< Повернутися до списку

На який мінімальний і максимальний термін можна застрахувати авто за Зеленою картою

На який мінімальний і максимальний термін можна застрахувати авто за Зеленою картою
author
Автор:
Єва Антонова

3 Вересня 2019

1835

Збираючись перший раз в іншу країну на автомобілі — водій стикається з необхідністю купити Зелену карту. Вивчивши ціни, деякі мандрівники починають думати, що це занадто дорого. Насправді, усе залежить від низки нюансів, у тому числі, від терміну дії страховки. А якщо враховувати можливості економії такої поїздки (наприклад, на перельотах, проїздах, іноді на житлі), то витрати здаються й зовсім не значними. Розповідаємо, як вибрати термін поліса для себе і швидко його оформити.

Навіщо робити Green Card і що це таке

Міжнародна програма страхує відповідальність автомобілістів, які виїжджають за межі своєї країни. Щоб у подорожах / відрядженнях або інших поїздках у них не виникло проблем із відшкодуванням, у разі ДТП. Тобто, у цього документа такий же принцип дії, як і в «Автоцивілки». Але відмінність у тому, що ОСЦПВ діє тільки на території України, а Зелена карта за межами країни.

Без Green Card транспорт просто не пропустять на кордоні: будь то мопед, легковий автомобіль або вантажівка. Застрахувати свою відповідальність не потрібно хіба що велосипедистам.

Система цього страхування діє у понад 40 країнах, серед яких уся Європа, Україна, Білорусь і так далі. Усі країни, які межують із нашою — перебувають в цій системі, а значить без Зеленої карти з країни виїхати не вийде.

Зробити поліс можна до подорожі або вже на кордоні. Щоби здійснити це швидко, вивчіть інформацію й підготуйте необхідні документи.

Як швидко зробити Green Card

Зберіть такі документи:

  • Паспорт власника транспорту.
  • Ідентифікаційний код.
  • Посвідчення водія.
  • Свідоцтво про реєстрацію транспорту.

На який мінімальний і максимальний термін можна застрахувати авто за Зеленою картою (фото 1)

Також потрібні: гроші на покупку поліса й інформація про те, яку страховку ви хочете придбати. Вона може відрізнятися по періоду дії, а також переліку країн, на які поширюється придбане страхування. Зверніть на це особливу увагу, щоби не переплатити. Наприклад, якщо потрібно просто поїхати в Білорусь — не варто витрачатися на страховку, яка діє по всій Європі. Але не намагайтеся заощадити й оформити дешевий документ: якщо з цієї країни поїдете далі, наприклад, у Литву — там страхування буде вже недійсним. І в разі ДТП збиток компанія не відшкодує.

Коли вся інформація є, а документи і їх копії зібрані — перегляньте на сайті Моторного транспортного страхового бюро України список страхових компаній. Тільки ті компанії, які є в цьому списку — мають право видавати поліс для подорожей. Вибрати буде не складно. Зверніться в одну з компаній, подайте документи та вкажіть деталі. Сплатіть документ і вже через 5 хвилин він буде у вас у руках. А якщо замовляли доставлення через інтернет — його привезуть протягом одного-двох днів.

Вибираємо: які терміни дії Зеленої карти

Ключовий параметр, від якого залежить вартість Зеленої карти — це термін, на який ви страхуєте свою відповідальність. Мінімальний період, на який можна зробити документ — це 15 днів (а точніше діб).

Найдовший термін його дії — 1 рік. Так що якщо страховка потрібна постійно — один раз на рік її слід оновлювати.

Між цими термінами є проміжні: можна купити Зелену карту на 1, 2 або 3 місяці й так до 6 місяців (півроку).

Часті питання: на який термін оформляти документ

«Я планую подорожувати в іншу країну раз у кілька місяців. Який поліс купити?»

Поліс на 15 днів і поліс на 1 рік значно відрізняються в ціні. Якщо у випадку з простою туристичною медичною страховкою — оформлення на рік вигідніше, то з документом для авто все не так однозначно.

Наприклад, ви порахували ціну страховки на свій транспорт і вийшла сума на 15 днів — 700 гривень. А на рік вона коштує вже 5 тисяч гривень. Водночас ви плануєте подорожі по 2 тижні 3 рази на рік. Підрахуйте вартість трьох придбаних Зелених карт по 700 гривень — це вийде 2 тисячі 100 гривень, що дешевше, ніж річний документ.

Також, якщо купувати страховку на 1 місяць — вона обійдеться в 1 тисячу гривень і застрахуватися для 3 подорожей, відповідно, обійдеться в 3 тисячі гривень. Це однаково дешевше, ніж оформляти документ на рік.

На який мінімальний і максимальний термін можна застрахувати авто за Зеленою картою (фото 2)

Значить, постійна Зелена карта стане в пригоді лише тим водіям, які дуже часто перебувають в іншій країні, водночас залишаються там на довгий термін.

«Я їду всього на 7 днів, можна купити поліс тільки на цей період?»

Мінімальний період дії поліса — 15 днів. Цей документ оформляється, навіть якщо потрібно перетнути кордон іншої країни на 1 або 2 дні. Купити страховку тільки на тиждень не можна, доведеться оформляти просто найдешевшу, тобто на 15 днів.

Перш, ніж перетнути кордон — перевірте, чи набрав чинності ваш поліс. Для цього потрібно зайти на сайт МТСБУ і ввести номер поліса або номер реєстрації авто. Постарайтеся перевірити це завчасно — якщо зіткнулися із шахраями, буде час наново оформити поліс. Краще дізнатися про підробку ще вдома, ніж, коли вже сталося ДТП, коли виявиться, що відшкодування збитків повністю лежить на вашій відповідальності

Поділитися:

Компанії з новини

Продовження поліса ОСЦПВ

Продовження поліса ОСЦПВ

Від чого залежить вартість ОСЦПВ

Від чого залежить вартість ОСЦПВ

Найпопулярніші статті