< Повернутися до списку

Автоцивілка в черговий раз подорожчає

Автоцивілка в черговий раз подорожчає

22 Лютого 2018

2440

Telegram Підписуйтесь на наш Telegram канал і отримуйте найсвіжіші та найцікавіші новини першими

Депутати зареєстрували законопроект, який покликаний підвищити розміри страхових сум до європейських показників. Відповідно, зросте і вартість полісів.

В Верховній Раді України зареєстрований проект Закону №3670-д від 13.02.2018р. "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів". Це новий закон про автоцивілку, який має на меті замінити старий, який діє з 2005 року і до якого багато разів вносились правки.

В новому проекту Закону пропонується запровадити кілька прогресивних норм, які зроблять "автоцивілку" більш цивілізованою, а виплати за нею будуть швидшими та гарантованими навіть у випадку банкрутства страховика. Втім, інша сторона медалі – збільшення вартості полісу для автовласника.

Зокрема, законопроектом пропонується:

 • Поетапно підвищити розміри страхових сум до рівня країн Європейського Союзу, а потім запровадити поступову дерегуляцію визначення страхового платежу до ринкового.
 • Запровадити укладення договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів у електронній формі. Разом з тим, передбачити перехідний етап, який дозволить протягом року після початку дії Закону забезпечити можливість укладання договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів як у електронній, так і у паперовій формах.
 • Впровадження електронного полісу дасть можливість відповідним підрозділам Національної поліції перевіряти наявність чинного договору у водія шляхом запиту до такої бази даних і не змушує водія мати при собі паперовий поліс. Також це виключить можливість збанкрутілим страховим компаніям продовжувати продаж полісів, вводячи людей в оману.
 • Запровадити систему прямого врегулювання страхових випадків при якій страховик, який застрахував цивільно-правову відповідальність потерпілого, виконує обов'язки страховика, який застрахував цивільно-правову відповідальність особи, яка завдала шкоду (у частині здійснення страхового відшкодування у зв’язку з пошкодженням або фізичним знищенням транспортного засобу потерпілого).
 • Спростити процедуру повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду, запровадити чітку регламентацію та часові межі для прийняття рішення про здійснення страхового відшкодування та його виплати.
 • Регламентувати порядок оцінювання розміру збитків потерпілого шляхом запровадження звіту про збиток - документа, який підтверджує розмір оціненого збитку відповідно до Закону України "Про оцінку майна та майнових прав" та Закону України "Про судову експертизу".
 • Підвищити відповідальність страховика за порушення строків виплати страхового відшкодування (регламентної виплати) з вини страховика особі, яка має право на отримання такого відшкодування.
 • Врегулювати механізм компенсації страховиком витрат особи, відповідальність якої застрахована.
 • Визначити додаткові підстави для здійснення МТСБУ регламентних виплат за договорами обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності.
 • Імплементувати вимоги Євродирективи в частині створення єдиного інформаційного центру, до якого може звернутись будь-яка особа (безвідносно того, в якій страховій компанії вона застрахована) з метою консультації та отримання інформації. Пропонується надати такі права та функції МТСБУ, як саморегулівній організації учасників ринку.
 • Узгодити термінологію Закону з Цивільним кодексом України з врахуванням судової практики з метою недопущення неоднозначного трактування норм Закону судами.

Джерело: Auto24

Поділитися:

Компанії з новини

Нацкомфінпослуг удосконалила захист інтересів споживачів на ринку страхування життя

Нацкомфінпослуг удосконалила захист інтересів споживачів на ринку страхування життя

Чистий прибуток Групи АХА вперше перевищив 6 млрд євро

Чистий прибуток Групи АХА вперше перевищив 6 млрд євро

Найпопулярніші статті