< Повернутися до списку

Що робити і не робити в разі затоплення автомобіля

Що робити і не робити в разі затоплення автомобіля

3 Вересня 2018

980

Telegram Підписуйтесь на наш Telegram канал і отримуйте найсвіжіші та найцікавіші новини першими

Обов’язкові правила, яких слід дотримуватись у разі затоплення:

  • Якщо автомобіль опинився у воді, його не можна заводити. Інакше двигун може постраждати від гідроудару, а відновленню такий двигун не підлягає. Крім того, можливий вихід з ладу електроніки та електрообладнання автомобіля.
  • Обов’язково необхідно звернутися до своєї страхової компанії та зафіксувати страховий випадок. Контактні телефони лінії підтримки СК «АХА Страхування» 272, 0 800 30 272 3.
  • Необхідно провести фотофіксацію пошкодженого автомобіля на місці події. Особливу увагу при фотографуванні потрібно звернути, якщо автомобіль постраждав від падіння на нього будь-яких предметів, дерев.
  • Автомобіль необхідно доставити на СТО, яку вам вказала страхова компанія. Доставка авто повинна бути здійснена обов’язково евакуатором.
  • Першочергове, що необхідне зробити на автосервісі – забезпечити сушку авто. У випадку, якщо немає можливості терміново доставити автомобіль на СТО, потрібно висушити авто самостійно – відкрити двері для провітрювання. Забороняється залишати авто з закритими дверима.

«Договір КАСКО покриває збитки, які спричинені стихійним лихом. Затоплення, які відбулися у липні-серпні є стихійним лихом і такі збитки будуть відшкодовані власникам полісів КАСКО. Але слід пам’ятати, що страховик може відмовити у виплаті відшкодування з визначених причин. Прикладами такої відмови можуть бути: якщо автомобіль отримав пошкодження в разі гідроудару (пошкодження двигуна у результаті потрапляння води) або порушення правил експлуатації транспортного засобу. У даному випадку мова не йде про автомобілі, які постраждали на парковці, ми ведемо мову про власників авто, які перевищили міру розумності при управлінні автомобілем і спробували взяти водяну перешкоду.

Виробники автомобілів завжди вказують на це в інструкціях по експлуатації, іноді із зазначенням конкретного рівня води, іноді без. Страхування також не покриває збитки, що виникли під час буксирування або транспортування авто на евакуаторі, в зв'язку з чим рекомендується користуватися послугами евакуатора, що був організований страховою компанією. Договір КАСКО не покриває збитки в тому випадку, якщо водій не виконав рекомендації страховика або інструкції з експлуатації автомобіля − автомобіль потрібно заводити тільки після просушування і бажано, щоб це робив співробітник СТО після діагностики авто», − прокоментував Руслан Грабко, Заступник Віце-президента з операційної діяльності СК «АХА Страхування».

Джерело: Прес-центр СК "АХА Страхування"

Поділитися:

Компанії з новини

СГ «ТАС» очолила рейтинг МТСБУ за сумою виплат

СГ «ТАС» очолила рейтинг МТСБУ за сумою виплат

З вини авіакомпаній туристи втрачають 9% багажу

З вини авіакомпаній туристи втрачають 9% багажу

Найпопулярніші статті