< Повернутися до списку

З безвізом до Європи: 5 страхових лайфхаків

З безвізом до Європи: 5 страхових лайфхаків

30 Травня 2017

1813

Мабуть, один із головних міфів безвізового режиму – це те, що страхуватися більше не потрібно. Як би не так!

Кілька днів тому з друзями, завзятими мандрівниками, обговорювали найважливішу «перемогу» останніх днів – безвізовий режим з країнами ЄС. І хоча ніхто з нас не відчував особливих складнощів з отриманням візи раніше, подорожувати точно станемо частіше. Тому що планувати поїздки стане приємніше. До них не потрібно буде готуватися «дуже заздалегідь», не доведеться сумніватися: «А що, як не пустять?».

У нашому радісному обговоренні став очевидним ще один нюанс – передчуття «простих» поїздок робить мандрівників більш легковажними. Ми охоче забуваємо про ризики, які супроводжують туристів у будь-якому випадку – хоч з візою, хоч без неї.

Як досвідчений мандрівник, і як страховик із 15-річним досвідом, хочу поділитися 5 лайфхаками: як не перетворити подорож на маленьку фінансову катастрофу?

Подбати про здоров'я

Багато хто думає, що через скасування віз поліс туристичного страхування став непотрібним – адже його часто сприймали як формальний документ для посольства. Хоча насправді він завжди купувався не для візи, а для мандрівника.

Травма, інфекційне захворювання, отруєння стріт-фудом можуть трапитися під час будь-якої подорожі, тому я щиро раджу поставитися до цього питання серйозно. Варто пам’ятати, що в Європі зазвичай не продають навіть простих ліків без рецепту лікаря, а виклик «швидкої допомоги» взагалі може обійтися в 50-60% від бюджету всієї мандрівки.

Оформити поліс туристичного страхування просто – цю послугу українські страховики часто пропонують онлайн. Для подорожей Європою вистачить угоди на суму 30 тис. євро. Але ціна його буде варіювати – залежно від того, до якої країни їдете, чим плануєте займатися. Переплачувати за зайві опції не раджу, а ось обирати страховика треба уважно. Якісний сервіс і готовність не економити на здоров'ї клієнта – важливі якості. Дивіться на рейтинги, читайте відгуки, порівнюйте. Як мінімум, в Україні можна вибрати принаймні з 7-10 компаній, які мають багаторічний досвід і гідну репутацію у туристичному страхуванні.

Забезпечити себе в дорозі

Вирушаючи за кордон на особистому авто, пам'ятайте, що в Європі відповідальність водія – не порожні слова, а цілком конкретна сума, яку має сплатити вільний чи невільний винуватець ДТП. Для цього потрібен поліс «Зелена картка» – аналог української «автоцивілки», що діє у 46 країнах.

Не принципово, в якій саме страховій компанії придбати «Зелену картку», оскільки вартість полісу є приблизно однаковою у більшості страховиків, а у разі проблем платити за українського водія буде Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ). При цьому оформити поліс раджу заздалегідь: в офісі страхової компанії, на її сайті або через онлайн-агрегатор. Поліс можна придбати і в 100 метрах від митниці, але хто знає, чи будуть працювати страхові кіоски, і чи не скінчаться бланки «Зеленої картки» в момент, коли кордон будете перетинати саме ви. Якщо плануються часті поїздки за кордон, можна одразу придбати поліс на рік чи півроку – і не перейматися.

Захистити своє авто

В Європі якісні дороги і суворі правила, яких дотримується більшість водіїв. Але неприємності не є виключеними на 100%, і захист власного авто нікому не завадить. Кому він потрібен найбільше? Водіям, що відкривають для себе нові дороги та не остаточно впевнені у своєму досвіді і знанні дорожньої ситуації «у них». Що обрати? Повне КАСКО, яке діє в Європі. Якщо ваш поточний договір страхування не включає цю опцію, то попросіть свого страхового агента розширити захист на територію Європи. Якщо ж у вас зовсім немає договору КАСКО, можна укласти його лише на час подорожі. Мої «колеги по ринку» зазвичай погоджуються застрахувати авто на термін від 1 місяця.

 Переконатися, що платежі в безпеці

Платіжна картка – це дуже зручно і водночас дуже ризиковано. Іноді більш ризиковано, ніж готівка. Картку можна втратити, її можуть заблокувати, зламати і зняти гроші... У подорожах ризики завжди вищі. Порада: повідомте банк, що плануєте використати картку за межами України, а разом з тим уточніть, чи вона застрахована, і від чого саме. Якщо банк не надає страховий захист – як мінімум 5-6 компаній в Україні запропонують цю послугу.

Потурбуватися про житло

Звісно, важливо дбайливо ставитися до місця, в якому ви зупиняєтеся під час поїздки – чи то номер готелю, чи орендована квартира або будинок кауч-серфера.

Але ще важливіше подбати про власне житло, куди ви повернетеся після відпочинку. Страховики втомилися говорити, тому я напишу: друзі, не хваліться планами подорожей! Гарні фото з відпочинку викладайте вже після повернення. Утримайтеся від того, щоб ділитися позитивними емоціями в дорозі, адже сторінки соцмереж моніторять не тільки друзі, але й квартирні злодії. А краще – застрахуйте своє житло від крадіжки зі зламом, затоплення і пожежі хоча б на час відпустки. Ціна питання зазвичай менша, ніж вартість обіду в будь-якій з країн Європи.

Мабуть, це всі страхові лайфхаки для мандрівників. Сподіваюся, вони будуть корисними та допоможуть зробити подорож не лише приємною, а й безпечною.

Джерело: НВ Бізнес

Автор: Тетяна Пінчук (директор з роздрібних продажів та управління мережею СК АСКА)

Поділитися:

Компанії з новини

Українським водіям дозволили не платити за аварії

Українським водіям дозволили не платити за аварії

ПриватБанк стурбований виходом на ринок фінтех компаній

ПриватБанк стурбований виходом на ринок фінтех компаній

Найпопулярніші статті