< Повернутися до списку

Представника страхової компанії «Граве» затримали за хабар для ФГВФО

Представника страхової компанії «Граве» затримали за хабар для ФГВФО

9 Серпня 2017

1899

СБУ і ГПУ затримали представника страхової компанії «Граве Україна страхування життя», який намагався дати хабар ФГВФО за організацію виплати грошей кредитору неплатоспроможного ЕРДЕ Банку в обхід встановленої законодавством черговості.

Як повідомляв FinClub, на момент визнання ЕРДЕ Банку неплатоспроможним залишки на рахунку страховика склали 10,79 млн грн. Страхова компанія звернулася до Фонду з вимогою здійснити виплату поза процедурою задоволення вимог кредиторів, мотивуючи це тим, що зазначені гроші належать фізичним особам - її клієнтам.

"У зв'язку з тим, що відповідно до законодавства вклади юридичних осіб не гарантуються, у виплаті було відмовлено", - заявили у Фонді.

Страхова компанія ініціювала позов до ФГВФО і уповноваженій особі Фонду на ліквідацію неплатоспроможного банку. Вищий адміністративний суд 30 листопада 2016 року задовольнив вимоги страховика і зобов'язав уповноважену особу та Фонд виплатити 10 млн грн, оскільки відмовився переглядати рішення попередніх інстанцій. Верховний суд також не прийняв справу до розгляду.

Суд виніс рішення не дивлячись на відсутність законодавчих норм щодо гарантій за вкладами юридичних осіб та процедури виплати коштів на їх користь, адже фізособи - страхувальники цієї компанії ніколи не були клієнтами ЕРДЕ Банку, а банк ніколи не платив регулярний збір до Фонду за такими вкладами. Не допомогло і втручання ГПУ.

У ФГВФО повідомляють, що по відношенню до судів апеляційної та касаційної інстанції, які приймали таке рішення, у Вищій раді правосуддя відкрито дисциплінарну справу.

Посадові особи страхової компанії, розуміючи, що правовий механізм виконання такого рішення суду відсутній і здійснення виплати в законний спосіб є неможливим, направили свого представника до уповноваженої особи Фонду на ліквідацію банку, через якого запропонували надання неправомірної вигоди замість організації здійснення незаконної виплати. Уповноважена особа Фонду звернулася в СБУ і ГПУ із заявою про скоєння злочину і зловмисник був затриманий.

Джерело: Фінансовий клуб

Поділитися:

Компанії з новини

При Приватбанку до націоналізації була страхова компанія. Що з нею зараз?

При Приватбанку до націоналізації була страхова компанія. Що з нею зараз?

Страхова компанія «Країна» за липень зібрала 28 мільйонів гривень страхових платежів

Страхова компанія «Країна» за липень зібрала 28 мільйонів гривень страхових платежів

Найпопулярніші статті