< Повернутися до списку

Україна «по-тихому» лідирує в революції криптовалют

Україна «по-тихому» лідирує в революції криптовалют

18 Квітня 2017

1662

Приємно бути у чомусь першими, випереджаючи навіть такі країни, як Сполучені Штати Америки. І на думку американського експерта, є така сфера, в якій наша країна обійшла всіх - криптовалюти. Директор з комунікацій R Street Institute і політичний аналітик Бен Карнс написав колонку на Forbes про те, чому Україна «по-тихому» лідирує в революції цифрових валют.

В Україні часто жартують про те, як вижити на офіційну зарплату. На думку Карнса, всеосяжна корупція і чисто українська ментальність «хата з краю» стали плацдармом для формування в країні унікальних умов для розвитку технологій. За межами війни з Росією і економічної нестабільності тихо розвивається цифрова революція у формі практично безпрецедентного прийняття криптовалют, таких як біткоін.

Біткоін заснована на технології блокчейн, яка дозволяє валюті бути децентралізованою, а отже анонімною, захищеною і стабільною. Це робить криптовалюти чимось на зразок відкритої, прозорої грошової системи. У вересні 2016 року в Києві з'явився перший центр розробки та вивчення Blockchain. Його відкрили американська технологічна компанія Innovecs і співзасновник Bitcoin Foundation Ukraine Михайло Чобанян з метою запропонувати цю технологію в банківській сфері для комерційного використання, а в державному секторі - для боротьби з корупцією.

«Україна взяла біткоін з розпростертими обіймами, коли багато громадян стали використовувати цю валюту для захисту від шаленої інфляції і нестабільності гривні, яка в результаті затяжної кризи втратила 80% вартості. У 2014 році майже 5000 банкоматів по всій країні запропонували можливість купувати біткоіни за готівку так само легко, як здійснювати традиційні банківські операції.

А в минулому році один український сервіс з продажу біткоінів відзвітував про п'ятикратне збільшення попиту, і в цілому країна стала першим в світі регульованим ринком, який став пропонувати ф'ючерсні контракти в біткоінах», - пише Карнс.

Дійсно, за даними спільного дослідження юридичної компанії Axon Partners і консалтингової компанії ForkLog Research, Україна входить в топ-10 країн за кількістю користувачів біткоін і має активне криптовалютне співтовариство. Більш того, децентралізовані технології планують застосовувати на державному рівні. Проте, правовий статус цієї сфери в Україні все ще не визначений і до криптовалютних операцій застосовуються стандартні правила оподаткування, хоча НБУ і вивчає досвід інших країн.

Саме прагнення українського уряду впроваджувати блокчейн на державному рівні найбільше схвилював Карнса. Як приклад він наводить систему електронних аукціонів Auction 3.0 із застосуванням технології блокчейн, яку анонсував міністр фінансів Олександр Данилюк в липні 2016 року на конференції в Одесі. Проект створюється в рамках проекту «Cashless Economy», ініційованого НБУ, який обіцяли розгорнути до 2020 року. Аукціон ж покликаний допомогти країні покласти край корупції в області приватизації державних володінь, зробивши процес покупки повністю відкритим і прозорим.

У настільки різкому ривку України в бік цифрових валют Карнс вбачає сумну іронію. Адже Україна - одна з націй, найбільш схильних до політичних змін в США з приходом до влади Дональда Трампа. А саме його прагненню налагодити відносини з Росією. Адже Штати стали найбільшим кредитором нашої країни, що дає їм можливість диктувати Україні свої умови. І тим не менше, Карнс вважає, що Штатам є чому повчитися у нас.

«Прихильність України до пошуку нових маршрутів в ім'я прозорості є гідним поваги прикладом для американської політичної сфери, все сильніше занурюючись в навмисну ​​обфускацію і «альтернативні факти», - підсумував Карнс.

Джерело: AIN.UA

Поділитися:

Компанії з новини

«Укренерго» застрахувало своїх співробітників на 7 млн. грн.

«Укренерго» застрахувало своїх співробітників на 7 млн. грн.

Стало відомо, скільки українці будуть доплачувати за лікування по страховці

Стало відомо, скільки українці будуть доплачувати за лікування по страховці

Найпопулярніші статті