< Повернутися до списку

Що таке Європротокол і які переваги автовласникам надає його електронна версія?

Що таке Європротокол і які переваги автовласникам надає його електронна версія?

31 Жовтня 2017

2044

C 1 октября украинские водители получили возможность заполнять Европротокол в электронном виде. Что такое Европротокол и какие преимущества автовладельцам предоставляет его электронная версия? Разъяснения дает председатель правления СК "Мега-Гарант" Наталья Погорелова.

Що таке Європротокол?

Більшість дорожньо-транспортних пригод незначні: подряпаний бампер, відбите дзеркало заднього виду і т. ін. До того ж дуже часто все настільки ясно, що винуватець події одразу визнає свою провину. Навіщо в цьому випадку залучати поліцію, якій і без того є чим зайнятися? По суті, єдині, кого потрібно повідомляти про такі випадки, - страховики. Так що Європротокол - це не що інше, як форма повідомлення страховика про ДТП.

Водії-учасники ДТП заповнюють спеціальний бланк, який передається страховикам для виплати відшкодування постраждалим. Це простий і ефективний механізм, який давно діє у всіх цивілізованих країнах. Що стосується України, то, наприклад, за останній рік близько третини клієнтів "Мега-Гаранта" скористалися цією можливістю.

Що це за бланки?

Бланк Європротоколу видається автовласникові при оформленні автоцивілки. Причому видається безкоштовно. Якщо автовласник його втратить або використає, страховик зобов'язаний видати його повторно - теж безкоштовно.

Коли можна використовувати Європротокол?

Європротоколом можна скористатися тільки тоді, коли ДТП незначне, і в тих випадках, коли втручання поліції не потрібно:

  • якщо відсутні травмовані або загиблі;
  • якщо всі учасники ДТП згодні використовувати Європротокол. Тобто якщо один з учасників наполягає на виклику поліції - це його право, хоч якою б незначною не була б подія;
  • якщо у водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів.
  • ще один важливий момент: водії-учасники ДТП повинні мати поліси автоцивільної відповідальності. Без них заповнити Європротокол просто неможливо. Це, до речі, ще один привід завітати в страхову компанію і не затягувати з покупкою автоцивілки.

Якщо хоча б одна з цих умов не виконана - поліцію викликати треба.

І ще важливо пам'ятати, що при оформленні Європротоколу страхове відшкодування є додатково лімітованим. Зараз, відповідно до розпорядження Нацкомфінпослуг від 29 грудня 2016 року №3471, такий ліміт становить 50 000 грн. Але з огляду на те, що Європротокол - це механізм, який застосовується в основному у випадках незначних ДТП, суми цієї в переважній більшості випадків цілком достатньо.

Що дає Європротокол?

Перш за все, питання вирішується без поліції, а це значить, водій-винуватець ДТП звільняється від адміністративної відповідальності, тобто - штрафу. Це економія грошей. По-друге, це економія часу: водії, заповнивши Європротокол, роз'їжджаються, обмінявшись координатами, а потім, протягом трьох днів з дати ДТП, вони повинні відвідати страховика для оформлення страхової виплати. Все це швидко і зручно.

А з введенням системи "Електронний Європротокол" процес став ще швидшим і зручнішим.

Що таке Електронний Європротокол?

По суті, це той же Європротокол, тільки в електронному вигляді. Механізм такий: водій заходить на відповідну сторінку МТСБУ dtp.mtsbu.ua (до речі, рекомендую всім водіям внести цю адресу в "обране" браузерів своїх смартфонів) і заповнює той же самий Європротокол в електронному вигляді.

Чи є різниця між Електронним Європротоколом і його паперовою версією?

Ніякої. Більш того, повна аналогічність електронної версії Європротоколу та паперової зафіксована в рішенні президії МТСБУ від 13 липня 2017 року № 403/2017

Які переваги дає заповнення Електронного Європротоколу?

Давайте по пунктах:

  • Зручність. Заповнити форму зі смартфона простіше, ніж паперову версію. Інтерфейс, розроблений фахівцями МТСБУ, дуже дружній. Крім того, саме в електронній версії можна вибрати варіант схеми ДТП із запропонованих системою. Більшість ДТП - досить типові, і немає необхідності, як в паперовій версії, зображати схему від руки.
  • Безпомилковість. Імовірність помилок при заповненні вкрай низька. Система сама проконтролює правильність заповнення ключових полів, що в паперовій версії, звичайно, технічно неможливо.
  • Гнучкість. Для електронної форми не працює правило "Що написано пером, не вирубаєш сокирою". Тобто є можливість виправити допущені при складанні помилки.
  • Швидкість. Електронний Європротокол автоматично потрапляє страховику практично відразу. Тобто не треба планувати візит в страхову компанію протягом трьох днів.
  • Ощадливість. Це відноситься і до паперової версії. Той факт, що питання вирішується без залучення правоохоронців, дозволяє обійтися без залучення до адміністративної відповідальності і штрафів.

Як бачите, плюси заповнення Електронного Європротоколу очевидні.

Що потрібно для оформлення Електронного Європротоколу?

По суті - те ж саме, що і для оформлення паперового Європротоколу, - згода учасників, поліси ОСАГО ... Природно, водії повинні мати справні мобільні телефони і хоча б у одного з них повинен бути гаджет з фотокамерою і доступом в інтернет. 

Чи є випадки, коли потрібен саме паперовий Європротокол?

Такий випадок тільки один. Якщо транспортний засіб забезпечено полісом іноземного страховика, необхідно використовувати паперовий бланк Європротоколу або викликати поліцію. У всіх інших випадках там же, де можна використовувати паперовий Європротокол, можна заповнювати і електронний.

Джерело: Прес-центр СК "Мега-Гарант"

Поділитися:

Компанії з новини

СК «ЗДОРОВО» у вересні 2017р. виплатила з аграрного страхування 584 тис. грн.

СК «ЗДОРОВО» у вересні 2017р. виплатила з аграрного страхування 584 тис. грн.

Страховій компанії «ОМЕГА» підтверджено кредитний рейтинг uaВВВ+

Страховій компанії «ОМЕГА» підтверджено кредитний рейтинг uaВВВ+

Найпопулярніші статті