< Повернутися до списку

Трапилося ДТП, а компанія в якій здобувався поліс, вже не працює

Трапилося ДТП, а компанія в якій здобувався поліс, вже не працює
author
Автор:
Єва Антонова

21 Листопада 2019

1184

Вибрати надійну страхову компанію для покупки поліса — ще половина справи. Навіть якщо, здається, що все добре, страхову можуть закрити. Відібрати в компанії ліцензію або оголосити банкрутом. А що робити в такому випадку клієнту, якщо в нього в цей час якраз трапилася аварія? Як вибрати страхову компанію, хто виплатить збитки та що робити в подібних ситуаціях — читайте далі.

Як вибрати надійну страхову компанію

Щоби мінімізувати можливі проблеми зі страховкою — купувати її треба в перевірених компаній. Чим довше компанія на ринку, тим менше шансів, що вона стане банкрутом.

Перевірте історію страхової: де й коли її зареєстрували, скільки років вона успішно страхує людей, продає ОСЦПВ або КАСКО. Обов’язково подивіться на сайті Моторного транспортного страхового бюро України — чи є в цієї компанії ліцензія на поширення страховок.

Після того, як купите поліс — обов’язково перевірте його за номером у базі МТСБУ. Переконайтеся, що документ набрав чинності та буде діяти до потрібного часу. Зберігайте не тільки оригінал страховки, але й чек, який підтверджує внесену вами оплату.

Що робити, якщо страхова вже не працює

Не обійтися без допомоги адвоката і юриста, щоб отримати відшкодування збитку. Але, насамперед — зберіть правильний пакет документів:

  • Постанова суду щодо аварії або ж європротокол, якщо справу оформили за ним.
  • Звіт про розмір збитку, усі чеки й акти за виконаними роботами на СТО.
  • Копія заяви до страхової компанії.
  • Стандартні документи: копія вашого паспорта, ідентифікаційного коду, посвідчення водія, копія паспорта вашого автомобіля.
  • Реквізити, на які вам повинні перерахувати виплати.
  • Документ / постанову, які підтверджують, що компанія стала банкрутом або просто закрилася.

Хто виплатить компенсацію?

Це перше питання, яке хвилює водіїв, що опинилися в такій ситуації. Компанія закрилася і втратили гроші що витратили на страховку — не так уже і страшно. Купити новий поліс на рік і втратити кілька сотень гривень або, навіть, кілька тисяч — не найстрашніше, що може статися.

Набагато страшніше опинитися в ситуації, коли страхова компанія припинила роботу, а водій потрапив у ДТП. Від кого чекати виплат, до кого йти, подавати документи? Адже гроші на ремонт — це вже далеко не кілька тисяч гривень і сума може виявитися непосильною для звичайного водія. Особливо, якщо він розраховував у цьому питанні на свій поліс.

Звертатися з документами потрібно в Моторне транспортне страхове бюро України. Саме це бюро роздає страховим компаніям ліцензії й відповідає за їх надійність. Якщо страховка ОСЦПВ діє, потрібно відшкодувати виплати, а компанія закрилася — гроші виплачує МТСБУ. Для цього в бюро є спеціальний фонд: Фонд постраждалих у ДТП. Який створений саме для того, щоби закривати подібні питання.

Крім випадків із закритими страховими компаніями — МТСБУ покриває збитки постраждалим в аварії за участю водіїв із пільгами. Наприклад, два водії потрапили в ДТП, один із них (той, з чиєї вини стався інцидент на дорозі) має пільги. А саме — він учасник бойових дій. Такі категорії зовсім звільняються від відповідальності і йому немає потреби купувати ОСЦПВ. У такій ситуації — заяву про виплати потрібно подавати в МТСБУ.

Що робити, якщо компанія закривається, але її не оголосили банкрутом?

У такому випадку вона повинна виплатити постраждалим клієнтам обіцяну за договором компенсацію. А що якщо цього не відбувається і представники страхової компанії ухиляються від переговорів?

Потрібно робити те ж, що і з іншими недобросовісними компаніями:

  • Звернутися з письмовою претензією до компанії та чекати 30 днів.
  • Звернутися до Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг.
  • Через 15 днів, якщо результату немає, пишіть у МТСБУ.

Важливо пам’ятати, що саме такі ситуації — ще одна причина бути пильним під час складання протоколу. Будь-яка неправильно оформлена деталь або будь-який загублений документ можуть тільки посилити проблему, і зменшити шанс отримати компенсацію. Щоби цього не сталося — дотримуйтеся правил оформлення під час аварії. Викликайте поліцію і швидку, не пересувайте транспорт і не прибирайте нічого з дороги. Заручіться підтримкою свідків. Сфотографуйте завдані збитки та обміняйтеся контактами з іншими учасниками події.

Якщо будете дотримуватися всіх правил і зберете потрібні документи — ніяких проблем із виплатами не виникне. Навіть якщо компанія, у якої купували поліс, закрилася. Збиток відшкодує МТСБУ зі спеціального фонду. А єдиною турботою стане купівля нового поліса.

Поділитися:

Компанії з новини

Онлайн страховка за кордон: як вибрати

Онлайн страховка за кордон: як вибрати

Як купити страховку в Ізраїль? Важливі рекомендації

Як купити страховку в Ізраїль? Важливі рекомендації

Найпопулярніші статті