05.11.2019
2132
ОСЦПВ у народі називають просто «Автоцивілкою». Це страхування не автомобіля, а відповідальності. Кожен водій зобов’язаний згідно із Законом України страхувати свою відповідальність. Але ця страховка зовсім не захищає автомобіль клієнта, якщо аварія сталася з його вини. Також, вона не діє за межами країни. Щоби розібратися в можливостях ОСЦПВ, відповідаємо на такі питання:
Страховка ОСЦПВ це обов’язкова страховка для кожного власника транспорту. Її винайшли в Сполучених Штатах ще у 20-х роках минулого століття, а потім почали використовувати й в усьому світі. Причиною стали часті ситуації, коли людина пошкодила чужий автомобіль, а відшкодувати збиток, заподіяний зі своєї вини він не може. Як отримати гроші за ремонт від того, у кого їх просто зараз немає? Чекати, поки він назбирає потрібну суму, щоби, нарешті, відправитися на СТО це занадто довгий процес. Цей обов’язок взяли на себе страхові компанії: клієнт платить невеликий внесок раз на рік, а компанія покриває заподіяну ним шкоду за необхідності.
Друкувати документ не обов’язково, він дійсний і у вигляді електронного файлу. Головне, перевіряйте його дійсність на сайті МТСБУ. Для цього просто введіть номер транспорту або страховки у вікно пошуку.
ОСЦПВ працює за таким принципом: усі водії зобов’язані купити страховку на рік і платять різні внески, залежно, від франшизи, виду транспорту та низки інших чинників. Якщо з вини застрахованого клієнта сталася ДТП, то компанія замість нього платить потерпілим за завдану шкоду.
Платять у рамках страхового ліміту: 260 тисяч гривень на компенсацію шкоди життю або здоров’ю і 130 тисяч гривень за шкоду майну. Якщо потрібна компенсація понад цю суму, то різницю доплачує сам клієнт.
Щоби не довелося додавати свої гроші за ремонт розбитого автомобіля, можна оформити додаткове страхування, тоді ліміт на відшкодування збитків майну зростає від 100 до 350 тисяч гривень та вище.
«Автоцивілка» покриє збитки, завдані учасникам ДТП в іншому автомобілі: життю та здоров’ю, транспортному засобу. Якщо клієнт в’їхав не в автомобіль, а в мотоцикл, магазин, паркан, то ці витрати теж покриваються полісом.
Для цього потрібно не розгубитися під час ДТП і, як тільки стався страховий випадок, дотримуватися точного порядку дій:
Якщо ДТП сталося з вини іншого водія ремонт покриє його страхування. Але що робити, якщо аварія сталася з вини клієнта, а його автомобіль теж постраждав? Є два варіанти: перший — ремонтувати транспорт за свої гроші. Другий — оформити КАСКО. Це страхування добровільне, але воно діє також в інших країнах і покриває ті ризики, на які не поширюється ОСЦПВ.
А значить, щоби повністю застрахувати свій транспорт, потрібні відразу дві страховки: й ОСЦПВ, і КАСКО