< Повернутися до списку

Чому для поїздки за кордон потрібен поліс "Зелена карта", а не Автоцивілка

Чому для поїздки за кордон потрібен поліс "Зелена карта", а не Автоцивілка

6 Березня 2017

2029

Поліс "Зелена карта" - це аналог Автоцивілки для поїздки за кордон.

Що потрібно врахувати при покупці "Зеленої карти", щоб закордонний вояж не засмутив великим штрафом і не викликав конфлікт з поліцією.

1. Виплати "безлімітні". При поїздці за кордон поліс "Зелена карта" на 100% страхує відповідальність водія перед автомобілістами з інших країн. Моторне транспортне страхове бюро в повному обсязі виплачує іноземцям компенсації після ДТП, які сталися з вини наших водіїв.

У кожній країні встановлений власний ліміт виплат по "Зеленій карті". У країнах ЄС ліміти настільки великі, що їх вистачає на відшкодування збитку після будь-яких аварій. Наприклад, в Польщі виплати на ремонт машини можуть доходити до 1 млн євро, на лікування - до 5 млн євро. У країнах СНД ліміти менші, але їх теж зазвичай вистачає для компенсацій.

За статистикою МТСБУ 2016 року, середній розмір виплат іноземним водіям після аварій становить 2500 євро. Рідко, але все-таки відбуваються і "дорогі" події, коли на ремонт машини потрібна 5-ти або 6-значна сума. Тому згідно із законом про страхування відповідальності водії зобов'язані купувати страховки "Зелена карта" для поїздки в країни ЄС і СНД. Це означає, що грін карта для вашого авто необхідна для візиту в іншу країну на машині, мотоциклі, автобусі або вантажівці.

2. Вартість полісів більша, ніж у Автоцивілки. Вартість поліса Автоцивілки залежить від типу транспорту, місця його реєстрації і об'єму двигуна. На ціну "Зеленої карти" не впливає об'єм двигуна: більш важливу роль відіграють термін дії і країна поїздки. У західних країнах величезні ліміти з виплат після ДТП і Моторне бюро формує для них солідний фонд. Тому "зелені" поліси для візиту в ЄС стоять дорожче, ніж для поїздки по країнам СНД.

Страхові компанії розміщують на своїх сайтах спеціальні калькулятори для розрахунку вартості полісів. Наприклад, дізнатися точну вартість "Зеленої карти" від різних страхових компаній можна на нашому сайті, скориставшись відповідним калькулятором. Водієві треба вказати тип транспорту, термін дії поліса, країну, в яку він зібрався. Зручність сервісу в тому, що на розрахунок треба кілька хвилин. На сайті можна замовити страховку з кур'єрською доставкою.

3. Вартість полісів "Зелена карта" визначає МТСБУ. У страхових компаніях такі поліси коштують однаково. Водії не отримують знижки, як при покупці Автоцивілки, - за безаварійне водіння або за приналежність до пільговиків або пенсіонерам. Не варто витрачати час на пошук компанії, де купити страховку дешевше. В цьому випадку не критичні надійність і фінансові показники страхової компанії. Виплати по "Зеленій карті" гарантує Моторне транспортне страхове бюро.

4. "Гнучкий" графік. Термін дії полісів Автоцивілки - 1 рік. Заради зручності та економії коштів водіїв "Зелені карти" доступні з різним періодом дії і ціною - від 15 днів до 1 року. Наприклад, поліс для легкового автомобіля для поїздки в Білорусь на 3 місяці коштує 1208 грн, а на 1 місяць - 719. Не треба брати найдоступніший 15-денний поліс для тривалої поїздки.

При в'їзді в країну автомобілісти зобов'язані пред'явити митникам дійсну "Зелену карту". Трапляється, що вони також перевіряють страховку у водія і при його поверненні додому. Якщо поліс буде "простроченим", поліція випише штраф. У країнах ЄС подібні штрафи за відсутність поліса набагато більше, ніж у нас (425-850 грн). Так що водіям розумно купувати поліс на весь термін поїздки, а не тільки щоб благополучно в'їхати в потрібну країну. Завдяки цьому поїздка обійдеться без конфліктів і принесе приємні враження.

Джерело: Комсомольська правда

Скориставшись нашим калькулятором Ви можете розрахувати поліс Зеленої карти.

 

Розрахувати вартість ЗК

Поділитися:

Компанії з новини

Застрахуй мене повністю або скільки коштують частини тіла знаменитостей

Застрахуй мене повністю або скільки коштують частини тіла знаменитостей

"Без доброго ставлення клієнтів роздрібної компанією залишатися не можна"

"Без доброго ставлення клієнтів роздрібної компанією залишатися не можна"

Найпопулярніші статті