< Повернутися до списку

Без керівників і ради директорів, такими будуть компанії в майбутньому завдяки DAO

Без керівників і ради директорів, такими будуть компанії в майбутньому завдяки DAO

26 Квітня 2017

1804

Ми зможемо позбутися поганих босів раз і назавжди. Принаймні, ця обіцянка радикально нового типу організації, заснованої на технології блокчейн.

Це називається Децентралізована автономна організація (DAO), і у неї немає СЕО, фінансового директора або віце-президентів. Немає ніякої ієрархії взагалі.

Звичайно, кожен раз, коли ви поєднуєте людей в одну групу, обов'язково повинна бути політика, але це не буде структура "command and control", до якої більшість з нас звикло.

За загальним визнанням, концепція «DAO» вже встигла показати себе не з кращого боку. Перший великий «DAO», був зламаний, і десятки мільйонів доларів виявилися під загрозою. Але прихильники цієї концепції не втрачають надії на успіх і абсолютно серйозно заявляють, що саме вона ляже в основу компаній майбутнього.

Отже, що таке DAO?

DAO - це комбінація комп'ютерного коду, блокчейна, інтелектуальних контрактів і людей. Засновники DAO створили основні правила управління і продумали як це буде працювати.

У DAO є зацікавлені сторони, які володіють токенами, які представляють собою частку в продуктивності DAO. По суті, вони зацікавлені в збільшенні вартості своїх жетонів, що відбивається в збільшенні попиту.

Не вдаючись в юридичні аспекти цього, у DAO є "акціонери".

DAO.

Чим відрізняється DAO?

Замість ради директорів або керівників вищої ланки, власники токенів (також як акціонери) DAO мають право голосувати «yay» або «nay» по будь-якій пропозиції, що стоїть перед організацією.

Існують деякі правила, які інститути DAO повинні робити настільки ефективними, наскільки це можливо.

Суть полягає в тому, що в DAO замість того, щоб найматися в якості співробітника, ви отримуєте контракт на основі проекту. Потім, після обговорення серед членів спільноти, проходить голосування за пропозицією і, коли воно буде прийнято, почнеться ваша робота.

Принципи роботи в DAO

Після того, як ви подасте пропозицію в DAO, і члени спільноти проголосують за вас, ви включаєтеся в процес і починаєте активно працювати над своїм проектом.

Але припустимо, ви систематично не дотримуєтеся дедлайнів або перевищуєте свої повноваження по відношенню до інших членів спільноти.

У нормальній «командно-контрольній» політиці переважає офісна система. Ваш бос може навіть підтримувати таку вашу поведінку. Таким чином в колективі виникають чвари і розбіжності.

Однак в DAO, якщо ви порушуєте дедлайни або погано ставитеся до людей, знаєте, що відбувається? Тримачі токенів DAO, які голосували за ваш контракт, можуть просто відкликати свої голоси і ви тут же опинитеся "за бортом".

І є ще одна потенційно величезна перевага для цієї структури. Оскільки DAO організована навколо розумних контрактів і цінностей, а не людей і ролей, гнучкість і маневреність для інновацій значно зростають.

Компанії часто говорять про інновації та «шукають краю для проникливості». В ієрархічній організації це дуже складно зробити. Ідеї ​​з «країв» важко знайти, ними складно керувати і їх складно виконати. У плоскій організації співтовариство може згуртуватися і «фінансувати» кращі ідеї з будь-якої точки світу.

Підуть погані шефи

У всіх нас були погані боси. Зазвичай рядові співробітники знають проблему набагато краще, ніж топ-менеджмент. Зрештою, це ті, хто відчуває все на собі. Це розчаровує, і що ще гірше, погані боси займають свою посаду набагато більше, ніж повинні.

У світі DAO у вас немає боса. Але що ще крутіше - відсталі і гальмуючі процес, видаляються швидко і ефективно.

Джерело: Startup Network

 

Поділитися:

Компанії з новини

США збільшили суму вкладень в кібер-страхування на 89%

США збільшили суму вкладень в кібер-страхування на 89%

Allianz став стратегічним інвестором ізраїльського іншуртех-стартапу Lemonade

Allianz став стратегічним інвестором ізраїльського іншуртех-стартапу Lemonade

Найпопулярніші статті