23.02.2017
2991
Всі ми знаємо, як захоплено люблять сидіти за гаджетами наші діти. Але чи знаємо ми в якому світі перебуває дитина?
Однією з причин, чому варто заглянути в стільниковий телефон вашої дитини, є "Синій кит" - вигадана гра, яка призводить до суїциду! На даний момент, вона дуже активно поширюється в соціальних мережах "Вконтакте" і Instagram.
18.02.2017 в Києві врятували 15-річну дівчинку від самогубства з групи "Синій кит". У групі полягала і її подруга. Увечері дівчинки повинні були виконати останнє завдання - стрибнути з багатоповерхівки. На щастя, їх вдалося врятувати.
У соціальних мережах створюються спеціальні закриті групи, в яких реєструються учасники - "сині кити". Чому "синій кит"? Це єдина тварина, яка вчиняє акт самогубства, викидаючись на берег.
Після цього, з підлітком зв'язується "куратор". Учаснику належить виконати 50 завдань. Весь процес займає близько 2-х місяців. Завдання пов'язані з каліцтвами і небезпекою - вколоти палець до крові, зробити собі боляче, вирізати лезом на руці малюнок, пробігти перед поїздом який мчить і т.д. Після виконання кожного завдання, необхідно надати фото/відео, як доказ.
Кожен день потрібно прокидатися о 4:20 ранку і отримувати нове завдання. В цей час, організм ще не вийшов зі стану сну і таким чином, організатори легко маніпулюють дитиною і вселяють йому думки про самогубство і, врешті-решт, він виконує останнє завдання - суїцид. Якщо дитина боїться і відмовляється, йому скидають посилання (посилання недійсне, показує "404 сторінка не знайдена"), через яку злочинці обчислюють IP-адресу учасника.
Після цього вони називають адресу його проживання і загрожують вбити його, сім'ю або друзів. Перед дитиною ставлять вибір - він або сім'я. Дитяча психіка не витримує такої відповідальності і вирішується на цей крок.
1. Підліток не висипається, навіть якщо рано лягає спати - простежте, чи спить він в ранні ранкові години.
2. Малює китів, метеликів, єдинорогів.
3. В соціальних мережах полягає в групах, що містять в назві наступне: "Киты плывут вверх", "Разбуди меня в 4.20", f57, f58, "Тихийдом", "Рина ", "Няпока", "Море китов", "50 дней до моего..."
4. Ставить під своїми фото хештеги: # f53, # f57, # f58, # d28, # морекитов, # тихийдом, # хочувигру, # домкитов, # млечныйпуть, # 150звёзд, # ff33, # кураторнапиши.
5. Закрив Вконтакте доступ до докладної інформації, в листуванні з друзями (на особистій стіні) є фрази "розбуди мене о 4.20", "я у грі". І зовсім вже страшно, якщо на стіні з'являються цифри, починаючи від 50 і менше.
6. Переписується в вайбере (і інших месенджерах) з незнайомими людьми, які дають дивні розпорядження.
7. На тілі дитини стали з'являтися шрами, надрізи, подряпини.
Якщо виявиться, що ваша дитина все таки грає, не потрібно в паніці встановлювати тотальний контроль над нею - забирати телефон, закривати будинки і т.д. Адже в 21 столітті підліток, якщо захоче, завжди знайде гаджет і доступ в мережу. І чим більше ви будете його обмежувати - тим більше у нього буде бажання обійти заборону.
Не контролюйте, а підтримайте. Зараз це як ніколи важливо. Більше обіймайте його, розповідайте, що в його віці ви теж помилялися, встрявали в якісь небезпеки, і вам допоміг хтось із дорослих. Якщо розумієте, що зараз дитина вас не сприймає, попрохайте його говорити з тим дорослих, кому він довіряє - шкільним психологом, родичем і т.д.
Ні в якому разі не сваріть дитину. Проявіть інші емоції - заплачте, покажіть, як сильно ви засмучені і як за нього хвилюєтеся.
Навіть якщо ви впевнені, що у вашій родині все добре, зайва пильність не завадить. Подібні ігри - той випадок, коли вторгнення в приватне життя дитини виправдане. Бережіть своїх дітей!