< Повернутися до списку

СК "SPARE" присвоєно рейтинг на рівні uaA+

СК "SPARE" присвоєно рейтинг на рівні uaA+

12 Лютого 2018

972

5 лютого 2018 року за результатами дослідження рейтинговий комітет РА "Стандарт-Рейтинг" (Україна) прийняв рішення про присвоєння кредитного рейтингу / рейтингу фінансової стійкості (надійності) страховика товариству з додатковою відповідальністю "Страхова компанія SPARE ("Спейр", код ЄДРПОУ 39213513) на рівні uaA+ за національною шкалою.

Приймаючи рішення про присвоєння рейтингу, агентство керувалося наступними висновками:

  1. СК SPARE відноситься до категорії невеликих страховиків. Компанія демонструє високий рівень виплат і здатність генерувати прибуток у складний економічний період, є добре керованою та має певний запас міцності через наявність якісного перестраховочного забезпечення та ліквідності.
  2. Компанія отримує більше 70% свого валового бізнесу від юридичних осіб. 90% брутто-премій СК SPARE припадає на один вид страхування (страхування відповідальності перед третіми особами). Виявлений факт характеризує рівень диверсифікації компанії за видами страхування як близький до задовільного.
  3. За 2017 рік компанія суттєво наростила права вимоги до перестраховиків (з 0,2 тис. грн. до 13,524 млн. грн.), грошові кошти на поточних рахунках зросли в 16,74 рази, а нерухоме майно збільшилось на 180,45%. Станом на початок 2018 року на рахунках компанії було 7,243 млн. грн, що складає 150,38% у порівнянні з річним обсягом виплат страховика, і 25% від його зобов’язань. Сприймаючи статистику щодо ліквідності страховика слід враховувати, що значний обсяг зобов’язань компанії покритий за рахунок перестрахування.
  4. На 31.12.2017р. співвідношення між власним капіталом страховика та зобов’язаннями складало 111,03%, що перевищує середньо-ринкове значення по компаніях, які спеціалізуються на класичному страхуванні. На думку агентства, за результатами роботи СК SPARE за 2016 та 2017 роки в наступних періодах компанії підтримка акціонерів не знадобиться.
  5. За час своєї роботи компанія не мала судових спорів із контрагентами, податковою владою та регуляторами фінансового ринку. На момент присвоєння рейтингу страховик не мав податкового боргу.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Поділитися:

Компанії з новини

СГ «ТАС» допомагатиме клієнтам при оформленні е-поліса

СГ «ТАС» допомагатиме клієнтам при оформленні е-поліса

Страхування на основі геолокації

Страхування на основі геолокації

Найпопулярніші статті