03.09.2019
2822
Збираючись перший раз в іншу країну на автомобілі — водій стикається з необхідністю купити Зелену карту. Вивчивши ціни, деякі мандрівники починають думати, що це занадто дорого. Насправді, усе залежить від низки нюансів, у тому числі, від терміну дії страховки. А якщо враховувати можливості економії такої поїздки (наприклад, на перельотах, проїздах, іноді на житлі), то витрати здаються й зовсім не значними. Розповідаємо, як вибрати термін поліса для себе і швидко його оформити.
Міжнародна програма страхує відповідальність автомобілістів, які виїжджають за межі своєї країни. Щоб у подорожах / відрядженнях або інших поїздках у них не виникло проблем із відшкодуванням, у разі ДТП. Тобто, у цього документа такий же принцип дії, як і в «Автоцивілки». Але відмінність у тому, що ОСЦПВ діє тільки на території України, а Зелена карта за межами країни.
Без Green Card транспорт просто не пропустять на кордоні: будь то мопед, легковий автомобіль або вантажівка. Застрахувати свою відповідальність не потрібно хіба що велосипедистам.
Система цього страхування діє у понад 40 країнах, серед яких уся Європа, Україна, Білорусь і так далі. Усі країни, які межують із нашою — перебувають в цій системі, а значить без Зеленої карти з країни виїхати не вийде.
Зробити поліс можна до подорожі або вже на кордоні. Щоби здійснити це швидко, вивчіть інформацію й підготуйте необхідні документи.
Також потрібні: гроші на покупку поліса й інформація про те, яку страховку ви хочете придбати. Вона може відрізнятися по періоду дії, а також переліку країн, на які поширюється придбане страхування. Зверніть на це особливу увагу, щоби не переплатити. Наприклад, якщо потрібно просто поїхати в Білорусь — не варто витрачатися на страховку, яка діє по всій Європі. Але не намагайтеся заощадити й оформити дешевий документ: якщо з цієї країни поїдете далі, наприклад, у Литву — там страхування буде вже недійсним. І в разі ДТП збиток компанія не відшкодує.
Коли вся інформація є, а документи і їх копії зібрані — перегляньте на сайті Моторного транспортного страхового бюро України список страхових компаній. Тільки ті компанії, які є в цьому списку — мають право видавати поліс для подорожей. Вибрати буде не складно. Зверніться в одну з компаній, подайте документи та вкажіть деталі. Сплатіть документ і вже через 5 хвилин він буде у вас у руках. А якщо замовляли доставлення через інтернет — його привезуть протягом одного-двох днів.
Ключовий параметр, від якого залежить вартість Зеленої карти — це термін, на який ви страхуєте свою відповідальність. Мінімальний період, на який можна зробити документ — це 15 днів (а точніше діб).
Найдовший термін його дії — 1 рік. Так що якщо страховка потрібна постійно — один раз на рік її слід оновлювати.
Між цими термінами є проміжні: можна купити Зелену карту на 1, 2 або 3 місяці й так до 6 місяців (півроку).
«Я планую подорожувати в іншу країну раз у кілька місяців. Який поліс купити?»
Поліс на 15 днів і поліс на 1 рік значно відрізняються в ціні. Якщо у випадку з простою туристичною медичною страховкою — оформлення на рік вигідніше, то з документом для авто все не так однозначно.
Наприклад, ви порахували ціну страховки на свій транспорт і вийшла сума на 15 днів — 700 гривень. А на рік вона коштує вже 5 тисяч гривень. Водночас ви плануєте подорожі по 2 тижні 3 рази на рік. Підрахуйте вартість трьох придбаних Зелених карт по 700 гривень — це вийде 2 тисячі 100 гривень, що дешевше, ніж річний документ.
Також, якщо купувати страховку на 1 місяць — вона обійдеться в 1 тисячу гривень і застрахуватися для 3 подорожей, відповідно, обійдеться в 3 тисячі гривень. Це однаково дешевше, ніж оформляти документ на рік.
Значить, постійна Зелена карта стане в пригоді лише тим водіям, які дуже часто перебувають в іншій країні, водночас залишаються там на довгий термін.
«Я їду всього на 7 днів, можна купити поліс тільки на цей період?»
Мінімальний період дії поліса — 15 днів. Цей документ оформляється, навіть якщо потрібно перетнути кордон іншої країни на 1 або 2 дні. Купити страховку тільки на тиждень не можна, доведеться оформляти просто найдешевшу, тобто на 15 днів.
Перш, ніж перетнути кордон — перевірте, чи набрав чинності ваш поліс. Для цього потрібно зайти на сайт МТСБУ і ввести номер поліса або номер реєстрації авто. Постарайтеся перевірити це завчасно — якщо зіткнулися із шахраями, буде час наново оформити поліс. Краще дізнатися про підробку ще вдома, ніж, коли вже сталося ДТП, коли виявиться, що відшкодування збитків повністю лежить на вашій відповідальності