< Повернутися до списку

У яких страхових компаніях можна купити е-поліс ОСЦПВ

У яких страхових компаніях можна купити е-поліс ОСЦПВ
author
Автор:
Єва Антонова

7 Жовтня 2019

1079

З кінця 2018 року можна не тільки купити поліс в інтернеті, але й користуватися ним виключно в електронному вигляді. Електронний документ має таку ж силу, як паперовий, що набагато спрощує життя, і водіям, і страховим фірмам. Фірми можуть не відкривати додаткові офіси. Адже всі дії відбуваються онлайн, так і клієнтам купувати послугу куди зручніше.

Попри таку зручну зміну, водії не поспішають купувати Автоцивілку в електронному вигляді. Моторне транспортне страхове бюро України склало статистику, згідно з якою до 2019 року е-поліс вибрали тільки 5 % власників транспорту. Інші продовжують звертатися за паперовою страховкою. Чому так відбувається? Можливо, водії все ще бояться, що їх оштрафують за відсутність паперової страховки. Або ж не знають, у яких компаній купувати цей документ і не потрапити на шахраїв. Щоби розвіяти сумніви, відповідаємо на популярні питання:

В яких страхових компаніях можна купити е-поліс?

Усі компанії, які мають право продавати поліси, у тому числі електронні, отримують ліцензію від МТСБУ. У 2019 їх число зросло: понад три десятки компаній продають електронний ОСЦПВ в інтернеті. Але звертаються зазвичай до найбільш популярних страхових компаній, які першими запровадили нову систему.

Найбільшу кількість е-полісів купують у таких компаній, як ПЗУ Україна і VUSO, а також Княжа і Провідна. Уже після них йдуть СГ ТАС, Оранта та УПСК. У решти компаній також купують електронні страховки, але вже в меншій кількості.

У чому переваги електронного поліса ОСЦПВ?

Систему електронного страхування впровадили не просто так, в ній є низка переваг для українських водіїв:

  • Система покупки. Це набагато зручніше, ніж раніше. Усі документи, які подаються на оформлення поліса, заповнюються Вами в електронному вигляді. Просто вибираєте звичні параметри, щоби розрахувати вартість ОСЦПВ в онлайн-калькуляторі, а потім заповнюєте необхідні дані. Оплата здійснюється банківською картою, безготівковим розрахунком. Вказуєте електронну адресу, а на неї вам приходять: страховка та квитанція про оплату.
  • Цей поліс купувати дешевше. Чому? Страхові компанії зацікавлені в тому, щоби продавати все онлайн. Не потрібно орендувати офіси, наймати більше співробітників, друкувати купу документів. Не потрібно відправляти поліси поштою, відвозити, посилати кур’єрів. Це економія і грошей, і часу співробітників. А значить і платить клієнт менше, адже послуга набагато спрощується.
  • Цей поліс не загубиться. Паперовий документ може пом’ятися або порватися, на ньому може стертися фарба. Поліс може зіпсуватися від вологи, випасти й загубитися, згоріти — що завгодно. Водночас, у водія не буде електронної копії, яку можна заново друкувати. Доведеться витрачати час на відновлення паперової страховки в компанії, до якої зверталися. З електронним полісом усе куди надійніше — можна зберігати його на декількох пристроях: у планшеті, смартфоні, комп’ютері. Друкувати нові копії за необхідності або зовсім користуватися тільки електронним оригіналом.
  • Ви самі обираєте компанію. Агенти з продажу намагаються не відпускати клієнта, якщо він прийшов до них в офіс. Вони обіцяють, умовляють і стверджують що в цій компанії найвигідніша пропозиція. А вдома, сидячи за комп’ютером, є можливість спокійно вибрати страховку. Порівняти всі популярні компанії та їх розцінки, вибрати найбільш вигідні умови й, головне, вивчити відгуки від реальних клієнтів.

Які побоювання бувають щодо такої страховки

Багатьом водіям вони здаються підозрілими й ненадійними. Клієнти бояться попастися на підробку. Але цей документ також реєструється через базу МТСБУ. Його, як і паперовий, можна перевірити на справжність — у плані безпеки вони нічим не відрізняються.

Часто клієнти побоюються, адже чули про штрафи за відсутність паперового оригіналу ОСЦПВ. Раніше такі випадки відбувалися, але оскільки розпорядження про визнання е-полісів діє уже понад рік — кожен повинен знати про відсутність штрафів. Якщо недобросовісний поліціянт вирішить виписати штраф — покликайтеся на розпорядження Національної комісії фінансових послуг, яке вийшло ще на початку 2018 року. У ньому чітко прописано — е-поліс має таку ж силу, як паперовий.

Розвіяти побоювання не так уже і складно, як і помітити явні переваги електронного документа. Щоб убезпечити себе й без складнощів придбати е-поліс — досить вибрати компанію, у якій ця послуга має попит.

З кожним днем електронні поліси ОСЦПВ набувають все більше і більше українців, а незабаром, вони і зовсім повністю витіснять свої паперові аналоги

Поділитися:

Компанії з новини

Туристична страховка в Таїланд

Туристична страховка в Таїланд

Страховка на Балі. Яку краще вибрати

Страховка на Балі. Яку краще вибрати

Найпопулярніші статті