< Повернутися до списку

Для кого й навіщо потрібне туристичне страхування

Для кого й навіщо потрібне туристичне страхування
author
Автор:
Єва Антонова

9 Липня 2019

2284

Чи обов’язково робити туристичну страховку під час подорожі в Європу досі не знає більшість мандрівників. Хтось каже, що без неї не пропустять на кордоні, хтось, що її робити не треба. Насправді ж, питання полягає зовсім не в тому, чи пропустять, а в тому, навіщо туристу потрібне це страхування. Розглянемо:

Чи контролює хтось наявність страхування та навіщо його робити

Залежить від країни, до якої плануєте поїздку та наявності біометричного паспорта. Наприклад, у європейські країни з якими в України безвізовий режим можна легко потрапити без страхування. Ніхто його зазвичай не перевіряє. Проте чи слід так робити це вже інше питання. У більшості держав навіть на консультацію до лікаря не пустять без внеску розміром від 100 євро. Це вже значно дорожче, ніж купити туристичне страхування на час подорожі, тож про економію на власному здоров’ї не може йти мови.

Щодо країн, куди потрібно оформлювати туристичну візу для пакета документів страхування обов’язкове. Без нього вас просто не пустять у країну.

Зазвичай страхуванням переймаються ті, хто їде з батьками похилого віку чи маленькими дітьми. Або ж любителі активного відпочинку: туристичних походів, екстремальних розваг тощо. Але насправді, існує значно більше повсякденних ситуацій, які можуть трапитись із кожним, і в яких необхідне страхування. 

Для кого й навіщо потрібне туристичне страхування (фото 1)

До таких можна віднести: 

  • ДТП. Не обов’язково бути за кермом, достатньо невдало проїхатись у таксі чи на автобусі. 
  • Втрату багажу при перельотах чи переїздах. Саме страхування допоможе отримати компенсацію. 
  • Непередбачувані випадки. Переломи, падіння, отруєння тощо.

Страхування, залежно від обраного типу, покриває не лише витрати на швидку допомогу, виклик лікаря чи надання медичних послуг. Але й компенсує витрати на дзвінки до лікарні, передчасне повернення в Україну за потреби.

Які існують типи страхування та як формується ціна

Дехто купує найдешевше страхування, просто щоби було, не вивчаючи пакет послуг. Але якщо ви хочете, щоб у мандрівці від нього дійсно була користь підберіть потрібний варіант, вивчивши всі їхні типи.

Ціна туристичного страхування залежить від: 

  • Тривалості поїздки. Страхування на десятиденну відпустку коштує дешевше, ніж на цілий рік.
  • Віку мандрівника. Пенсіонерам доведеться поставитись до страхування більш відповідально.
  • Кількості країн, на які розповсюджується дія страхування. Так, страхування на мандрівку тільки в межах ЄС коштує дешевше, ніж те, що покриває ще й територію Азії. А страхування для подорожей до Канади чи Сполучених Штатів мають ще більшу вартість.
  • Пакету послуг, які входять у страхування. Розмір суми, на яку ви застраховані. Деякі покривають лише відвідування лікаря, деякі витрати на дзвінки, втрату багажу тощо. Усе це можна вивчити, обираючи страхування, адже ці пункти будуть чітко прописані.
  • Ну і звісно ж, від компанії, у якій оформлюється страхування.

Для кого й навіщо потрібне туристичне страхування (фото 2)

Найкращий варіант обирати не за ціною, а спочатку визначитись з оптимальним типом страхування. І вже знаючи, що вам потрібно шукати вигідну ціну в різних страхових компаніях.

Як вибрати потрібний варіант і не платити двічі

Можливість вибрати та замовити страхування в інтернеті значно спрощує пошук потрібного варіанту. Можна відразу переглянути всі послуги, що входять у вартість, порівняти ціни від різних компанії, почитати відгуки про них.

Якщо плануєте подорожувати понад 1–2 рази на рік, вигідніше буде придбати страхування одразу на рік. Така послуга коштуватиме дешевше, ніж кожного разу купувати нове страхування під час відпустки. Та й перейматись цим питанням більше не буде потреби просто не забувайте взяти документи із собою.

Визначтесь із країнами, які має покривати страховка. З переліком потрібних вам послуг. Тривалістю дії страхування. спеціальні пошукові системи, які підбирають за потрібними параметрами всі варіанти. Вам залишається лише підібрати оптимальну вартість і почитати відгуки про страхову компанію. 

Далі можна купити туристичну страховку онлайн. Документи прийдуть в електронному вигляді, а пізніше поштою чи кур’єром доставлять паперовий варіант при необхідності. У подорожі зберігайте обидва екземпляри, аби мати змогу оперативно скористатись послугами.

Як скористатись страхуванням у подорожі

Знову ж таки, купуючи страховку просто для наявності, мандрівник може не знати, як нею скористатись, якщо виникне така потреба. Але щоби не розгубитись у критичній ситуації, краще завчасно продумати та запам’ятати короткий порядок дій.

Перш за все, треба зателефонувати в страхову компанію. Номер, за яким слід дзвонити вказаний у вашому страховому полісі. Вам повідомлять адресу лікарні, а лікарню, у свою чергу, попереджають про те, що оплату всіх послуг покриває страхова компанія. За потреби компанія одразу викликає вам швидку.

Для кого й навіщо потрібне туристичне страхування (фото 3)

Що казати під час дзвінку? Одразу треба назвати такі дані, як номер вашого полісу, точне місце перебування та чітко описати проблему. Тобто, це перелом, отруєння чи інша ситуація щоб оператор міг зрозуміти, як швидко вам допомогти.

Коли прибудете в лікарню (або ж коли приїде швидка), переконайтесь, що лікарня отримала лист від вашої страхової компанії. Не викликайте одразу швидку без попередження компанії, інакше потім вона може відмовитись компенсувати витрати за неузгоджені медичні послуги.

Страхування потрібне всім мандрівникам, адже в будь-кого може виникнути термінова потреба скористатись допомогою лікаря. Якість надання таких послуг, шанс швидко владнати проблеми зі здоров’ям та врятувати відпочинок, напряму залежить від обраного страхування. Тож варто одразу витратити час на те, щоби придбати якісну послугу, ніж вчитись на гіркому досвіді.

Поділитися:

Компанії з новини

Купівля Автоцивілки в інтернеті

Купівля Автоцивілки в інтернеті

Чи можна виїхати за кордон на машині без страховки

Чи можна виїхати за кордон на машині без страховки

Найпопулярніші статті