< Повернутися до списку

Здійснилося! Автоцивілку тепер можна оформити в електронному вигляді

Здійснилося! Автоцивілку тепер можна оформити в електронному вигляді

7 Лютого 2018

2620

Сьогодні, 7 лютого, в силу вступило розпорядження Нацкомфінпослуг, яке вводить в Україні поняття «електронний поліс». Тепер всі бажаючі водії зможуть купувати страхові поліси ОСЦПВ (в просторіччя - «автоцивілку») через інтернет. Відразу обмовимося, що поки тільки сім страхових компаній України пройшли атестацію «КітСофт» (офіційного технічного партнера Моторного транспортного страхового бюро (МТСБУ)) і отримали право на реалізацію електронних полісів ОСЦПВ.

У список атестованих увійшли АСК «ІНГО Україна», СК «ПЗУ Україна», СК «Арсенал Страхування», СК «УНІКА», «АХА Страхування», СТ «Домінанта», СК «Юнівес» та СК «Вусо».

Послуга запущена на базі «Промислового майданчика" Підсистеми Електронний поліс "Центральної Бази Даних (ЦБД) МТСБУ.

Член Нацкомфінпослуг Денис Ястреб назвав впровадження електронного полісу «одним з найважливіших досягнень минулого і цього року».

Для оформлення електронного страхового поліса ОСЦПВ потрібно подати відповідну заявку на сайті страхової компанії із зазначенням всіх необхідних даних для укладання договору.

Заявка на оформлення електронного полісу

Так виглядає заявка на оформлення електронного полісу

Обробивши заявку, страховик відправляє клієнту пропозицію із зазначенням вартості послуг. Якщо клієнта все влаштовує, він просто підтверджує заявку та оплачує договір через сайт страховика або будь-яким іншим зручним способом. До цього клієнту обов'язково треба було їхати в офіс страхової компанії або особисто зустрічатися з представником фірми для передачі поліса в руки.

Електронний поліс дозволить заощадити час і гроші - очікується, що вони будуть дешевші за традиційні. Крім того, вони забезпечать додатковий захист для споживачів від можливого обману - страховики-банкрути автоматично втрачають можливість реєструвати договори через центральну базу даних.

Електронний поліс

Так виглядає безпосередньо сам електронний поліс оформлений через платформу EWA

Тепер, маючи електронний договір, водієві не обов'язково мати при собі його паперову версію. Перевірка справжності поліса буде здійснюватися співробітниками Національної поліції за реєстраційним номером автомобіля, або за номером самого договору. Причому сама перевірка буде здійснюватися в режимі онлайн за допомогою планшета.

Паперовий поліс нікуди не дінеться, він буде в обігу паралельно з електронним протягом року, та буде мати рівну з ним юридичну силу.

Джерело: ITC.ua

Поділитися:

Компанії з новини

Після банків НБУ готується взятися за страховиків

Після банків НБУ готується взятися за страховиків

СГ «ТАС» допомагатиме клієнтам при оформленні е-поліса

СГ «ТАС» допомагатиме клієнтам при оформленні е-поліса

Найпопулярніші статті