08.08.2019
2058
Подорож в інші країни на власному авто це ціла пригода. Самостійно будуєш маршрут, можна дістатися в найцікавіші місця за містом, не залежати від розкладів і цін на перельоти. Але це також і велика відповідальність: потрібно зробити перед поїздкою цілих 3 страховки (1 обов’язкова, 2 добровільні), знати всі правила й нюанси подорожі на авто в кожній країні. І, звісно ж, знати, як себе вести в разі виникнення ДТП. Розберемо докладніше, як підготуватися до такої події, що робити в разі ДТП і чого робити не варто:
Це: поліс Зелена карта на авто, КАСКО, туристичне страхування для водія й пасажирів. Обов’язковий для виїзду за кордон тільки перший вид страхування — Зелена карта. Він покриє збитки постраждалим у ДТП із вини страхувальника. Відшкодує витрати на ремонт автомобіля та лікування, якщо необхідно. Але Зелена карта не покриває ваші витрати, так що останні дві страховки хоча і не обов’язкові, але потрібні саме мандрівникові за кермом. КАСКО, щоб отримати обслуговування в разі несправності авто або аварії, а туристичне страхування для медичного обслуговування або ж компенсації за шкоду (втрата багажу, документів).
У вас повинні бути: аптечка європейського зразка, навігатор або карти, трос для евакуації авто, запасне колесо, набір інструментів для ремонту. Без цих важливих дрібниць водія можуть оштрафувати, а під час ДТП недотримання правил не зіграє на руку. У кожній країні вимоги до авто відрізняються, вивчіть це до поїздки.
На вивчення всіх нюансів страховки, правил дорожнього руху в Європі — ви витратите час одноразово, проте інформація може врятувати ситуацію в будь-який момент. Коли відбувається аварія водій може розгубитися. Щоби чітко усвідомлювати що робити й діяти швидко — продумайте все заздалегідь. Запишіть свої номери страховки, номери телефонів страхових компаній. Зробіть копії цих документів і контактів, роздайте їх усім мандрівникам, а також комусь із родичів в Україні. Поясніть усім пасажирам, як себе вести, якщо станеться ДТП.
З боку другого учасника ДТП усі витрати покриває Зелена Карта: і на ремонт авто, і на лікування. Якщо ж постраждалі є у вашій машині, тут допоможе туристичне страхування.
У разі ДТП, з поліцією відразу приїжджає швидка, так що викликати її окремо немає потреби. Головне, відразу ж зателефонуйте в страхову компанію й повідомте про інцидент, обговоріть подальші дії.
Не платіть за медичні послуги самостійно представники вашої компанії повинні передати дані про страховку потерпілого в лікарню. Або ж переконайтеся через телефон, що якщо ви заплатите — вам відшкодують витрати. Зберігайте всі виписки, чеки та рецепти лікарів. Після повернення додому відразу ж зверніться з цими чеками в офіс страхової фірми й напишіть заяву про компенсацію коштів.
Не варто панікувати під час ДТП. Адже якщо ви підготувалися і відповідально поставилися до поїздки — будь-яку проблему можна вирішит