< Повернутися до списку

Що робити в разі ДТП за кордоном

Що робити в разі ДТП за кордоном
author
Автор:
Єва Антонова

8 Серпня 2019

1934

Подорож в інші країни на власному авто це ціла пригода. Самостійно будуєш маршрут, можна дістатися в найцікавіші місця за містом, не залежати від розкладів і цін на перельоти. Але це також і велика відповідальність: потрібно зробити перед поїздкою цілих 3 страховки (1 обов’язкова, 2 добровільні), знати всі правила й нюанси подорожі на авто в кожній країні. І, звісно ж, знати, як себе вести в разі виникнення ДТП. Розберемо докладніше, як підготуватися до такої події, що робити в разі ДТП і чого робити не варто:

Як правильно підготуватися

1. Підібрати і придбати необхідні страховки

Це: поліс Зелена карта на авто, КАСКО, туристичне страхування для водія й пасажирів. Обов’язковий для виїзду за кордон тільки перший вид страхування — Зелена карта. Він покриє збитки постраждалим у ДТП із вини страхувальника. Відшкодує витрати на ремонт автомобіля та лікування, якщо необхідно. Але Зелена карта не покриває ваші витрати, так що останні дві страховки хоча і не обов’язкові, але потрібні саме мандрівникові за кермом. КАСКО, щоб отримати обслуговування в разі несправності авто або аварії, а туристичне страхування для медичного обслуговування або ж компенсації за шкоду (втрата багажу, документів).

2. Підготувати машину до поїздки за кордон

У вас повинні бути: аптечка європейського зразка, навігатор або карти, трос для евакуації авто, запасне колесо, набір інструментів для ремонту. Без цих важливих дрібниць водія можуть оштрафувати, а під час ДТП недотримання правил не зіграє на руку. У кожній країні вимоги до авто відрізняються, вивчіть це до поїздки.

Що робити в разі ДТП за кордоном (фото 1)

3. Продумати план дій у разі ДТП, проінструктувати пасажирів

На вивчення всіх нюансів страховки, правил дорожнього руху в Європі — ви витратите час одноразово, проте інформація може врятувати ситуацію в будь-який момент. Коли відбувається аварія водій може розгубитися. Щоби чітко усвідомлювати що робити й діяти швидко —  продумайте все заздалегідь. Запишіть свої номери страховки, номери телефонів страхових компаній. Зробіть копії цих документів і контактів, роздайте їх усім мандрівникам, а також комусь із родичів в Україні. Поясніть усім пасажирам, як себе вести, якщо станеться ДТП.

Що робити насамперед

  • Зупинити машину, викликати поліцію й залишатися на місці ДТП до її приїзду.
  • Отримати копію протоколу, де вказані учасники, ситуація, встановлена вина. Якщо це можливо, сфотографуйте автомобілі й завдані збитки. Якщо потрібно підписати протокол, а ви не розумієте мови, на якому він написаний, впишіть у документ цей факт. Вкажіть: «Не розумію мови», «Не згоден зі своєю провиною» (якщо це так). За наявності свідків потрібно вказати в протоколі їх контактні дані.
  • ДТП сталася з вашої вини? Тоді потрібно віддати потерпілому копію поліса Зелена карта. Там повинні бути вказані ваші контакти, номер страхування, термін дії страховки. Якщо не впевнені, що вина ваша: краще візьміть усі контакти другого учасника ДТП. Його контакти, всю інформацію про страхову компанію. Це допоможе відшкодувати збиток, заподіяний вашому автомобілю.
  • Уже після повернення Україну надайте своїй страховій компанії (КАСКО) всю інформацію про страховий випадок. Напишіть детальний звіт про те, що сталося, прикріпіть усі документи й копію протоколу.

Чого робити, якщо хтось постраждав

З боку другого учасника ДТП усі витрати покриває Зелена Карта: і на ремонт авто, і на лікування. Якщо ж постраждалі є у вашій машині, тут допоможе туристичне страхування.

Що робити в разі ДТП за кордоном (фото 2)

У разі ДТП, з поліцією відразу приїжджає швидка, так що викликати її окремо немає потреби. Головне, відразу ж зателефонуйте в страхову компанію й повідомте про інцидент, обговоріть подальші дії.
Не платіть за медичні послуги самостійно представники вашої компанії повинні передати дані про страховку потерпілого в лікарню. Або ж переконайтеся через телефон, що якщо ви заплатите — вам відшкодують витрати. Зберігайте всі виписки, чеки та рецепти лікарів. Після повернення додому відразу ж зверніться з цими чеками в офіс страхової фірми й напишіть заяву про компенсацію коштів.

Чого не варто робити після ДТП

  • Їхати з місця події — це порушення закону.
  • Підписуватися під документами, коли ви не розумієте, що там написано. Вірити на слово, що там вказана потрібна інформація.
  • Віддавати оригінал страхування Зелена Карта. Він завжди повинен залишатися у вас. Для інших учасників ДТП повинні бути копії документа. В одній ДТП можна віддавати тільки одну копію Зеленої карти.
  • Платити за принесений збиток зі своєї кишені. Відшкодовує збиток тільки страхова компанія. Якщо ви заплатите самостійно — ці гроші вам не компенсують.

Що робити в разі ДТП за кордоном (фото 3)

Не варто панікувати під час ДТП. Адже якщо ви підготувалися і відповідально поставилися до поїздки — будь-яку проблему можна вирішит

Поділитися:

Компанії з новини

«ARX» - нове ім'я лідера

«ARX» - нове ім'я лідера

Як повернути, розірвати поліс ОСЦПВ

Як повернути, розірвати поліс ОСЦПВ

Найпопулярніші статті