05.01.2017
1927
Як повідомляють в Моторному (транспортному) страховому бюро України, кожен десятий проданий в Україні автомобілістам страховий поліс (автоцивілка) - фальшива. Нещодавно правоохоронці викрили угруповання, яке виготовляло та збувала такі підробки.
Киянин Олексій, який постраждав від аферистів, щорічно відновлює автоцивілку. Але коли оформляв поліс в останній раз, поспішав і не мав часу заїхати в страхове агентство, натомість купив документ на вулиці, ніби у агента. Одного разу чоловік повертався додому з Карпат, не впорався з керуванням і в'їхав в чужу машину.
«Коли почав дзвонити по тому страховому номеру, якій був на документі, то в Інтернеті знайшов, що такої компанії взагалі не існує. У неї давно відібрали ліцензію », - розповів Олексій Куликов.
Тому чоловікові довелося ремонтувати машину потерпілого за свій рахунок. І він - не єдиний, хто потрапив в таку халепу. За даними Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ), кожна десята автоцивілка в Україні - не справжня. Нещодавно правоохоронці викрили угруповання, яке займалося виготовленням і збутом фальшивок на території Київської, Одеської, Дніпропетровської, Луганської областей тощо. Під час обшуків у зловмисників вилучили кілька тисяч підроблених документів.
Скільки фальшивок встигли реалізувати члени угруповання, зараз встановлює слідство. Відомо, що вони продавали такі поліси через Інтернет або просто з рук на вулиці.
За словами страховиків, бажання отримати поліс дешево і швидко призводять людей до аферистів. Перевірити справжній страховий поліс -легко, кажуть фахівці.
«Під час покупки поліса можна відразу перевірити його валідність, зі смартфона, з комп'ютера. Зокрема, зайти безпосередньо на сайт МТСБУ, ввести номер поліса і миттєво отримати інформацію », - радить представник страхової компанії Олександр Мельничук.
Також, кажуть фахівці, слід поцікавитися тим, чи справно виконує страховик свої зобов'язання перед клієнтами.
Джерело: zik.ua