03.07.2017
1988
AIG та британський банк Standard Chartered завершили пілотний проект, покликаний спростити деякі з найскладніших страхових полісів у даній галузі за допомогою блокчейн-технологій.
Пілотний проект, створений IBM, що використовує протокол Hyperledger Fabric з відкритим вихідним кодом, показав, що завершено тестування страхової комерційної стратегії стосовно до місцевих полісів страхування у США, Кенії та Сінгапурі.
Проект продемонстрував, як в режимі реального часу можна автоматично повідомляти сторони договору про страхову подію. Такий результат отримано за допомогою відходу від традиційних схем взаємодії сторін - з використанням негайно вступаючих у силу смарт-контрактів, заснованих на блокчейні Fabric.
Зацікавленим учасникам (включаючи брокерів і аудиторів) були продемонстровані види страхового покриття з точки зору сторін-учасників договору страхування. Проект реєстрував і відстежував події, які можуть спровокувати страхову виплату, але при цьому гарантував, що жодна зі сторін не зможе змінити умови страхового покриття «без консенсусу з боку інших в мережі».
Експериментальні юрисдикції були відібрані таким чином, щоб вони представляли різні риси потенційного ринку. Зокрема, ринок США був обраний з-за своїх розмірів і складності; Сінгапур був визначений як потенційний ринок зростання для Standard Chartered; Кенія була обрана через свої незвичайні нормативні вимоги.
У той час як лондонський банк Standard Chartered вже довгий час працює з блокчейном, і навіть недавно оголошував про свої плани зі створення блокчейн платформи для транскордонних платежів, AIG тільки дебютує в інноваційній галузі.
За останні кілька місяців страхування стало відмінним полем діяльності для блокчейн інновацій, а до страхового консорціуму Blockchain B3i і до Shanghai Insurance Exchange приєднуються все більше учасників.
MetLife першою зі страховиків приєднається до консорціуму R3 для використання блокчейн-технологій в страхуванні. У компанії мають намір використовувати блокчейн для адміністрування, управління страховими полісами клієнтів і ведення бази даних.
Блокчейн-технології можуть скоротити витрати глобальної фінансової і страхової індустрії на $110 млрд. Блокчейн почне робити істотний вплив на ринок фінансових послуг протягом наступних трьох років. А вже через 5 років експерти очікують її масштабне впровадження.
Очікується, що технологія найбільше вплине на сектор транскордонних B2B-платежів, і дозволить заощадити до $60 млрд. Сфера торгового фінансування також зможе скоротити свої витрати до $14 млрд від відходу від застарілих паперових процесів.
Блокчейн допоможе зберегти кошти компаніям, що працюють в області P2P-платежів, угод РЕПО, обчислення похідних, і систем, що запобігають відмивання грошей.
Експерти очікують, що інвестиції банків у блокчейн досягнуть $400 млн до 2019 року.
Джерело: Фориншурер