07.10.2019
1743
З кінця 2018 року можна не тільки купити поліс в інтернеті, але й користуватися ним виключно в електронному вигляді. Електронний документ має таку ж силу, як паперовий, що набагато спрощує життя, і водіям, і страховим фірмам. Фірми можуть не відкривати додаткові офіси. Адже всі дії відбуваються онлайн, так і клієнтам купувати послугу куди зручніше.
Попри таку зручну зміну, водії не поспішають купувати Автоцивілку в електронному вигляді. Моторне транспортне страхове бюро України склало статистику, згідно з якою до 2019 року е-поліс вибрали тільки 5 % власників транспорту. Інші продовжують звертатися за паперовою страховкою. Чому так відбувається? Можливо, водії все ще бояться, що їх оштрафують за відсутність паперової страховки. Або ж не знають, у яких компаній купувати цей документ і не потрапити на шахраїв. Щоби розвіяти сумніви, відповідаємо на популярні питання:
Усі компанії, які мають право продавати поліси, у тому числі електронні, отримують ліцензію від МТСБУ. У 2019 їх число зросло: понад три десятки компаній продають електронний ОСЦПВ в інтернеті. Але звертаються зазвичай до найбільш популярних страхових компаній, які першими запровадили нову систему.
Найбільшу кількість е-полісів купують у таких компаній, як ПЗУ Україна і VUSO, а також Княжа і Провідна. Уже після них йдуть СГ ТАС, Оранта та УПСК. У решти компаній також купують електронні страховки, але вже в меншій кількості.
Систему електронного страхування впровадили не просто так, в ній є низка переваг для українських водіїв:
Багатьом водіям вони здаються підозрілими й ненадійними. Клієнти бояться попастися на підробку. Але цей документ також реєструється через базу МТСБУ. Його, як і паперовий, можна перевірити на справжність — у плані безпеки вони нічим не відрізняються.
Часто клієнти побоюються, адже чули про штрафи за відсутність паперового оригіналу ОСЦПВ. Раніше такі випадки відбувалися, але оскільки розпорядження про визнання е-полісів діє уже понад рік — кожен повинен знати про відсутність штрафів. Якщо недобросовісний поліціянт вирішить виписати штраф — покликайтеся на розпорядження Національної комісії фінансових послуг, яке вийшло ще на початку 2018 року. У ньому чітко прописано — е-поліс має таку ж силу, як паперовий.
Розвіяти побоювання не так уже і складно, як і помітити явні переваги електронного документа. Щоб убезпечити себе й без складнощів придбати е-поліс — досить вибрати компанію, у якій ця послуга має попит.
З кожним днем електронні поліси ОСЦПВ набувають все більше і більше українців, а незабаром, вони і зовсім повністю витіснять свої паперові аналоги