< Повернутися до списку

Інтерпол розшукує екс-керівників СК «Оранта» за розкрадання понад 10 млн. дол.

Інтерпол розшукує екс-керівників СК «Оранта» за розкрадання понад 10 млн. дол.

20 Квітня 2017

1593

Інтерпол оголосив у міжнародний розшук колишніх голову наглядової ради НАСК «Оранта» Олега Спілку і члена наглядової ради Олександра Тимінського на прохання України.

Про це УНІАН повідомили в юридичній фірмі «Ілляшев і Партнери», що представляє інтереси «БТА Банку (Казахстан) – найбільшого акціонера НАСК «Оранта».

За інформацією юристів, Спілка і Тимінський звинувачуються в розкраданні майна НАСК «Оранта» на суму більш як 10 млн дол. Згідно з матеріалами кримінального провадження, в 2008 році вони організували схему передачі підконтрольній фірмі прав на товарні знаки НАСК «Оранта». Ціна угоди становила 6 млн грн. Два місяці потому ті самі знаки були передані назад «Оранті» в оренду терміном на п'ять років, за що страхова компанія заплатила понад 65 млн грн. У 2009 році за аналогічною схемою було здійснено виведення коштів при продажу та зворотній купівлі НАСК «Оранта» часток у статутному капіталі ТОВ «Гарант-Асістанс», внаслідок яких компанії було завдано збитків у розмірі 16 млн грн.

Також повідомляється, що Нацполіція пред'явила підозру громадянам Спілці й Тимінському за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою групою) із санкцією до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Як відомо, СК «Оранта» була заснована в 1921 році. До 1993 року компанія мала назву «Укрдержстрах». Компанія є членом Ліги страхових організацій України, Української федерації страхування, Моторного (транспортного) страхового бюро України, Ядерного страхового пулу та інших професійних об'єднань.

Основними власниками компанії є «БТА Банк», Казахстан (35,1700%), кіпрські компанії Backwood Holdings Limited (13,7400%) і Geswood Holdings Limited (11,2800%).

Джерело: УНІАН

 

Поділитися:

Компанії з новини

Стало відомо, скільки українці будуть доплачувати за лікування по страховці

Стало відомо, скільки українці будуть доплачувати за лікування по страховці

Чудова новина! KredoBank та Parasol.ua відтепер партнери

Чудова новина! KredoBank та Parasol.ua відтепер партнери

Найпопулярніші статті