< Повернутися до списку

Збиток від кібератак по всьому світу оцінюють в $1 трлн. на рік

Збиток від кібератак по всьому світу оцінюють в $1 трлн. на рік

7 Травня 2018

1333

Telegram Підписуйтесь на наш Telegram канал і отримуйте найсвіжіші та найцікавіші новини першими

Сьогодні під прицілом хакерів може виявитися будь-яка компанія, яка зберігає дані клієнтів. Рівень втрат від кіберзлочинів в світовій економіці зростає серйозними темпами: якщо в 2016 вони становили близько $600 млрд, то в 2017 році вже $1 трлн., а до 2019 року можуть досягти $2 трлн., - це колосальні суми, кажуть страховики.

Згідно зі звітом міжнародного страхового концерну Allianz, кібер-ризики знаходяться на другому місці у списку найбільш небезпечних загроз для бізнесу. Страховка компенсує втрати від крадіжки даних і допомагає впоратися з наслідками хакерської атаки. Програми страхування також передбачають попередній аудит, в ході якого експерти дають компаніям рекомендації щодо посилення безпеки.

По всьому світу компанії збирають і зберігають величезні бази реальних і потенційних клієнтів. У 2015 році американське агентство Wikibon проводило дослідження роботи з Big Data. За їхнім прогнозом, до 2020 року ринок великих даних виросте до $61 млрд, в 2026 році - до $85 млрд. Щороку цей ринок додає приблизно 17%.

Діджііталізація та цифрові технології все міцніше входять в усі аспекти нашого життя, і в будь-якій сфері діяльності цифровізация - це необхідна умова для ведення конкурентоспроможного бізнесу. Інформаційні системи для підприємств і організацій сьогодні є таким же цінним активом, як і інші. Одночасно - це ті двері, через які кіберзлочинець може проникнути і завдати серйозної шкоди.

Ні законодавство, ні правоохоронні органи в усьому світі не можуть наздогнати за швидкістю розроблюваних кібершахраями технологій. «Бізнес намагається захистити себе від кібератак самостійно, витрачаючи близько $122,5 млрд на рік на захист інформаційних систем. При цьому страховий захист поки використовується недостатньо широко, хоча може в сукупності з технічними та адміністративними методами кібербезпеки є набагато ефективнішим, так як розмір страхових премій на порядок нижче тих сум, які сьогодні витрачають підприємства на кіберзахист в технічному, фізичному і адміністративному плані, а при виникненні страхового випадку підприємство отримає страхове відшкодування».

Коли великі дані потрапляють до хакерів і публікуються в інтернеті, це завдає серйозної шкоди репутації компанії і порушує її роботу. Наприклад, 7 квітня цього року хакери атакували комутатори Cisco, які встановлені в багатьох дата-центрах. Через атаки стали недоступні Twitter, Airbnb. У червні 2017 року вірус-вимагач Petya атакував близько 80 компаній в Росії і Україні, а після цього поширився за кордон - до Німеччини, США, Великобританії і Данії. У Росії вірус атакував компанії «Роснефть», «Башнефть», Mars, Nivea і Mondelez International (виробник шоколаду Alpen Gold). Вірус блокував комп'ютери та вимагав викуп.

Джерело: Форіншурер

Поділитися:

Компанії з новини

СГ «ТАС» отримала «Фінансовий Оскар» одразу в декількох номінаціях

СГ «ТАС» отримала «Фінансовий Оскар» одразу в декількох номінаціях

Мало мати пільгу, треба вміти нею грамотно скористатися

Мало мати пільгу, треба вміти нею грамотно скористатися

Найпопулярніші статті