< Повернутися до списку

Страхові компанії в паніці, автопілот Tesla позбавить їх прибутку

Страхові компанії в паніці, автопілот Tesla позбавить їх прибутку

9 Червня 2017

1300

Після запуску системи автопілота число ДТП за участю електромобілів Tesla скоротилося на 40%. Згодом безпілотне ПО компанії зробить водіння настільки безпечним, що страховка зажадає мінімальних витрат. Страхові служби вже почали готуватися до навали технології, яка має всі шанси підірвати існуючий ринок.

Tesla вже продає в Австралії та Гонконгу електромобілі, до вартості яких входить страховка і обслуговування. Згодом компанія буде автоматично включати страховку в ціну машини, а покупцям електрокарів не доведеться витрачати час і гроші на вибір страхового агента.

Пакетна пропозиція не єдина загроза страховому бізнесу з боку Tesla. За даними Національного управління безпеки руху на трасах (NHTSA), після установки функції автопілота число аварій за участю електрокарів Tesla скоротилося на 40%. Згідно зі статистикою NHTSA, в США 94% аварій відбувається з вини людини. Системи автопілотування здатні змінити цей показник.

Як тільки компанія впровадить поліпшену версію автопілота, цей показник може вирости ще на кілька десятків відсотків. Глава Tesla Ілон Маск очікує, що зростання безпеки безпілотників змусить страхові компанії скорочувати ціни на свої послуги.

За даними аудиторської фірми KPMG, через 25 років у міру поширення безпілотних технологій ринок приватного автострахування скоротиться на 40%. Нести відповідальність за ДТП буде не власник автомобіля, а компанія-виробник. Volvo вже заявила, що буде відповідати за будь-які інциденти за участю своїх безпілотників. Однак остаточно ступінь відповідальності визначатиме регулятор в кожній країні. Як зазначає Business Insider, правила встановлять в результаті судових прецедентів.

Безпілотники не тільки скоротять витрати на страховку, але і в цілому допоможуть економити кошти в різних областях. Згідно зі звітом аналітичного центру Securing America's Future Energy і фонду the Ruderman Family, поширення безпілотників дозволить щорічно економити на охороні здоров'я $19 млрд. У цілому робомобілі економили б до $1,3 трлн за рахунок підвищення продуктивності, скорочення витрат на паливо і зменшення числа ДТП.

Джерело: Хайтек

Поділитися:

Компанії з новини

Туристам загрожує обов'язкова покупка страховки для в'їзду в Таїланд

Туристам загрожує обов'язкова покупка страховки для в'їзду в Таїланд

Страховий ринок показав зниження за чистим прибутком, які причини і що чекає ринок у майбутньому

Страховий ринок показав зниження за чистим прибутком, які причини і що чекає ринок у майбутньому

Найпопулярніші статті