< Повернутися до списку

Національна поліція та МТСБУ посилять боротьбу зі шахраями по розповсюдженню фальшивих полісів ОСЦПВ

Національна поліція та МТСБУ посилять боротьбу зі шахраями по розповсюдженню фальшивих полісів ОСЦПВ

13 Лютого 2017

1426

МТСБУ почала масштабну співпрацю з Національною поліцією в сфері запобігання зловживань на ринку ОСЦПВ і розширення інформаційної взаємодії. Такі завдання були поставлені в ході наради за участю представників МВС, Національної поліції, МТСБУ та страховиків.

Останні факти викриття Одеським управлінням СБУ злочинного угруповання, яке займалося виготовленням та розповсюдженням фальшивих полісів ОСЦПВ яскраво доводять необхідність прийняття додаткових заходів для припинення і попередження правопорушень на ринку ОСАЦВ.

Високий рівень якості підробок значно ускладнює процес перевірки поліса ОСЦПВ працівниками поліції.

- «Бюро надає інформаційну, консультаційну та експертну допомогу працівникам Національної поліції в розслідуванні кримінальних проваджень за фактами шахрайства та підробки страхових полісів», - заявив Володимир Шевченко, генеральний директор МТСБУ. - «Однак, на даний момент протидіяти цим злочинам тільки силами МТСБУ неможливо. Національна поліція законодавчо наділена відповідними повноваженнями і має важелі впливу на цю ситуацію».

За оцінками МТСБУ, обсяг ринку фальшивих полісів в Україні становить близько 10% від загальної кількості укладених договорів ОСЦПВ. Сума недоотриманих страховим ринком платежів по ОСЦПВ перевищує 300 млн. грн.

Середній рівень виплат по ОСЦПВ більше 30% від обсягу премій, а це означає, що страхувальники не отримують більше 100 млн. грн. страхового відшкодування, впевнені в Бюро.

За словами Генерального директора МТСБУ Володимира Шевченка, з аналізу звернень та скарг українських автовласників, які купили фальшивку і виявили це вже при настанні ДТП, стало ясно, що немає сенсу, і просто не вистачить ресурсів боротися з окремими фактами шахрайства - треба «дивитися в корінь» , виявляти організаторів виробництва і збуту оптових партій фальшивок.

А це вже вимагає налагодженої системи співпраці не тільки з МВС, але і з управлінням контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ.

В ході наради були розглянуті особливості здійснення контролю за наявністю поліса ОСЦПВ з боку представників Національної поліції.

За результатами наради прийнято рішення про проведення виїзних семінарів за участю працівників МТСБУ в кожному з регіональних управлінь Національної поліції.

- «Нами підготовлено методичні та довідкові матеріали з проблемних питань поводження полісів обов'язкового страхування. Наші фахівці готові виїжджати в регіональні управління поліції для проведення відповідних теоретичних і практичних занять та надавати консультативну допомогу, в питаннях ОСЦПВ, при оформленні ДТП і складанні протоколів про адміністративне порушення», - зазначив начальник адміністративно-господарського департаменту МТСБУ Роман Коваленко.

Особливу увагу учасники наради приділили питанням організації обміну інформацією між МТСБУ та МВС України, можливості використання даних Єдиної централізованої бази даних МТСБУ співробітниками Національної поліції України для здійснення контролю за наявністю у власників транспортних засобів договорів ОСЦПВ.

В результаті консультацій створено робочу групу за участю представників зазначених відомств для реалізації заходів, спрямованих на інтеграцію ЦБД МТСБУ та інформаційних баз даних Національної поліції МВС України.

- «Питання про можливість оперативної перевірки інформації про наявність страхового покриття у автовласника Нацполіціі особливо актуально, в тому числі і в рамках розробки та впровадження електронного полісу», - заявив голова робочої групи проекту «Впровадження електронного полісу» Андрій Перетяжко. - «Тому ми будемо сприяти налагодженню процесу обміну інформацією, щоб з одного боку автовласник був упевнений в якості страхового захисту, а поліція мала можливість оперативно перевіряти наявність страхового покриття без додаткових запитів до ЦБД МТСБУ».

Джерело: forinsurer.com

Скориставшись нашим калькулятором, Ви можете розрахувати поліс Автоцивілки від перевірених компаній.

 

Розрахувати вартість Автоцивілки

Поділитися:

Компанії з новини

В Україні очікується масове закриття страхових компаній

В Україні очікується масове закриття страхових компаній

Завершилася розробка і тестування програмного забезпечення для роботи "електронного поліса"

Завершилася розробка і тестування програмного забезпечення для роботи "електронного поліса"

Найпопулярніші статті