< Повернутися до списку

Чим відрізняється паперовий поліс ОСЦПВ від електронного

Чим відрізняється паперовий поліс ОСЦПВ від електронного
author
Автор:
Єва Антонова

12 Липня 2019

2243

За останні кілька років смартфон перетворився в багатофункціонального особистого помічника. Доступ до інтернету в будь-якому місці й у будь-який час, можливість купувати речі, відправляти документи, здійснювати поїздки. Навіть розплачуватися в супермаркетах можна телефоном. Щоби спланувати подорож, теж досить одного гаджета з доступом в інтернет. Купив квиток на літак, туристичну страховку. Забронював житло і все, можна їхати.

Для власників автомобілів теж є низка переваг. Для подорожей можна оформити Зелену карту і її надішлють поштою. А поліс ОСЦПВ, який діє всередині країни й зовсім можна купувати в електронному вигляді, а потім надрукувати самостійно.

Чи ризикуєте ви, купуючи електронний варіант поліса? Розбираємо всі нюанси:

Поліс ОСЦПВ: навіщо потрібен і як оформляти

ОСЦПВ — обов’язкове страхування відповідальності водія. Це державне страхування й без нього згідно із законом не можна виїжджати на дорогу. Навіщо воно потрібно?

Страхування відповідальності — допомагає винуватцю ДТП покрити витрати. Страхова компанія відшкодовує збиток автомобілю, майну, життю і здоров’ю того, хто постраждав у ДТП. Але будьте уважні, на транспорт винуватця ця страховка не поширюється. Щоб уберегти свій автомобіль у таких випадках — потрібен поліс КАСКО.

Як оформити? Можна звернутися в офіс страхової компанії або ж зробити поліс онлайн. В інтернеті можна відразу розрахувати вартість.

Ціна буде залежати від:

 • Типу транспортного засобу: мотоцикл це, вантажівка або легкова машина.
 • Року випуску цього транспорту.
 • Загальна тривалість страховки. Зазвичай її оформляють на 1 рік.
 • Міста реєстрації транспорту.
 • Впливає і водійський стаж клієнта.
 • Розмір франшизи. Це сума, яку ви зобов’язуєтеся самі виплатити під час відшкодування збитків. Чим більша сума франшизи — тим дешевше «автоцивілка».
 • Чи є у водія пільгові переваги. Наприклад, учасникам бойових дій або інвалідам передбачені знижки.
 • І, звісно, від компанії, до якої ви звернетеся за страховкою.

Чим відрізняється паперовий поліс ОСЦПВ від електронного (фото 1)

Чим відрізняється електронний варіант?

В електронного варіанту є свої переваги, такі, як:

 • Економія часу. Можна оформити «автоцивілку» не покидаючи дім. Розрахуватися кредитною карткою і вже через кілька хвилин отримати поліс на електронну адресу.
 • Зручність. Електронну версію завжди можна надрукувати, а ось якщо паперова загубиться — відновити її куди більш проблематично. На дорозі попросили пред’явити поліс, а файл із документом загубився? Не проблема — можна показати електронний варіант на своєму смартфоні.
 • Ви самі можете порахувати вартість. Зі зручним онлайн калькулятором можна ввести дані та відразу побачити вартість поліса. Переглянути всі варіанти й вибрати оптимальний.
 • Як правило, електронний поліс ОСЦПВ обходиться трохи дешевше. Це пов’язано з тим, що страховій  компанії теж зручно оформляти документи таким способом. Не потрібно орендувати більше офісів, наймати більше персоналу, витрачати час на оформлення і друк паперових документів.

Побоювання щодо електронного поліса, з якими стикаються водії:

 • Що потрапиш на шахраїв і поліс виявиться підробкою. Насправді, документ має бути зареєстрований одразу через базу Моторного транспортного страхового бюро України. Ви можете перевірити статус компанії на сайті МТСБУ, перш, ніж зробити покупку. А після — ще раз перестрахуватися і ввести в базу номер своєї страховки. Побачите, що вона справжня й термін дії відповідає реальності.
 • На дорозі можуть оштрафувати, якщо не буде паперового оригіналу. Так, раніше такі випадки бували. Це відбувалося тому, що всі нововведення в країні приймаються зі складнощами. Те ж саме можна зустріти й у потягах, коли контролер відмовляється приймати електронний квиток і вимагає надрукувати його.

Важливо знати: у лютому 2018 року вийшло розпорядження від Національної комісії фінансових послуг, яке підтверджує законність електронного поліса. На підставі цього розпорядження — водія не мають права штрафувати за відсутність паперового оригіналу або копії ОСЦПВ. А значить, друкувати паперову копію чи ні — вирішувати тільки вам.

Чим відрізняється паперовий поліс ОСЦПВ від електронного (фото 2)

Підсумки: який варіант купувати, паперовий або електронний?

Купувати поліс ОСЦПВ потрібно в будь-якому випадку — електронний чи паперовий він буде. Але, очевидно, що в електронного документа переваг більше: можливість дистанційної покупки, швидке оформлення, збереження документа — його неможливо просто втратити.

Які можуть бути аргументи на користь паперового варіанту поліса? Тільки один — у вас немає можливості розплачуватися банківською картою й потрібно здійснити готівковий розрахунок. Але, навіть у цьому випадку, якщо є бажання, можна просто піти й перерахувати гроші через термінал поруч із будинком.

Єдина складність, з якою може зіткнутися власник електронного документа — омана поліції стосовно того, що такий поліс недійсний. Але потрібно всього лише проговорити про розпорядження Нацкомфінпослуг. Знаючи свої права, водій захищений від подібних проблем через електронний документ.

В електронного поліса переваг більше, ніж у паперового, але який із них купувати — вирішує тільки водій

Поділитися:

Компанії з новини

Чи можна виїхати за кордон на машині без страховки

Чи можна виїхати за кордон на машині без страховки

Що робити туристу під час страхового випадку

Що робити туристу під час страхового випадку

Найпопулярніші статті