< Повернутися до списку

Як перевірити дію електронного ОСЦПВ

Як перевірити дію електронного ОСЦПВ
author
Автор:
Єва Антонова

29 Листопада 2019

1751

Оформляти ОСЦПВ із 2018 року можна через смартфон, з дому, не відвідуючи офіс страхової фірми. Це економить час, а також дає можливість перевірити безпеку угоди відразу. Розповідаємо все, що потрібно знати про електронний документ:

Коротко: навіщо і як оформляти ОСЦПВ

ОСЦПВ — страхує відповідальність водія в ДТП. Державний поліс повинен оформляти кожен водій. Тому що мова йде не про збереження його майна, а збереження здоров’я та майна інших людей на дорозі. Тих, хто може постраждати в ДТП із вини водія іншого автомобіля. Щоби не сталося ситуації, коли необхідно сплатити дороге лікування й ремонт, а винуватець аварії не виплачує гроші — тому що такої суми немає. Гроші виплачує компанія, яка застрахувала водія. Або ж, в окремих випадках, Моторне транспортне страхове бюро України.

Оформляють документ в офісах, іноді кур’єр із документами приїжджає до будинку, але найбільш зручний варіант — укласти договір онлайн.

Так менше ризиків переплатити або потрапити на шахраїв, які пропонують занадто дешевий документ. Вибравши компанію — перевіряйте її на сайті МТСБУ, у базі повинна бути інформація про всі надійні компанії.

Переваги електронної страховки

Розповідаємо про головні переваги, а також про побоювання, пов’язані з електронною версією документа:

З електронним документом рідше потрапляють на шахраїв. Всупереч поширеній думці про шахрайство в інтернеті — паперовий поліс підробляють найчастіше, ніж електронний. У паперовому можна підробити печатку, бланк, неправильно внести дані, які не можна швидко перевірити. В електронному ж — ви відразу перевіряєте справжність і дію на сайті МТСБУ.

Дешево і швидко — це не порожня обіцянка. Дешево — бо компанія теж не витрачає гроші на оренду офісів, зарплати працівникам, оформлення паперових примірників із печатками. А швидко — тому що не витрачаєте час на дорогу й заповнення паперів в офісі. Купити електронний поліс ОСЦПВ просто, ввели дані на сайті і вже через 10 хвилин отримали страховку на свою пошту.

Зручно. Поліс не загубиться, що не пошкодиться й не знадобиться купа часу на його відновлення. Електронний примірник можна зберегти на пошті, у телефоні, на комп’ютері. Надрукувати і зберігати в бардачку. Крім того, зручно вибирати поліс, коли ніхто не квапить із рішенням. Самостійно вивчаєш інформацію про різні компанії, рахуєш вартість і приймаєш обдумане рішення без агітації страхового агента.

Не обов’язково мати оригінальний паперовий ОСЦПВ. Серед водіїв є побоювання, що на дорозі можуть оштрафувати за його відсутність. Раніше бували випадки, коли оштрафували водія, аргументуючи штраф тим, що електронний документ — не дійсний. Але з початку 2018 року Національна комісія фінансових послуг — видала розпорядження, яким підтверджується законність електронного поліса. А значить це не порушення і штраф виписувати незаконно. Поліціянт сам повинен зайти в базу МТСБУ й перевірити дійсність страхування, якщо є така необхідність.

Як перевірити дію електронного ОСЦПВ

Навіщо перевіряти дію ОСЦПВ? Щоби зрозуміти, до якого числа буде активна страховка. Чи зможете вчасно оформити нову й не виникне ситуації, коли на кілька днів залишилися не застрахованими й потрапили в ДТП. Також, щоби перевірити, що страхова компанія видала вам справжній поліс, який внесли в офіційну базу. Для перевірки зробіть такі дії:

  • Зайдіть на офіційний сайт Моторного транспортного страхового бюро України. Там є Централізована база даних із відкритим доступом.
  • У форму для запиту введіть дані на вибір: номер вашого транспорту або ж номер і дату  документа ОСЦПВ. Почніть пошук — вам покажуть всю інформацію із зазначеним терміном дії.
  • Що робити, якщо в системі немає інформації про вашу страховку? Перевірте, чи правильно ввели всі номери. Можливо, ви помилилися в цифрах. Зробіть запит ще раз.

Якщо тільки оформили страховку — не варто хвилюватися. Може пройти кілька днів, поки дані введуть у базу. Через кілька днів інформація так і не з’явилася? Зверніться до страхової фірми й запитайте про активацію свого документа.

У разі, якщо в інформації зазначено, що поліс оформлений на інший транспорт, загублений або зіпсований, у нього закінчився термін дії — значить страховик неправильно вніс дані, або намагається провернути махінацію. Тоді слід повідомити про проблему в МТСБУ.

А щоби цього не сталося — заздалегідь перевіряйте надійність і репутацію страхової компанії, до якої збираєтеся звернутися

Навіщо і як оформляти ОСЦПВ❓

Державний поліс повинен оформляти кожен водій

Які переваги електронної страховки❓

Дешево і швидко — це не порожня обіцянка

Як перевірити дію електронного ОСЦПВ❓

Зайдіть на офіційний сайт Моторного транспортного страхового бюро України. Там є Централізована база даних із відкритим доступом

Поділитися:

Компанії з новини

Як купити страховку в Ізраїль? Важливі рекомендації

Як купити страховку в Ізраїль? Важливі рекомендації

Порівняння туристичних страховок

Порівняння туристичних страховок

Найпопулярніші статті