06.12.2019
2165
Чим відрізняється страховка за 100 гривень від тої, яка коштує кілька тисяч? Чи може дешеве туристичне страхування бути таким же надійним, як елітний пакет послуг? Як не потрапити на шахраїв, вибираючи поліс?
Відповідаємо на всі ці питання й порівнюємо різні види страхових полісів, щоб у них розібратися:
Перше, що може збентежити при виборі страховки, це різниця в ціні. Одна може обійтися навіть менше, ніж 100 гривень, а ціна іншої перевищує кілька тисяч. Чому так?
То який поліс вибрати: найдешевший або дорогий варіант? Оптимальне рішення: вибрати той документ, який підходить під усі ваші очікування й умови поїздки. А, відштовхуючись від цього, уже шукати вигідні пропозиції.
Чи є між цими двома варіантами якась різниця? З одного боку, і те, й інше — туристична страховка, яка покриває витрати на лікування при нещасних випадках у поїздці. Але, усе частіше страхові компанії продають саме електронний варіант за дуже вигідною ціною. Чому так? Їм не потрібно витрачати гроші на оренду офісів по всій країні, наймати багато працівників. Адже головне забезпечити працездатність сайту й менеджерів, а клієнт зможе купити послугу в будь-якому місті.
А вам яка різниця, паперовий документ чи ні? Крім економії, електронний варіант вигідний тим, що він не загубиться й не пошкодиться. Адже у вас завжди буде копія на пошті, її можна просто завантажити наново. Навіть друкувати не обов’язково, можна просто зберігати в телефоні.
Як паперовий, так і електронний поліс зручно шукати в інтернеті, але останній можна відразу ж і придбати. Не потрібно нікуди їхати чи чекати, поки кур’єр доставить конверт із договором. Уже через 15 хвилин готовий поліс буде у вас у смартфоні. Навіть якщо спочатку забули про нього, і купуєте вже в аеропорту.
Від типу страховки залежить її вартість. Звичайна медична — обійдеться найдешевше. Та, у яку включені інші туристичні послуги, наприклад, страхування багажу — уже зросте в ціні. Страховка, з якої ви можете займатися спортом або, навіть, працювати — це теж інша вартість.
Але, крім ціни, що впливає на їх різновид? Наведемо приклад: клієнт вибрав звичайну туристичну страховку і відправився в подорож на Балі. Там він катався на мотоциклі, займався серфінгом, пробував ще якийсь спорт. А потім отримав травму й потрапив до лікарні. Звичайна медична страховка може покрити виклик невідкладної допомоги, але не все лікування. Тому що клієнт замовив найдешевшу страховку, і не вказав, що збирається займатися спортом.
Або ж, клієнт вибрав страховку на рік і поїхав пожити в іншій країні. Там він влаштувався на підробіток і отримав травму в робочий час. Лікування йому не покриють, оскільки для цього повинна бути страховка з метою робочої поїздки.
Щоби цього не сталося, краще відразу вибирати документ, який підходить за всіма параметрами. Тоді не виявиться так, що ви купили його даремно, ще й заплатили за лікування після травми.
Які ще є відмінності в туристичних полісах? Один із найважливіших: фірма, яка надає послуги. Якщо ви знайшли потрібний вид документа і збираєтеся вже його купувати — не поспішайте. Перегляньте відгуки про компанії на тематичних сайтах. Дізнайтеся від клієнтів, покривали їм витрати на лікування, коли виникла така необхідність? Чи не було скандальних випадків, затримок виплат?
Висновок: щоб із безлічі страхових документів вибрати той, який потрібен вам, орієнтуйтеся на найбільш важливі чинники. Це репутація страхової компанії, вид поліса й що він покриває. А ціна і відмінність між паперовим і електронним документом, це вже другорядні показники. Адже головне, щоби страховка була не просто формальним паперцем, а працювала. І, у разі необхідності, нею можна було скористатися
Ціна, зазвичай, залежить від чинників і послуг, включених у документ
Частіше страхові компанії продають саме електронний варіант
Звичайна медична — обійдеться найдешевше. Та, у яку включені інші туристичні послуги, наприклад, страхування багажу — уже зросте в ціні