< Повернутися до списку

Продовження поліса ОСЦПВ

Продовження поліса ОСЦПВ
author
Автор:
Єва Антонова

27 Серпня 2019

2694

Поліс для автомобіля, відомий, як Автоцивілка, оформляти потрібно кожному власнику транспорту. Це цивільне страхування, без нього виїжджати на дорогу зовсім заборонено законом. Стандартно страховку роблять на рік, але що робити, якщо потрібен короткочасний документ? А також, як його продовжити, за необхідності? Розбираємося в термінах дії й оформленні Автоцивілки:

На який термін можна зробити ОСЦПВ?

ОСЦПВ повинен бути дійсним у водія круглий рік. Єдина ситуація, коли Автоцивілка не діє — це виїзд за межі України. В інших країнах своя, загальна система страхування, Зелена Карта. Її зазвичай купують на 15 днів або 1 місяць — залежно від тривалості поїздки. А ось Автоцивілку, щоби не возитися постійно з документами, беруть відразу на цілий рік. Головне, потім не забути її продовжити або купити нову.

Продовження поліса ОСЦПВ (фото 1)

Чи є короткочасні страховки? Так, цей поліс можна взяти всього на 15 днів, але якщо є підтверджена необхідність. Такий вид документа видають на транспорт, який приїхав в Україну на короткий термін. А також, на авто, які ще не пройшли реєстрацію. Поки цей транспорт не візьмуть на облік — у нього буде короткочасна страховка.

Для всіх же інших автомобілістів, які не потрапляють у ці дві категорії — мінімальний термін Автоцивілки може бути тільки 6 місяців. Навіщо його купувати, якщо можна відразу взяти на 12 місяців? Така необхідність може виникнути, якщо купуєте новий поліс наприкінці року, а на початку наступного — зміняться умови страхування. Так, з часом, зараз збільшуються максимальні суми покриття збитків.

Як продовжити свою Автоцивілку?

Продовжити ОСЦПВ можна заздалегідь: зробити це на сайті страхової фірми або в офісі. Потрібно просто подати той же пакет документів, запросити продовження і вказати точну дату закінчення дії поліса. Деякі компанії, для поліпшення продажів, самі нагадують клієнтам повідомленнями або дзвінками, що термін дії документа закінчується. Так вони не втрачають клієнтів і ті знову звертаються за такою страховкою.

Продовження поліса ОСЦПВ (фото 2)

Чи є сенс продовжувати поліс? Усе залежить від змін в умовах договору. Якщо ви не купуєте нову страховку, а продовжуєте стару, то й умови залишаються такими, як були. А за рік може багато чого змінитися: репутація страхової компанії, алгоритм надання послуг. Також, змінюється сума максимального покриття збитків. Уже у 2020 році буде перше підвищення. Якщо раніше виплати становили 100 тисяч гривень за шкоду транспорту і 200 тисяч життя постраждалих, то в наступному році це буде вже 500 тисяч гривень на покриття збитків транспорту і 1 мільйон компенсації постраждалим учасникам аварії. З огляду на це, є сенс оформити новий поліс, на більш вигідних умовах. Особливо, якщо водій їздить у великих містах, де старого ліміту на ремонт авто зазвичай не вистачає.

Що потрібно знати, щоби купити хороший поліс?

Вміти визначити надійну страхову компанію. Для цього вивчати рейтинги, статистику виплат, читати відгуки клієнтів на незалежних ресурсах і отримувати інформацію від інших водіїв. Також, перевіряти документи фірми: хто її зареєстрував і коли, чи не було раніше скандалів з її участю, чи є ліцензія яка дозволяє продавати страховки.

Стежити за новинами. Не обов’язково постійно читати новини на тему змін у правилах страхування авто. Але варто приділити цьому достатньо часу перед покупкою або продовженням ОСЦПВ на рік. Раптом правила якраз набирають чинності й є сенс укласти інший договір.

Знати, які саме умови пропонують різні компанії, чим вони відрізняються й чи підходять вам. Поки нові закони не наберуть чинності, до Автоцивілки можна додатково купити розширений поліс цивільної відповідальності. Він дозволяє розширити максимальну суму виплат на свій розсуд. Так, можна вибрати страховку й додатковий документ на 6 місяців, а потім, щоби не переплачувати, купити вже поліс із новими лімітами.

Продовження поліса ОСЦПВ (фото 3)

Вчитися купувати й перевіряти поліс в інтернеті. Зараз не обов’язково, навіть, чекати доставлення паперового документа кур’єром, якщо замовляєш онлайн. Його електронний оригінал можуть просто переслати вам на особисту електронну пошту вже через півгодини після покупки. Такий поліс не потрібно друкувати, просто збережіть у телефоні та страховка завжди буде під рукою. Він не зіпсується, чи не загубиться, а ще — коштує трохи дешевше паперового.

Перевіряти його дію теж можна в інтернеті — просто зайти на сайт Моторного транспортного страхового бюро України, ввести номер своєї страховки й отримати інформацію про статус і дату її закінчення. Такі прості дії, щодо безпеки та якості страховки, можна здійснювати, навіть, на своєму смартфоні. Це значно спрощує життя сучасним водіям

Поділитися:

Компанії з новини

Як купити туристичну страховку в аеропорту

Як купити туристичну страховку в аеропорту

На який мінімальний і максимальний термін можна застрахувати авто за Зеленою картою

На який мінімальний і максимальний термін можна застрахувати авто за Зеленою картою

Найпопулярніші статті