< Повернутися до списку

Що не покриває туристичний страховий поліс

Що не покриває туристичний страховий поліс
author
Автор:
Єва Антонова

15 Жовтня 2019

816

У разі купівлі поліса, перед подорожжю, потрібно розібратися в тому, які саме ви купуєте послуги. Це тільки медичний поліс, страхування всіх непередбачених обставин або зовсім страховка для туриста, який збирається займатися альпінізмом?

Розуміння того, які бувають види страховок, що вони покривають і не покривають — допоможе підготуватися до поїздки та придбати найкращий із варіантів. А також запобігти ситуації, коли доводиться розбиратися зі страховою компанією, не розуміючи, чому вона не компенсує витрати на лікування після невдалого заняття серфінгом.

Розповідаємо коротко про те, що покриває туристичний поліс, залежно, від його типу. А також детально про те, що цей документ не покриває.

Що покривають різні поліси для туризму

Найдешевший страховий поліс: що входить у вартість.

Мандрівники часто обходяться дешевою туристичною страховкою. Роблять її відразу на рік, звертаються до компанії з вигідними цінами та платять до 500 гривень. Цей документ покриває тільки базові медичні витрати: виклик невідкладної допомоги, консультація лікаря. Купівля ліків, лікування, гіпс і так далі. Вона не поширюється на інші витрати, пов’язані з нещасним випадком.

Розширене покриття: які бувають опції.

Розширений поліс може компенсувати витрати, пов’язані із затримкою або скасуванням транспорту в іншу країну. Також, відшкодувати втрату паспорта, інших документів, багажу. Але за багаж компанія несе відповідальність тільки під час перельотів / переїздів. Якщо щось трапиться з речами під час відпочинку — це вже відповідальність власника.

Одна з найбільш корисних опцій: покриття послуг адвоката, якщо клієнту висунуть звинувачення в порушенні закону. Необхідність може виникнути, наприклад, якщо поїхали в східні країни та зробили щось, не усвідомлюючи незаконність своїх дій.

Також, поліс може покривати візит близької людини до клієнта, який потрапив у стаціонар. Доставлення зламаного транспорту до місця призначення (що вигідно, якщо хтось орендує авто за кордоном), повернення додому раніше терміну, за необхідності.

Страхування для певного виду туризму або певної категорії туристів.

Під такі категорії туристів потрапляють немовлята, жінки на останніх місяцях вагітності та літні люди.

Вид відпочинку може відрізнятися активністю, а відповідно і ймовірністю отримати травму. Гірськолижний відпочинок зазвичай входить у стандартний поліс, а ось інші активності потрібно вказати й доплатити за документ, який покриє можливі збитки. Наприклад, якщо вирішили зайнятися альпінізмом, серфінгом, брати участь у спортивних змаганнях.

Що не покриває страховка для подорожей

Опції, які не включені у вартість цього виду страховки

Приклад: мандрівник придбав звичайний страховий документ зі стандартним покриттям медичних послуг. У поїздці він вирішив зайнятися альпінізмом і отримав травму. Витрати на лікування доведеться взяти на себе. Тому що страхова компанія має право відмовитися від відшкодування травми під час активного відпочинку, про який клієнт не повідомив. Те ж саме стосується багажу, документів тощо.

Страхові випадки, які сталися з клієнтом, що перебував у стані алкогольного сп’яніння

Якщо клієнт, на момент отримання травми, був у стані сильного наркотичного сп’яніння або ж алкогольного — страхова фірма може вирішити, що він сам винен у нещасному випадку. А значить і відповідальність, у тому числі фінансову, повинен нести самостійно.

Що це означає? Якщо клієнта привезуть до лікарні й нададуть йому лікування — аналізи покажуть високий рівень алкоголю або інших речовин у крові. Цю інформацію отримує страховий представник. З огляду на цей факт, витрати на лікування клієнта не компенсують.

Медичні послуги, необхідність яких ви не можете довести

Приклад: стоматологічні послуги входять у вартість найдешевшої страховки. Але мова йде тільки про невідкладну допомогу. Якщо зуб пошкодився під час падіння з велосипеда на прогулянці містом — це відповідальність страхової компанії. А якщо клієнт просто вирішив звернутися до стоматолога, щоби поставити пломбу — то страховка це не відшкодує.

Навмисний збиток, який клієнт завдав собі або своїм речам

Це найпростіше: якщо клієнт умисно завдасть шкоди своїм або чужим речам, своїм здоров’ю / життю або здоров’ю інших людей — то і відповідальність він несе сам.

Страховка не поширюється на збитки від стихійних лих і катаклізмів

Шторм, ураган, інші природні явища — це непередбачені випадки, наслідки яких кожен вирішує самостійно.

Теракти й військові дії, арешт за участь у протестах або мітингах

У будь-якому випадку, від попадання в подібні ситуації краще утриматися. Не планувати подорожі в країни, де нестабільна політична ситуація, збройні конфлікти. Не брати участі в протестах та мітингах, не з’являтися в місцях, де вони відбуваються.

Питання, які можуть виникнути під час вибору страховки

«Як зрозуміти, що покриває, а що не покриває обрана страховка?»

Усі ці нюанси вказані в страховці. Перед тим, як її купувати — прочитайте правила на сайті компанії, попитайте в страхового представника.

«Я їду в Європу на тиждень, буду відвідувати два міста, яку страховку вибрати?»

Цілком можна обійтися і звичайним страховим полісом зі стандартними опціями, який покриває медичні послуги. Якщо ж плануєте займатися активним спортом — краще проконсультуйтеся й купіть поліс, який зробить відпочинок безпечним

Поділитися:

Компанії з новини

Що робити, якщо страхова компанія затягує виплати або зовсім відмовляється відшкодовувати збиток

Що робити, якщо страхова компанія затягує виплати або зовсім відмовляється відшкодовувати збиток

Липова страховка або як не потрапити на шахраїв

Липова страховка або як не потрапити на шахраїв

Найпопулярніші статті