18.10.2019
2266
Для страхування автомобіля, залежно від цілей, існують різні види страхування. ОСЦПВ — обов’язкова, вона страхує вашу відповідальність у разі ДТП перед постраждалою стороною. КАСКО — допомагає покрити ремонт власника авто в разі аварії. А Зелена карта — як і ОСЦПВ, захищає вашу відповідальність, але вже в інших країнах. Яка страховка не знадобилася б, хвилює одне й те ж питання: як уберегти себе від покупки підробленого поліса?
Небезпека полягає не тільки в тому, що водій витратить гроші на підробку й потрібно буде знову купувати страховку. І, навіть, не в тому, що заплатить штраф, коли поліція перевірить документи. Головна небезпека — дізнатися, що страховка не справжня, уже коли виникне страховий випадок. Тоді непередбачені витрати вже дійсно виявляться проблемою для водія.
Хибна думка про те, що електронні страховки продають частіше, ніж паперові — пов’язана з тим, що загалом в інших сферах часто можна зустріти інтернет-шахраїв. Насправді ж, від липових страховок частіше страждають водії, які купують паперові поліси. І значно рідше з цією проблемою стикаються власники електронних документів.
Візьмемо до прикладу ОСЦПВ — його справжність можна перевірити через інтернет. Так і виходить, що клієнти, які звикли до покупок через смартфон, можуть себе убезпечити. Але, не залежно від того, паперову страховку ви купуєте, або через інтернет — потрібно навчитися відрізняти підробку від оригіналу. Розповідаємо окремо про кожну:
Головний «клієнт» шахраїв — той, який поспішає зробити страховку якомога дешевше і швидше. Щоби вибрати кращу ціну, водії йдуть за документом до сумнівних агентств або пересувних точкок продажу.
Найчастіше трапляються два види підробок: несправжній бланк або ж справжній, але поліс виданий недійсний. На місці, без спеціальних інструментів, відрізнити оригінальний документ від підробки складно. Але ось на що слід звертати увагу:
З електронним полісом складніше потрапити на шахраїв, оскільки не видають паперовий документ — який зазвичай підробляють. Цей поліс і страхову компанію відразу можна перевірити через базу МТСБУ. Якщо ж водієві показують інформацію з іншого сайту — відразу можна зрозуміти, що це шахраї й потрібно звернутися за полісом до іншої компанії.
Стати учасником, або ще гірше, винуватцем ДТП — це неприємна ситуація, загалом. Але якщо це сталося в іншій країні — рівень стресу значно вищий. Це ж стосується підробленого документа Зелена карта. Опинитися в іншій країні з підробленою страховкою й самостійно відшкодовувати збиток не хоче ніхто. На що слід звертати увагу під час купівлі Зеленої карти:
Страхування КАСКО, на відміну від ОСЦПВ і Зеленої карти — не є обов’язковим для власника авто. Цей поліс оформляють за власним бажанням, щоби покрити витрати на ремонт свого транспорту. Не тільки в разі можливого ДТП, а й в інших випадках: викрадення авто, його злам третьою особою, загоряння. Нещасні випадки, такі, як, дерево що впало на дах, град, інші непередбачені ситуації. Як виглядає документ КАСКО? Єдиного зразка немає і всі вони відрізняються. Кілька рекомендацій, які допоможуть не купити підробку:
Пам’ятайте, що, крім оригіналу поліса КАСКО, вам повинні видати документ, який підтверджує оплату страхових внесків. А також правила страхової компанії.
Щоби не потрапити на липову страховку, уважно перевіряйте коректність інформації, внесеної в документ. А також вивчайте в інтернеті інформацію про страхову компанію, до якої звертаєтеся. Така перевірка не відніме багато часу, але допоможе вберегти себе від покупки підробленого поліса. Головне не поспішати й не намагатися знайти поліс набагато дешевше середньої вартості. Адже шахраї з’являються саме в таких ситуаціях