< Повернутися до списку

Що робити при затримці багажу в аеропорту

Що робити при затримці багажу в аеропорту
author
Автор:
Єва Антонова

10 Березня 2017

1974

Затримка багажу - неприємне, але досить поширене явище. Найпоширеніші чинники затримки або втрати багажу - пізня реєстрація або короткі пересадки. Намагайтеся уникнути і того, і іншого. Бажано, щоб час пересадки був не менше, ніж півтори години.

Якщо ж на стрічці видачі багажу ви так і не побачили свою валізу, то послідовність дій така:

  1. Шукаємо в залі прибуття аеропорту табличку з написом «Розшук багажу», «Lost and Found" або "Lost baggage", "Baggage Service".
  2. Звертаємося до співробітника цієї служби; якщо це сталося за кордоном досить сказати - Excuse me. I have lost my baggage, help me, please.
  3. Показуємо багажну квитанцію, яка прикріплена до посадкового талону - BaggageTag і паспорт.
  4. Заповнюємо форму, яку видає співробітник служби розшуку багажу. У ній потрібно описати валізу і залишити особисті дані, в тому числі, адреса, куди потрібно буде доставити багаж. Після заповнення анкети вам видадуть документ з датою, номером заяви та даними співробітника, який його прийняв.  

Якщо багаж відправили іншим рейсом (в правильному напрямку, але пізніше або переплутали напрям), то на протязі 1-2 днів ви його отримаєте. У більшості країн речі привезуть в готель безкоштовно.

Ні в якому разі не втрачайте багажної квитанції! Без неї будуть додаткові проблеми і затримка з часом.

Через 5 днів за пошуки валізи візьмуться всерйоз і попросять вас заповнити опис його вмісту. Остаточно втраченим багаж визнають через 21 день.Тоді залишається тільки написати заяву на компенсацію, так як відповідальність за ваш багаж на час перельоту несе авіакомпанія-перевізник. Форми заяви можна буде взяти в аеропорту. 

Згідно Варшавської конвенції, якої дотримується більшість авіакомпаній світу, при втраті багажу авіакомпанія виплатить вам компенсацію в розмірі від 15 до 25 доларів за кілограм ваги. 

Проводимо нехитру математичну операцію і бачимо, що максимальна компенсація при стандартній вазі валізи 20 кг складе 500 доларів. Добре, якщо ваші речі разом з валізою приблизно стільки і коштують. А якщо 500 доларів коштує тільки валіза? А в ній ще й платтячко від Шанель, вага якого 300 грам, а коштує під тисячу євро?  І ще пара-трійка аналогічних речей. Чи задовольнить вас в такому разі компенсація від авіакомпанії? Навряд чи. Ось для таких випадків і оформлюється страхування багажу.

Якщо ви застрахували свій багаж, а його затримали більше ніж на 4 години - ви вже можете розраховувати на виплату в сумі 200 євро. 

Страхування багажу добровільне і коштує недорого. Але вам вирішувати, наскільки цінні для вас ваші речі і що з ними робити.

Ми хочемо, щоб ви подорожували без турбот і з радістю допоможемо вибрати надійну страхову компанію. Крім того, наш сервіс дає можливість підібрати, оформити та оплатити страховий поліс онлайн. Ну і звичайно, ми доставимо поліс куди забажаєте!

 

Розрахувати вартість

Пізня реєстрація❓

Намагайтеся уникнути запізнень на реєстрацію

Короткі пересадки❓

Бажано, щоб час пересадки був не менше, ніж півтори години

Бгаж відправили іншим рейсом❓

Протягом 1-2 днів ви його отримаєте. У більшості країн речі привезуть в готель безкоштовно

Затримали більш ніж на 4 години❓

Якщо ви застрахували свій багаж ви вже можете розраховувати на виплату в сумі 200 євро

Поділитися:

Компанії з новини

Прогноз розвитку глобального ринку страхування на 2017-2018 роки: 5 ключових тенденцій в світі

Прогноз розвитку глобального ринку страхування на 2017-2018 роки: 5 ключових тенденцій в світі

Пряме врегулювання по Автоцивілці стане обов'язковим для всіх страховиків

Пряме врегулювання по Автоцивілці стане обов'язковим для всіх страховиків

Найпопулярніші статті