< Повернутися до списку

ОБЕРЕЖНО, "СИНІЙ КИТ"!

ОБЕРЕЖНО, "СИНІЙ КИТ"!

23 Лютого 2017

2834

Всі ми знаємо, як захоплено люблять сидіти за гаджетами наші діти. Але чи знаємо ми в якому світі перебуває дитина?

Однією з причин, чому варто заглянути в стільниковий телефон вашої дитини, є "Синій кит" - вигадана гра, яка призводить до суїциду! На даний момент, вона дуже активно поширюється в соціальних мережах "Вконтакте" і Instagram.

18.02.2017 в Києві врятували 15-річну дівчинку від самогубства з групи "Синій кит". У групі полягала і її подруга. Увечері дівчинки повинні були виконати останнє завдання - стрибнути з багатоповерхівки. На щастя, їх вдалося врятувати.

Як це відбувається?

У соціальних мережах створюються спеціальні закриті групи, в яких реєструються учасники - "сині кити". Чому "синій кит"? Це єдина тварина, яка вчиняє акт самогубства, викидаючись на берег.

Після цього, з підлітком зв'язується "куратор". Учаснику належить виконати 50 завдань. Весь процес займає близько 2-х місяців. Завдання пов'язані з каліцтвами і небезпекою - вколоти палець до крові, зробити собі боляче, вирізати лезом на руці малюнок, пробігти перед поїздом який мчить і т.д. Після виконання кожного завдання, необхідно надати фото/відео, як доказ.

Кожен день потрібно прокидатися о 4:20 ранку і отримувати нове завдання. В цей час, організм ще не вийшов зі стану сну і таким чином, організатори легко маніпулюють дитиною і вселяють йому думки про самогубство і, врешті-решт, він виконує останнє завдання - суїцид. Якщо дитина боїться і відмовляється, йому скидають посилання (посилання недійсне, показує "404 сторінка не знайдена"), через яку злочинці обчислюють IP-адресу учасника.

Після цього вони називають адресу його проживання і загрожують вбити його, сім'ю або друзів. Перед дитиною ставлять вибір - він або сім'я. Дитяча психіка не витримує такої відповідальності і вирішується на цей крок.

Як зрозуміти, що ваша дитина вже "у грі"?

1. Підліток не висипається, навіть якщо рано лягає спати - простежте, чи спить він в ранні ранкові години.

2. Малює китів, метеликів, єдинорогів.

3. В соціальних мережах полягає в групах, що містять в назві наступне: "Киты плывут вверх", "Разбуди меня в 4.20", f57, f58, "Тихийдом", "Рина ", "Няпока", "Море китов", "50 дней до моего..."

4. Ставить під своїми фото хештеги: # f53, # f57, # f58, # d28, # морекитов, # тихийдом, # хочувигру, # домкитов, # млечныйпуть, # 150звёзд, # ff33, # кураторнапиши.

5. Закрив Вконтакте доступ до докладної інформації, в листуванні з друзями (на особистій стіні) є фрази "розбуди мене о 4.20", "я у грі". І зовсім вже страшно, якщо на стіні з'являються цифри, починаючи від 50 і менше.

6. Переписується в вайбере (і інших месенджерах) з незнайомими людьми, які дають дивні розпорядження.

7. На тілі дитини стали з'являтися шрами, надрізи, подряпини.

Що робити, якщо дитина вже "у грі"?

Якщо виявиться, що ваша дитина все таки грає, не потрібно в паніці встановлювати тотальний контроль над нею - забирати телефон, закривати будинки і т.д. Адже в 21 столітті підліток, якщо захоче, завжди знайде гаджет і доступ в мережу. І чим більше ви будете його обмежувати - тим більше у нього буде бажання обійти заборону.

Не контролюйте, а підтримайте. Зараз це як ніколи важливо. Більше обіймайте його, розповідайте, що в його віці ви теж помилялися, встрявали в якісь небезпеки, і вам допоміг хтось із дорослих. Якщо розумієте, що зараз дитина вас не сприймає, попрохайте його говорити з тим дорослих, кому він довіряє - шкільним психологом, родичем і т.д.

Ні в якому разі не сваріть дитину. Проявіть інші емоції - заплачте, покажіть, як сильно ви засмучені і як за нього хвилюєтеся.

Навіть якщо ви впевнені, що у вашій родині все добре, зайва пильність не завадить. Подібні ігри - той випадок, коли вторгнення в приватне життя дитини виправдане. Бережіть своїх дітей!

Поділитися:

Компанії з новини

1.5 мільярда гривень - на стільки був застрахований авіапарк Порошенка у 2017 році

1.5 мільярда гривень - на стільки був застрахований авіапарк Порошенка у 2017 році

Застрахуй мене повністю або скільки коштують частини тіла знаменитостей

Застрахуй мене повністю або скільки коштують частини тіла знаменитостей

Найпопулярніші статті