< Повернутися до списку

Нацкомфінпослуг удосконалила захист інтересів споживачів на ринку страхування життя

Нацкомфінпослуг удосконалила захист інтересів споживачів на ринку страхування життя

21 Лютого 2018

1273

Страховик зобов'язаний повідомляти страхувальнику при укладенні договору страхування життя розмір викупної суми (виплата, пов'язана з достроковим розірванням договорів страхування життя) і обсяг, в якому вона гарантується.

Така норма закріплена зареєстрованим Міністерством юстиції України від 24 січня 2018 року розпорядженні Нацкомфінпослуг №4258 "Про затвердження Вимог до методики розрахунку викупної суми за договором страхування життя", повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" член Нацкомфінпослуг Олександр Залєтов.

При цьому уточнивши, що вказане розпорядження Нацкомфінпослуг набуває чинності 17 квітня 2018.

Він також зазначив, що якщо договір страхування життя не містить чіткого визначення гарантованого розміру викупної суми за кожним роком страхування, її розмір не може бути менше, ніж розмір математичного резерву за вирахуванням витрат на ведення справи.

За його словами, очікуваним результатом прийняття цього акту, є посилення захисту майнових прав страхувальників - фізичних осіб за договорами страхування життя, зменшення кількості скарг на страховиків, які здійснюють страхування життя, зростання рівня довіри населення до ринку страхування життя і створення умов для сталого розвитку ринку страхування .

А. Залєтов також зазначив, що у 2015-2017 рр. розмір виплат викупних сум склав понад 800 млн. грн., що становить понад 60% від загального обсягу страхових виплат зі страхування життя. При цьому склалася ситуація на ринку фінансових послуг, при якій споживачі послуг зі страхування життя, в разі розірвання договірних відносин зі страховиком, нерідко залишаються незадоволеними розміром викупної суми, звертаються з позовами до суду.

Аналіз проблеми показує, що регулювання має зобов'язати страховика при укладанні договору надавати споживачеві чітку прозору інформацію про гарантований розмір викупної суми, включаючи інформацію про її нульовий розмір в перші роки страхування. Якщо за таких умов споживач свідомо погоджується на укладення договору, регулювання договірних відносин у цій частині не доцільно.

Під час опрацювання питання Нацкомфінпослуг отримано консультації учасників страхового ринку (страховиків та актуаріїв), а також вивчено досвід розвинених країн з регулювання у зазначеній сфері. Наприклад, законодавство Німеччини передбачає встановлення мінімальної межі розміру викупної суми, нижче якого викупна сума не може бути встановлена ​​в разі, якщо умовами договору чітко не передбачено визначення викупної суми. Такий підхід, на думку Нацкомфінпослуг, забезпечує баланс інтересів сторін у сфері страхування життя.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Поділитися:

Компанії з новини

Українці все більше страхують життя і здоров'я

Українці все більше страхують життя і здоров'я

Автоцивілка в черговий раз подорожчає

Автоцивілка в черговий раз подорожчає

Найпопулярніші статті