичайну медичну страховку. А також про додаткові опції, які допоможуть максимально застрахуватися на час відпустки.
Базовий пакет послуг — це економний варіант, який вибирають для короткочасних подорожей у європейські міста. Він може коштувати від 200 гривень на тиждень відпочинку і приблизно 700 гривень на рік — залежно від обраної компанії.
Така базова страховка захистить вас у разі можливих проблем зі здоров’ям. Але якщо хочете вибрати надійну страховку на всі випадки — розглядайте тільки розширений пакет послуг.
Але в різних страхових компаній перелік послуг може відрізнятися. Детально вивчайте, що входить у страховку, яку збираєтеся купувати.
Є також послуги, які не входять у стандартні пакети послуг. Їх потрібно включати в страховку додатково:
Збираєтеся займатися в подорожі серфінгом, дайвінгом, альпінізмом чи іншими видами спорту? Під час активного відпочинку більше шансів отримати травму, але ось звичайна страховка лікування не компенсує. Для цього потрібно відразу вказати, що збираєтеся займатися спортом й іншими активностями. Ціна трохи зросте, зате ви будете впевнені, що при необхідності — можна буде цією страховкою скористатися.
Варто зазначити, що є один виняток — гірськолижний відпочинок. Для нього не потрібно купувати додаткові послуги, якщо каталися на лижах і отримали травму — компанія покриє витрати на лікування.
Туристам, у яких ще до поїздки були хронічні захворювання — теж слід повідомити про це в страховій компанії, щоби підібрати оптимальний вид страховки. Тут два варіанти: або ви берете всі витрати при виникненні труднощів на себе, або доплачуєте за окрему послугу і витрати вже бере на себе страхова компанія.
Для вагітних теж є окрема послуга страхування. Вона покриває всі витрати у разі виникнення ускладнень, передчасних пологів через нещасний випадок або травми. Якщо ж плануєте проводити пологи в іншій країні та саме це є метою поїздки — потрібен уже інший вид страхування.
Щоби застрахувати себе повністю — не достатньо просто придбати повний пакет послуг. Потрібно також вміти ним користуватися. Вивчіть, що входить у вартість страховки, а що залишається на вашій відповідальності. Розберіть пункти — що і як робити у разі виникнення страхового випадку. Переконайтеся, що цей план дій знають і розуміють усі мандрівники у вашій компанії.
І пам’ятайте, що страхова компанія не покриє витрат на лікування травм, отриманих у стані сильного алкогольного або наркотичного сп’яніння. Якщо турист порушить закон і отримає штраф — теж буде зобов’язаний сплатити особисто. Так що одна з найважливіших опцій страхування— це особиста відповідальність мандрівників.